יבמ מציגה חלופה עדיפה לשרתי x86 מן המדף:

מערכות מבוססות OpenPower מספקות קרוב ל-20% יותר ביצועים למחיר 
יבמ חושפת מגוון שרתים חדשים, המיועדים להתמודדות עם כמויות גדולות של מידע במהירות גבוהה, תוך הצגת יחס מחיר לביצועים טוב בקרוב ל- 20% בהשוואה למערכות מקבילות המבוססות על מעבדי אינטל Xeon V3.
התרחבות נפחי ה- Big Data הנוצרים מדי יום בעולם על ידי מגוון רחב של מערכות, חיישנים ויישומים, מציבה אתגר בפני ארגונים הנדרשים לבנות תשתיות טכנולוגיות רבות עוצמה כדי להפיק תובנות עסקיות ממידע זה. השרתים המוצעים כיום כמוצרי מדף, הנמצאים בשימוש רוב הארגונים, בנויים סביב טכנולוגיית מעבדים קניינית, ומתקרבים במהירות אל מגבלות הטכנולוגיה, לנוכח העומסים הקשורים בעיבודי Big Data, ענן ויישומי מובייל.

בניגוד לתפיסה זו, מתכננת יבמ גישה חדשה הממנפת את אבני הבניין של תשתיות OpenPOWER . התאגדות זו, שהוקמה בשלהי 2013, צמחה במהירות מחמישה חברים מייסדים ל- 59 חברות המשתתפות בפעילותה – במשימה משותפת של מינוף הארכיטקטורה הפתוחה של מעבדי POWER של יבמ, לקידום החדשנות במגוון רחב של תחומי משק ותעשייה.
שרתי Power S824L החדשים של יבמ מבוססים על מעבדי POWER8, המעבדים הראשונים בעולם שהותאמו אופטימלית למשימות ועומסי Big Data. המערכות ניתנות לשילוב הדוק בינן לבין עצמן, כמו גם עם טכנולוגיות אחרות המוצעות על ידי חברים נוספים בהתאגדות OpenPOWER, בכלל זה, גם טכנולוגיית האצת הגרפיקה של NVIDIA.
השרתים החדשים בנויים כ- Stack, המאפשר להריץ משימות עתירות נתונים תוך הורדת עומסי עבודה אחרים למאיצים גראפיים, המסוגלים להריץ מיליוני פעולות חישוב במקביל, ומתוכננים על מנת להאיץ יישומים עתירי עיבוד.
על מנת לנצל את טכנולוגיות המאיצים הגראפיים, תבצע יבמ אופטימיזציה של יישומי Big Data ארגוניים וכלים המוצעים על ידה והיא פועלת, בנוסף, לאופטימיזציה של גרסאות Power לכלים העושים שימוש במעבד הגראפי ליישומים בתחומי הביו-אינפורמטיקה, ביטחון, פיננסים, מודלים לחיזוי מזג אוויר ועוד.
גרסאות עתידיות של מערכות Power של יבמ יכללו את טכנולוגיית NVIDIA NVLink, כדי לאפשר למעבדים הגראפיים של NVIDIA לגשת ישירות אל הזיכרון במעבד POWER המרכזי, תוך שימוש בכל רוחב הפס – לשיפור ביצועים בשורה ארוכה של יישומים ארגוניים. מערכות כאלה צפויות להיות זמינות בראשית 2016.
רשימת החידושים של יבמ כוללת, בין השאר, גם מנוע נתונים לניתוח אנליטי המשלב את מערכות POWER8, יחד עם טכנולוגיית האחסון האלסטי מבוססת הפלאש של יבמ. המכשיר המשולב נדרש רק לשליש מתשתית האחסון לה נזקקות מערכות מקבילות המבוססות על טכנולוגיית x86.
מערכות Power ארגוניות חדשות, מדגמי E870 ו- E880, תומכות בהפעלת עד 1,000 מכונות וירטואליות על גבי מערכת בודדת ומספקות יעילות מודולארית ואפשרות צמיחה שקופה ופשוטה.
על מנת לספק תשתית לענני מחשוב פרטיים, ציבוריים או היברידיים, מציעה יבמ מערכת איגום וניהול משאבי מחשוב ארגוניים, Power Enterprise Pools, המאפשרת להעביר ולנייד משאבי מחשוב ועיבוד בין משימות שונות על פי עומסי העבודה, ולהבטיח זמינות, יעילות והגנה ושימור של השקעות קיימות, גם בעת המעבר למעבדי POWER8.
המערכות החדשות יהיו זמינות לאספקה בסוף חודש זה.

דילוג לתוכן