יבמ מספקת תוכנה שאפשרת הסקת מסקנות ומסייעת לשיפור ביצועים

יבמ מספקת תוכנה שאפשרת הסקת מסקנות וכוח מדעי חזק במיוחד על מנת לסייע ללקוחות לשפר את הביצועים הארגוניים.יבמ מספקת תוכנה שאפשרת הסקת מסקנות וכוח מדעי חזק במיוחד על מנת לסייע ללקוחות לשפר את הביצועים הארגוניים.
האפשרויות החדשות עוזרות למנהלי משאבי אנוש וכוח אדם הוספת יותר דיוק, ומוכנות בגיוס כוח אדם על מנת להתמקד בהזדמנויות חדשות.
יבמ הודיעה היום על פתרונות תוכנה מבוססי ענן חדשים ועל שינוי פרקטיקת ייעוץ שמאפשרת לארגונים להשתמש בניתוח מדעי לצורך זיהוי כוח עבודה מוכשר במיוחד, ולהעמקת מעורבות העובדים בתהליך.
התוכנה מועברת באמצעות היוזמה וכוח העבודה החכמים של יבמ ומכוח 25 שנות התמחות מדעית בתחום, שעוזרת ללקוחות החלת דפוסי התנהגויות מוכחים, ניתוח סטטיסטי ועקרונות פסיכולוגיים כדי לשפר את מעורבות העובדים בביצועים ארגוניים.
בד בבד עם תרגול, השינוי החדש מגובה על ידי 1,600 מומחי ניהול שינוי, התוכנה נתמכת גם על ידי יותר מ- 100 מדענים התנהגותיים שמסייעים ללקוחות בשימושים חברתים, ניתוח וטכנולוגיות חוויה דיגיטליות ומאפשרת לזהות את הביצועים הטובים ביותר, להעריך את נכונות כוח עבודה , ולהישמר מפני התשת כשרונות עתידים.
ההודעה מגיעה בתקופה אשר בה כוח העבודה ושינויים הינם בראש סדרי העדיפות למנהלי כוח אדם ומשאבי אנוש בהרבה מאד אירגונים על פי מחקר שנערך לא מכבר על ידי IBM
למען האמת, שניים מתוך חמישה מנכ"לים מצפים שהאיום התחרותי הבא שלהם יבוא מארגונים מחוץ לתעשיות שלהם, מה שדורש מהם לחשוב מחדש על עיצוב כוח העבודה והתהליכים שלהם.
אתגר גדול הוא היכולת למשוך ולשמר כשרון טוב תוך הקפדה על כוח העבודה הקיים שעסוק באופן מלא על מנת לספק התוצרים באיכויות הנדרשות.
היבט נוסף וקריטי הוא יכולתם של ארגונים לנהל את הגודל, ההיקף והקצב של פרויקטי שינוי כוח אדם כדי לעמוד בדרישות שוק המשתנים אלה.

מחקר חדש שפורסם היום על ידי מכון יבמ של ערך העסקי מצא כי 87 אחוזים של כמעט 1,400 אנשי עסקים לא הרגישו שמספיק דגש מושם על ניהול. למעשה, רק 20 אחוזים אמרו שהם היו מוצלחים בניהול שינוי בכל הארגון, ורק 40 אחוזים הרגישו שיש להם את הכישורים הנכונים לניהול שינוי. המחקר גם גילה כי ארגונים צריכים לבנות תשתית שמסוגלת להוביל יוזמות שינוי תוך אימוץ טכנולוגיות מתפתחות.
הכשרון החדש הייעודי של IBM ושינוי תוכניות ייעוץ מסייעות ללקוחות להתכונן לשינוי מתמיד הנדרש כדי לבנות כוח עבודה חכם יותר, מחובר יותר. ובפועל נותן ללקוחות גישה לשיטות ארגוניות לניהול שינויים, כלים ומומחיות שנרכשו מאלפי התקשרויות לקוח ויוזמות השינוי של IBM. הוא מטפל בארבעה תחומים עיקריים – שינוי ארגוני, כשרון הגיוני, ניסיון לעובדים ומשאבי אנוש בענן – עם מיקוד כללי בסיוע ללקוחות להשתמש בענן לפריסה, ניהול וגישה לפתרונות משאבי האנוש והנכסים שלהם למתן תוצאות עסקיות הולמות.
התרגול החדש יסייע ללקוחות להאיץ את האימוץ של התוכנות החכמות יותר של יבמ, ולאימוץ טכנולוגיות חדשות כגון אנליטיים לניבוי יבמ SPSS כדי ליצור יתרון תחרותי. כחלק מההשקה של היום, יבמ מספקת שלושה פתרונות מבוססי ענן חדשים כדי לתת הבנה עמוקה יותר של הכשרון והשינוי מתמיד הנדרש כדי לבנות את כוח העבודה של הדור הבא ללקוחות:
כוח ניבוי, חיזוי זה מאפשר שלושת נושאים אלו:
נותן למנהיגים עסקיים גישה לניתוח כוח עבודה והערכות התנהגותיות להבין פרטי עבודה, צוות ותכונות ארגוניות המגדירות את הביצועים הטובים ביותר. פרופילים דינמיים אלה מסייעים להבטיח את המועמדים המתאימים לעבודה ולפרוסם ביעילות.
מאפשר ללקוחות להעריך את מוכנות כוח העבודה הנוכחיות לטיפול בדרישות עסקיות קיימות ומתפתחות. הוא משלב מסגרות כישורי תעשייה, בדיקות כשירות מבוסס תפקידים, כלים לניהול פרויקט ושירותי ייעוץ לדיוק רב יותר בעיצוב תפקיד וצוות.
מאפשר לאסוף ולנתח נתונים בכוח עבודה בנפח גבוה – בזמן אמת – להבין את גורמי סיכון, לזהות עובדים צפויים לעזוב ולבנות תוכניות חדשות כדי להפחית את הסיכון של התשה.
הצבא האמריקאי משתמש בפתרונות כוח האדם חכמים יותר של יבמ לסייע לותיקים חוזרים למצוא תעסוקה משמעותית. נכון להיום, MSCCN השתמש בטכנולוגיה כדי למצוא תעסוקה ליותר מ- 20,000 ו- 8,000 ויוצאי צבא פעילים.
העבודה שלנו היא קריטית לטווח ארוך לרווחה ותעסוקה משמעותית של אלפי יוצאי צבא, פתרון כוח העבודה של יבמ חכם יותר הוא ייחודי ביכולתה לנהל את התפוסה, מדדי מסלול ותוצאות, ודווח על ממצאים על מנת להבטיח השירות."
התוכנות החדשות זמינות ותהינה נגישות באמצעות שוק IBM Cloud, לצד יותר מ- -100 פתרונות IBM SaaS אחרים. שוק IBM Cloud הוא ריכוז חדשנות שבו טכנולוגיה פוגשת עסקים עם מאות שירותי ענן של יבמ, ושותפיה. לקבלת מידע נוסף על הצעות ענן של יבמ, ניתן לבקר http://www.ibm.com/cloud
קישור למאמר המקורי:
https://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/44486.wss

דילוג לתוכן