יבמ מדגימה טכנולוגיות ניתוח אנליטי וענן באליפות הפתוחה של ארה"ב בטניס

יבמ משנה את אופן המעקב אחר האליפות הפתוחה של ארה"ב בטניס, המתקיימת בימים אלה בניו יורק, עם מגוון טכנולוגיות חדשות המסייעות לשחקנים, מאמנים וחובבי המשחק לקבל תוצאות בזמן אמת, לנתח נתונים הנוצרים תוך כדי המשחק, ולהציג תובנות רלוונטיות.

יבמ חברה להתאחדות הטניס בארה"ב  (USTA), כדי להביא שילוב של כלי חיזוי אנליטי, טכנולוגיות ענן, מערכות מובייל וכלי רשת חברתית, שיאפשרו לחובבי הטניס לעקוב, בזמן אמת,  אחר כל חבטת הגשה, חבטת יעף, נקודת שבירה או נקודת משחק. לראשונה בעולם הטניס, יצביעו טכנולוגיות הניתוח האנליטי של יבמ על הישגים מיוחדים של השחקנים ואבני דרך מיוחדות בקריירה שלהם, במהלך המשחק עצמו, ויאפשרו שיתוף של הנתונים והסטטיסטיקות בין האוהדים דרך הרשתות החברתיות, ה- Web וסוכנויות ידיעות. אפליקציות מובייל, שנבנו ע"י קבוצת החוויה האינטראקטיבית ביבמ, הותאמו למשתמשי iPad ו- iPhone כמו-גם למכשירי אנדרואיד ומעשירות את המידע והתובנות של המשתמשים על התחרות.

אפליקציית SlamTracker אותה פיתחה יבמ, מבצעת ניתוח אנליטי של מיקום השחקן במגרש ומסלול הכדור הנחבט אליו וממנו, על מנת להציע תובנות טובות יותר אודות הדינמיקה של התנהלות השחקן והתפתחות המשחק. כך, יודעת המערכת לחשוף דפוסי ביצועים שהיו נסתרים עד עתה, וגורמים המשפיעים על תוצאות המשחק. כלי השיתוף החברתי אותו הוסיפה יבמ לאפליקציה, מאפשר לחובבי הטניס לשתף את התובנות הנולדות במערכת עם חבריהם בפייסבוק. יבמ שילבה גם "ניתוח רגשות" העוקב אחר מכלול הציוצים בטוויטר הנוגעים למשחק נתון המתנהל על המגרש, כולל מדידות של נפח וטון הרגשות המובעים בהקשר למשחק זה.  SlamTracker מנתח יותר מ- 41 מיליון תמונות נתונים שנאספו במהלך שמונה השנים האחרונות בטורנירי הגראנד סלאם, ומצביע לפני כל משחק על שלושה "מפתחות מרכזיים" הצפויים להכריע את זהות הזוכה ולהשפיע על יכולתו של כל אחד מהשחקנים. תחזית זו נבחנת לאורך התפתחות המשחק עצמו ומשלבת נתוני זמן אמת דוגמת אחוזי ההגשה והחבטות המנצחות.

יבמ תכננה ופיתחה גם את אתר האינטרנט הרשמי של האליפות הפתוחה של ארה"ב בטניס, USOpen.org. טכנולוגיות הענן והאנליטיקה של יבמ מאפשרות לאתר להתמודד במהלך השבועיים של התחרות, עם נפח פעילות המגיע לעומס המאפיין בנקים גדולים או רשתות שיווק בפריסה כל-אמריקאית ולהציג נתונים ותובנות על התחרות.
למעשה, הטכנולוגיות אותן מעמידה יבמ לשירות האליפות, יכולות לסייע לכל ארגון עסקי הנדרש לתמוך בשינויים עצומים בנפחי הפעילות המקוונת שלו, דוגמת אלה האופייניים למבצעי מכירות בעונות שיא, כמו-גם לנסיבות אותן קשה יותר לחזות מראש.

דילוג לתוכן