יבמ מביאה את סביבת Swift של אפל – למפתחים בענן

מציגה הדגמה מוקדמת של אפליקציות סוויפט לצד השרת – המאפשרים לפשט בניית דור חדש של יישומים ארגוניים בכלים זהים לאלה המשמשים לבניית צד הלקוח
יבמ חושפת שלב חדש במפת הדרכים שלה המיועדת להביא את סביבת Swift אל עולם הענן, עם הצגת גרסת ריצה וקטלוג חבילות Swift המסייעם למפתחים לבנות יישומים ארגוניים. יבמ היא ספק הענן הראשון המאפשר פיתוח יישומים בסביבת Swift טבעית, תוך פישוט הבנייה של אפליקציות ארגוניות מקצה לקצה, על גבי הענן שלה.
הצגת הכלים החדשים היא שלב מרכזי במסע המשותף של יבמ ושל אפל, המיועד לסייע לארגונים בקידום אסטרטגיית המובייל שלהם בעזרת כלים חדשניים לעיצוב אפליקציות, ניתוח אנליטי, שינוי תהליכים ושילוב מערכות החיוניים לחוויית המובייל. כאחד המשתמשים הגדולים בעולם בסביבת Swift לפיתוח אפליקציות מובייל, נהנית יבמ מהבנה מעמיקה בכל הנוגע ליתרונות סביבה זו ומידע המאפשר לה לסייע לארגונים במיצוי מלא של הפוטנציאל הגלום בהרצת שרתי Swift.
הכלים החדשים הוצגו בכנס InterConnect של יבמ, שהתקיים בשבוע שעבר בלאס וגאס.
Swift הוצגה לראשונה ב- 2014, והיא כיום אחת משפות התכנות הצומחות ביותר והזוכות לשימוש נרחב ביותר. בתוך חודשיים בלבד מאז פתחה אפל את קוד המקור של סוויפט, בעוד יבמ מציגה במקביל את "ארגז החול" שלה, Swift Sandbox, המאפשר ניסויים מוקדמים בתכנות צד השרת באמצעות שפה זו, כבר השתמשו יותר מ- 100,000 מפתחים מכל העולם ב- Swift Sandbox של יבמ. יותר מחצי מיליון שורות קוד כבר רצו, עד היום, בסביבת ניסוי זו. יבמ מחוייבת להמשך תהליך ההתבגרות של Swift כשפת תכנות לצד השרת, במשימות פיתוח כלל-ארגוניות.
עד לאחרונה, היה מקובל להשתמש בטכנולוגיות שונות לפיתוח אפליקציות בצד מכשיר הקצה – ולפיתוח הלוגיקה העסקית, בצד השרת. באמצעות קידומה של Swift מעבר לשימוש ברמת הלקוח ואל השרת, מפילה יבמ את החומות החוצצות בין פיתוח הצד הקדמי לפיתוח המערך האחורי המשרת את האפליקציה. כך, ניתן להציע לארגונים שפת תכנות אחת, המאפשרת לבנות חוויית לקוח עשירה ולוגיקה עסקית גם יחד. ארגונים יכולים ליהנות מהמהירות הגבוהה ומהיעילות שמביא שילוב זה – כמו גם מזמינות נרחבת של מתכנתים בעלי כישורים מקצועיים בסביבת סוויפט. שימוש בסוויפט בצד השרת מאפשר גם ניהול מאובטח ופשוט יותר של מערך כלי הפיתוח, המכסים את מכלול משימות התכנות מקצה לקצה.
מהנדסי סוויפט ביבמ משתפים פעולה עם קהילת המפתחים Swift.org הצומחת במהירות, ומתמקדים בתרומת קוד, המאפשר הרצה בו זמנית בסביבת חומרה מרובת ליבות, הקריטית ליישומים בקנה מידה כלל-ארגונית.
יבמ מציגה שורת משאבים חדשים שיאפשרו לקהילה לחקור, לבנות ולשתף נכסי תוכנה בסביבת סוויפט. מפתחים יכולים ליהנות מהיתרונות אותם מציעה סביבה זו על גבי הענן של יבמ, באמצעות "ארגז החול" המאפשר בדיקה מהירה של קוד ופיתוח כישורים. הם יכולים לפתח יישומים על גבי ענן Bluemix ולפרוס אותם במהירות בעזרת Kitura, שהוא שרת Web חדש בקוד מקור פתוח אותו מציגה יבמ, הן לסביבת OSX והן ללינוקס.
שיתוף משאבים בין פרוייקטים שונים בסביבת סוויפט מתאפשר בעזרת קטלוג סוויפט הזמין בענן בלומיקס, העומד לשירות קהילת המפתחים העולמית.

דילוג לתוכן