יבמ מביאה את טכנולוגיות הבלוקצ'יין לענן ולעסקים: תציע שירותי ענן למפתחים ויישומים לעולם הפיננסים

יבמ מספקת כלי ענן ראשון מסוגו למפתחים, בדמות Blockchain כשירות ענן, המאפשר לשלב במהירות את טכנולוגיית הבלוקצ'יין לעבודה בסביבה עסקית. מרכזי פיתוח לענן של יבמ בלונדון, ניו יורק, סינגפור וטוקיו, יסייעו לבנקים, לספקי שירותים פיננסיים ולמפתחים בתחומי משק ותעשיה נוספים, להשתמש בבלוקצ'יין במסגרת הארגונים והתהליכים המתבצעים בהם. במקביל, תורמת יבמ 44,000 שורות קוד לשימוש במסגרת פרוייקט הקוד הפתוח Hyperledger, המתנהל תחת התאגדות הלינוקס. תרומת הקוד תסייע למפתחים לבנות בקלות יומנים מבוזרים ומאובטחים (ledgers) לתיעוד וסחר בפריטים בעלי ערך.

בצד המוצרים ותרומת הקוד, משיקה יבמ גם שירותי ייעוץ טכנולוגי ועסקי, המיועדים לסייע בקידום מהיר של השימוש בטכנולוגיות יומנים מבוזרים ומאובטחים במגוון רחב של תחומי משק ותעשיה.
שירות בלוקצ'יין בענן של יבמ מסייע ביצירה ובניהול רשתות בלוקצ'יין, המאפשרות לבנות סוגים חדשים של יישומים הנסמכים על יומנים מבוזרים ומאובטחים לתיעוד בעלות ותנועות. מפתחים יכולים ליצור נכסים דיגיטאליים ולוגיקה עסקית הנלווית להם, ולהעביר נכסים אלה בסביבה פרטית ומאובטחת בין חברים השותפים לרשת הבדיקות. השירות החדש זמין על גבי ענן הפיתוח של יבמ, Bluemix. הוא מאפשר גישה לכלי פיתוח DevOps המשולבים בסביבת הענן, כדי לבנות, לפרוס, להריץ ולנטר יישומי בלוקצ'יין על גבי תשתיות הענן של יבמ. ניתן להריץ יישומי בלוקצ'יין גם על גבי מערכות המחשב המרכזי של יבמ, מסדרת z Systems, באופן המציע רמה נוספת של אבטחה, זמינות וביצועים בטיפול במידע רגיש, הנתון לפיקוח גופים רגולטוריים. יישומי בלוקצ'יין יכולים לגשת אל נתוני תנועות עסקיות המתבצעות על גבי מערכות מבוזרות ומחשבי z Systems של יבמ באמצעות ממשקי תכנות יישומים (API) ייעודיים – תוך תמיכה בשיטות חדשות לתשלום, הסדרת חשבונות, ניהול שרשרת אספקה ותהליכים עסקיים.
ניהול נתוני אינטרנט של הדברים (IoT) על גבי בלוקצ'יין: פלטפורמת ווטסון לאינטרנט של הדברים של יבמ תאפשר שימוש במידע המתקבל ממערכות, דוגמת RFID לזיהוי מיקום, קוראי ברקוד או נתונים המדווחים ממכשירים – במסגרת סביבת בלוקצ'יין של יבמ. מכשירים יוכלו לתקשר עם יומני בלוקצ'יין, על מנת לעדכן או לאשר חוזים. כך, לדוגמא, ניתן יהיה לעדכן פרטי מיקום וטמפרטורה של חבילה העוברת לאורך שורת נקודות בשרשרת ההפצה – באמצעות בלוקצ'יין ויומני המעקב המבוזרים שלו. באופן זה, יכולים כל הצדדים המעורבים לשתף מידע אודות מצב החבילה העוברת מיד ליד ולהבטיח, כי תנאי החוזה הנוגעים לטיפול בחבילה זו נשמרו לכל אורך הדרך.
על-מנת להאיץ את פיתוח יישומי בלוקצ'יין, תפעיל יבמ "גראג'ים" בלונדון, ניו יורק, סינגפור וטוקיו, לשיתוף פעולה של מומחי יבמ ומפתחים בבניית אפליקציות עסקיות בטכנולוגיה זו. חטיבת השירותים העסקיים של יבמ תרחיב את מסגרת שירותי הייעוץ שלה בתחום הבלוקצ'יין ללקוחות בתעשיית הבנקאות, השירותים הפיננסיים והלוגיסטיקה. קבוצת החוויה הדיגיטאלית של יבמ (IBM iX), שהיא כיום הסוכנות הדיגיטאל הגדולה בעולם, תשתף פעולה בתכנון יישומים חדשים של בלוקצ'יין, ביותר מ- 25 אתרי הסטודיו שלה סביב העולם.

דילוג לתוכן