יבמ מאמצת את רעיון "הקופה המהירה" בסופרמקט לקיצור

יבמ מאמצת את רעיון "הקופה המהירה" בסופרמקט לקיצור תורים במחשב ולעיבוד מהיר בסביבת ענן
יבמ רשמה פטנט על שיטה להערכת נתונים וניתובם ליעדם בסביבת ענן מחשוב, המאפשרת ביצוע עיבודים מהירים ויעילים יותר וניהול טוב יותר של מערכות הענן.

הפטנט "חיזוי הסרה או ניתוב נתונים תוך שימוש באיפיון משתנים", עשוי להועיל במיוחד בסביבת ענן, כמו גם במערכות מידע בכלל – באמצעות ניתוח אפקטיבי יותר של נתונים ממגוון מקורות, על מנת להימנע מאי-יעילות של ביצועי המערכת ומעיכובים בעיבוד. כיוון שלא כל הנתונים שווים זה לזה בכל הנוגע לחשיבותם, ומצד שני, משאבי העיבוד, האחסון והניהול סופיים – עשוי ניתוח אנליטי בזמן אמת להיות שימושי במיוחד בביצוע תהליכים אלה.

ביבמ אומרים כי ניתן לדמות את הנושא לניהול קופות התשלום בחנות: אם יש לך מוצר פשוט אחד, קופת אקספרס עדיפה על פני המתנה מאחורי לקוח עם הזמנה מורכבת יותר. לקוחות המשתמשים בשירותי ענן אינם מעוניינים כי נתונים אותם ניתן לנתח ובהם אפשר לטפל במהירות ימתינו, ללא שימוש, מאוחרי נתונים הדורשים ניתוח מורכב יותר. הפעלת ניתוח אנליטי בתוך סביבת הענן עשויה להבטיח כי כל פיסת נתונים תקבל את ההתייחסות ההולמת, בזמן המתאים.

הטכניקה מוגנת הפטנט החדשה של יבמ מבצעת ניתוח אנליטי בזמן אמת של הנתונים, דוגמת תנועות מקוונות, קריאות חיישנים, ציטוטי מחיר בשווקים פיננסיים, או וידיאו – בתוך זמן הייצור של נתונים אלה. המערכת מחליטה במהירות כיצד תעובד כל פיסת נתונים, באמצעות זיהוי דפוסים ושינויים בערכי הנתונים, המציגים מתאם לעיבודים איטיים יותר שבוצעו בעבר. כך, ניתן למנוע מצב שבו ערכים מסויימים של נתונים עלולים לעכב את עיבוד כלל הנתונים.

מערכת מחשוב הענן מתעלת ומנתבת כל אחת מפיסות הנתונים (tuple) אל נתיב הניתוח המתאים. למעשה, יוצרת ההמצאה החדשה "נתיב מהיר" לפיסות עיבוד "נורמאליות", המבטיח ניתוח אנליטי מיטבי, בעוד פיסות עיבוד הידועות כבעייתיות, או כאלו הצפויות לגזול זמן ניתוח רב יותר, נשלחות לנתיבי ניתוח אחרים.

ביבמ מצביעים על שימושים אפשריים בטכנולוגיה החדשה בתחום עיבוד נתונים מחיישנים דוגמת מערכות קריאת לוחיות רישוי בכבישי אגרה, מערכות אזעקה ומניעת פריצה, או ניתוח קבצי קול במוקדי שירות לקוחות המלווים ברעשי רקע. ההמצאה החדשה עשויה להשתלב בסל השרתים של יבמ ובמערכת InfoSphere Streams לניתוח אנליטי של נתונים תוך כדי הזרמתם אל מערכת המחשוב, לאחר שהתקבלו מאלפי מקורות חיצוניים, בזמן אמת.

דילוג לתוכן