יבמ חשפה מערכות אחסון חדשות : משלבת טכנולוגיות של XIV ו- ProtecTIER

יבמ חשפה שורת מערכות אחסון חדשניות המבטיחות אופטימיזציה של עומסי עבודה ביישומים דוגמת עיבוד תנועות מקוונות וניתוח אנליטי בזמן אמת. טכנולוגיות ממשפחת XIV ו- ProtecTIER , המפותחות במרכזי הפיתוח בישראל , ממלאות תפקיד מרכזי בכמה מהמערכות החדשות של יבמ.
מערכות האחסון החדשות של יבמ מתאימות במיוחד לארגונים קטנים ובינוניים שגם הם יוכלו להנות מעתה מטכנולוגיות שעד כה היו שמורות למערכות אחסון גדולות ויקרות בקצה העליון של המערכות. 
בין המוצרים החדשים ניתן למצוא מערכת דיסקים לשוק הביניים Storwize V7000, המאפשרת ניהול יעיל וחסכוני של כמויות גדולות של נתונים הזורמות אל תוך המסגרת הארגונית. ניהול הנתונים האלה במערכת נעשה במתכונת התומכת בעיבוד נפחים גדולים של תנועות עסקיות, המאפיינים סביבת Web, ומכשירי קצה ניידים ומשובצי מחשב.
מערכת Storwize V7000 מפשטת את משימות התפעול, החל בהקמה ועד לניהול השוטף של סביבת האחסון. היא מצמצמת את נפח ארוניות המסד הנדרש לאחסון בשיעורים של עד 67% בהשוואה למערכות מתחרות, ומותירה מקום לצמיחה עתידית באותה סביבת תשתית. המערכת משלבת גם סביבת תוכנה מתקדמת להבטחת יעילות האחסון, המשחררת את הלקוח מהצורך לרכוש בנפרד מוצרי תוכנת-ניהול שונים, ולהתלבט בין תאימות ובין מחיר.
על פי תחזית חברת ניתוח השוק IDC צפוי הביקוש לקיבולת אחסון לצמוח בשיעור שנתי ממוצע של 49.8% בין השנים 2009-2014. כיום עסקים מתמודדים עם כמויות מידע גדלות והולכות ועם שינויים בסוג המידע הנאסף ונאגר על ידם. הם נתונים בלחץ עצום להפוך את הנתונים לתובנות חדשות, ונדרשים להתאים את אופן האחסון והאבטחה של הנתונים האלה לדרישות העסק ולהוראות החקיקה.
יבמ ממשיכה לפתח טכנולוגיות אחסון חדשניות, ומשקיעה בתחום הזה נתח נכבד מתקציב המו"פ השנתי שלה העומד על יותר  מ- 6 מיליארד דולר. במקביל ביצעה, כזכור, החברה שורת רכישות בתחום האחסון כאשר כמה מהבולטות שבהן הן של חברות ישראליות.
מערכות האחסון החדשות של יבמ כוללות טכנולוגיות החוסכות את הצורך בשכפול חוזר ונשנה של נתונים, תומכות בהגדלה גמישה של נפחי אחסון ובמיוחד בנפחים המוקצים למידע בלתי-מובנה דוגמת וידיאו ותמונות, ומסוגלות להתמודד עם עומסי עבודה בביצועים גבוהים המאפיינים ענן מחשוב. הכלים החדשים של יבמ מאפשרים ארגון יעיל של הנתונים, ומיקום המידע הקריטי ביותר על גבי מערכות אחסון דינאמיות ומהירות המבטיחות את זמינותו ליישומים דוגמת מחשוב אנליטי ועיבוד תנועות מקוונות ממכשירי קצה ניידים.
תוכנת Easy Tier, שפותחה במעבדות המחקר של יבמ, מסוגלת לשפר את ביצועי האחסון בשיעורים של עד 200%. התוכנה מניידת באופן אוטומטי את המידע האקטיבי ביותר דוגמת תנועות בכרטיסי אשראי אל כונני אחסון SSD מבוססי זיכרון נדיף (פלאש). כך, ניתן להבטיח גישה מהירה לנתונים לעומסי עבודה חדשים דוגמת מחשוב אנליטי – בעוד מידע שהגישה אליו דחופה פחות מועבר ומנוהל על גבי טכנולוגיות אחסון שמחירן נמוך יותר.
טכנולוגיית ProtecTIER למניעת שכפול מיותר של נתונים, שפותחה בחברת דיליג'נט הישראלית ונרכשה על ידי יבמ בשנת 2008, זוכה גם היא לשדרוג חדש. מכשירי דחיסת נתונים בזמן אמת, בטכנולוגיה אותה רכשה יבמ השנה, מסייעים בצמצום דרישות האחסון בשיעורים של עד 80% בהשוואה למערכות המותקנות כיום. ארכיטקטורת מערכות האחסון XIV, אותה רכשה יבמ בישראל לפני כ-3 שנים ממשיכה גם היא להתפתח, וזוכה עתה בין השאר לתמיכה ולשילוב בסביבת SONAS של החברה. SONAS – ראשי תיבות אנגליים של "הרחבה החוצה לאחסון צמוד לרשת" מאפשר לנהל בפטא-בייטים רבים של נפח אחסון במסגרת מערכת קבצים אחת. השילוב בין XIV ובין SONAS יוצר סביבה שלמה אחת של פתרון אחסון לענן מחשוב. מוצרים חדשים נוספים, משפרים ומרחיבים את ארכיב הנתונים של יבמ המשלב אחסון בקלטות ובדיסקים על מנת להציע מערכת מרובת רמות המבטיחה הגנה ושימור נתונים לטווח ארוך תוך אופטימיזציה של עלויות.
יבמ חשפה גם שורת מוצרי אחסון נוספים ובהם מערכות DS8800 המציעות שיפור של עד 40% בהשוואה לקודמותיהן מדגמי DS8700

דילוג לתוכן