יבמ חשפה כלי אבטחה חדשים למכשירי טלפון חכמים ולעמדות מידע

יבמ חשפה כלים חדשים לאבטחה בעולם התקשורת הניידת ומגוון מכשירי קצה הקשורים לרשתות תקשורת ובכלל זה טלפונים חכמים, מכשירי בנק אוטומטיים, , עמדות מידע לשימוש עצמי בתחום הקמעונאות, מערכות ניהול תנועה ואף מוני חשמל ומים ומערכות חיישנים. כמו כן, הודיע יבמ על שורת מיזמים לפיתוח פתרונות אבטחה מתקדמים נוספים. בין  השאר, תפתח יבמ פתרונות  לסביבת  אנדרואיד ותשתף פעולה עם חברת ג'וניפר נטוורקס בפיתוח פתרונות אבטחה למכשירים ניידים.
על פי ההערכות, בשנת 2015 יהיו בעולם, יותר מטריליארד מכשירים הקשורים לרשת האינטרנטי. רבים מהמכשירים האלה יציעו יכולות עבודה ותגובה בזמן אמת – על מנת לתמוך ביישומים העושים שימוש מהיר בנתונים לצורך גיבוש דפוסי פעולה מדוייקים יותר. העולם החכם אליו אנו צועדים, מאופיין בעושר אינסופי של נקודות קצה ומכשירי קצה. רשתות חשמל, טלפונים ומכשירים ניידים, מערכות תחבורה, בניינים וחיישנים יוצרים ביחד הזדמנות עסקית חדשה – כולם מציבים גם אתגרי אבטחה בהיקפים חדשים שלא היו מוכרים עד היום.
חברת הייעוץ IDC חוזה כי שוק האבטחה למכשירי קצה יגדל בקצב שנתי ממוצע של 8.3% ויעמוד על 10 מיליארד דולר בשנת 2014. 11 רכישות אותן ביצעה יבמ מאז 2006, בתחום האבטחה, שהאחרונה בהן היא זאת של BigFix, מציבה את החברה בעמדה המאפשרת לה לסייע ללקוחות בניהול האבטחה והעמידה בהוראות החקיקה והתקינה החלות על הארגון, החל מרמת השרתים, דרך מחשבים שולחניים, מחשבים ניידים, עמדות מכירה וקופות ממוחשבות – ועד למכשירי טלפון חכמים, מונים וחיישנים. עבודת הפיתוח המתבצעת במעבדות המחקר של יבמ – ובכלל זה במעבדות יבמ בישראל – יוצרת סביבה משולבת אחת לניהול כולל של סביבת האבטחה.
רשימת הכלים החדשים שהוצגו עתה כל ידי יבמ כוללת תוכנת ניהול חדשה לאבטחת מחשבים אישיים, מחשבי מחברת, עמדות מכירה וקופות ממוחשבות, מכשירי בנק אוטומטיים ועמדות שירות עצמי.
במקביל, הודיעה יבמ על הרחבת ההשקעה במחקר ובפיתוח של פתרונות אבטחה לטלפונים חכמים המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד, ולמוני חשמל, גז ומים הקשורים לרשת. מסגרת חדשה לשיתוף פעולה בין יבמ ובין חברת ג'וניפר תתמקד באספקת שירותי אבטחה למכשירים ניידים. מיזמים משותפים קודמים של החברות האלה מכסים כבר מערכות קצה בסביבת אפל, סימביאן, בלקברי, וחלונות.

 
בתמונה : לפי הערכה, יהיו בשנת 2015 יותר מטריליארד מכשירים הקשורים לרשת האינטרנט. ריבוי מכשירים כאלה יוצר גם צרכים חדשים לאבטחה אותם יצטרכו לפתור החברות המפעילות. באמצעות טכנולוגיות חדשות, חלקן של חברת BigFix   שרכשה יבמ לאחרונה, מסייעת יבמ לעסקים וארגונים לאבטח את המספר ההולך וגדל של מכשירי קצה .     

דילוג לתוכן