יבמ חשפה דור חדש של מערכות אחסון XIV שפותחו בישראל

חשפה גם כי סיפקה עד כה 4,500 מערכות ללקוחות והוסיפה יותר מ-1,100 לקוחות חדשים
שלוש שנים לאחר שרכשה יבמ את יצרנית האחסון הישראלית XIV, חשפה החברה דור חדש (Gen 3 ) של מערכות אחסון ממשפחת XIV, שעיקר פיתוחן התבצע בישראל.
 בין השאר, משלבות המערכות החדשות גם טכנולוגיית אינפיניבנד לתקשורת פנימית מהירה, שפותחה בחברת מלנוקס שמרכז הפיתוח שלה נמצא בהרצליה.
במקביל, דווחה  יבמ כי עד עתה סופקו כבר 4,500 מערכות XIV ללקוחות בכל העולם. יותר מ- 1,100 לקוחות חדשים – שלא השתמשו קודם לכן במערכות אחסון מתוצרת יבמ – בחרו במערכות האחסון של XIV.
יבמ רכשה את חברת XIV הישראלית בשנת 2008 ומאז ממשיכה לנהל את עיקר פעילות הפיתוח של מערכות האחסון האלה בישראל .
 שרתי האחסון החדשים, XIV Gen3, מספקים ביצועים משופרים ביישומים ובעומסי עבודה תובעניים במיוחד, דוגמת סביבות וירטואליזציה, מחשוב אנליטי, וענן מחשוב.
על פי נתונים של חברת ITG  , מערכות XIV החדשות -= דור 3 – מאפשרות ללקוחות להנות מעלויות בעלות כוללות הנמוכות ב- 69% בהשוואה למערכות מקבילות מתוצרת EMC.
בדיקות אותן ערכה יבמ מעלות כי המערכות החדשות מהירות בשיעורים של עד פי ארבעה בהשוואה לדגמים קודמים, ומסוגלות לתמוך בעומסי עבודה גבוהים יותר.
רון אשר, דירקטור, מנהל פיתוח של XIV ומרכז הפיתוח של קבוצת המערכות והטכנולוגיות (STG) של יבמ בישראל, ציין כי  הפיתוח של דור 3 של מערכות XIV בוצע ברובו במרכז הפיתוח של החברה בת"א, תוך שיתוף פעולה עם מרכזי פיתוח נוספים של יבמ, בארה"ב ובסין.
רון אשר חוזה כי "דור 3  של XIV ייתן מענה אולטימטיבי לדרישות הצומחות במהירות של אירגונים גדולים.  השימוש בדיסקים  בעלי נפח גבוה ורמת הביצועים הגבוהה שהתאפשרה בזכות הארכיטקטורה הייחודית של XIV  ישפרו את יעילות אחסון המידע תוך מתן ביצועים מעולים וכל זאת בניהול פשוט ואינטואיטיבי שחוסך זמן וכסף .  בכך, מיישמת גם XIV את חזון ה"עולם החכם" – “Smart Planet” – של יבמ, החותרת להציע ביצועים טובים יותר ויעילות משופרת, על מנת להפחית את עלות השימוש לצרכן, תוך צמצום בשטח הרצפה ובצריכת החשמל – הן למטרות תפעול – ותרומה לאיכות הסביבה".
דור 3 של מערכות האחסון של  XIV מהווה צעד משמעותי קדימה במינוף הארכיטקטורה הייחודית של XIV לאחסון מידע. במערכת החדשה שולבה טכנולוגיית InfiniBand לתקשורת פנימית, התקשורת החיצונית שודרגה ל-24 ממשקי FC בני 8 Gbps ו-22 ממשקי iSCSI, וכמו כן נוספו עוצמת חישוב מוגברת וזיכרון מטמון גדול יותר. כל אלו משיגים שיפור של עד פי 4 בביצועים, ובפרט שיפור ב- latency, random read, ו- sequential read throughput.
מערכות XIV הן פתרון אחסון בדיסקים המיועד לפלח השוק העליון, ומבוסס על ארכיטקטורה חדשנית של מערכת שריגי (grid) המבטיח ביצועים מעולים וטווח גידול ומידרוג גמיש – תוך צמצום משמעותי בעלויות וברמת הסיבוך. מערכות XIV מבצעות תהליך אוטומטי של מיקום הנתונים במתכונת היעילה ביותר, ומסוגלות להתאים ולכוונן את מתכונת האחסון על פי השינויים בעומסי העבודה. כלים נוחים לשימוש לווירטואליזציה של מערכות ולהקצאת נפחי האחסון במתכונת יעילה וחסכונית מבטיחים שיפור בניצולת הכוללת של המערכות – מבלי לפגוע בביצועים.

 
מערכות דור 3 של XIV מסוגלות לבצע  אופטימיזציה אוטומטית של ביצועי האחסון במגוון רחב של יישומים, ובכלל זה בסיסי נתונים, מערכות דואר אלקטרוני, עיבוד תנועות מקוונות ו- ERP. הארכיטקטורה הזאת מתאימה במיוחד לסביבות שרתים וירטואליים – לרבות תמיכה נרחבת בכלי הווירטואליזציה ופתרונות הענן של VMweare, אותם ניתן למצוא כבר כיום בשירותם של יותר ממחצית הלקוחות הקיימים של XIV.
המערכות החדשות כוללות כלי ניהול משופרים, כאשר במקביל מציעה יבמ ללקוחותיה להוריד ללא תשלום גם תוכנה מעודכנת המקשרת את מערכות XIV  לסביבת הניהול vCenter של VMware.
בראשית השנה הבאה, מתכוונת יבמ להציע ללקוחותיה אופציה לתוספת כונן SSD (אחסון על גבי שבבי זיכרון נדיף, flash), שיתפקד כרובד של זיכרון מטמון (Cach) במערכות XIV, בנפחים של עד 7.5 טרא-בייט. יחד עם טכנולוגיית ניהול האחסון המתוחכמת של יבמ, יאפשר זיכרון המטמון העצום הזה לשפר עוד יותר את הביצועים בסביבת עומסי עבודה תובעניים במיוחד.

דילוג לתוכן