יבמ חושפת שרתי לינוקס OpenPOWER – במחצית המחיר בהשוואה למערכות x86

יבמ מציגה שרתי לינוקס בארכיטקטורת OpenPOWER המבצעים יישומים אנליטיים מהר יותר וזול יותר בהשוואה לשרתי x86מקבילים.
שרתי "LC" החדשים של יבמ משלבים טכנולוגיות שפותחו בחברות הפועלות במסגרת התאגדות OpenPOWER. רשימת חברות אלו כוללת את מלאנוקס הישראלית, קנוניקל המפיצה בין השאר את לינוקס אובונטו, NVIDIA, Tyan ו- Wistron. התאגדות OpenPOWER מונה יותר מ- 150 חברים, הבונים פתרונות על בסיס מעבדי POWER מתוצרת יבמ. המודל הפתוח והשיתופי הזה מאפשר להאיץ תהליכי חדשנות בקצבים שאינם אפשריים בשיטות חלופיות, המתמקדות בפעילות בעולם טכנולוגי סגור.
שרתי LC מעמידים את היכולות הגבוהות הזמינות במעבדי POWER של יבמ בהישג ידה של קהילת הלינוקס הרחבה ביותר. הם מתאימים במיוחד ליישומים בתחום הניתוח האנליטי של נתונים, יישומי ענן ועומסי עבודה בסביבת מחשוב עתיר ביצועים (HPC).
בדיקות פנימיות שנערכו ביבמ, מעלות כי שרת Power Systems LC מסוגל להשלים נפחי עבודה בסביבת Apache Spark של סל משימות הכוללות טיפול אנליטי בציוצים מטוויטר, הזרמת דפי Web ומשימות ניתוח אנליטי אחרות – במחצית ממחירו של שרת מבוסס מעבדי אינטל E5-2699 V3. השרת של יבמ מציג יחס משופר בשיעור של פי 2.3 במונחים של ביצועים לכל דולר הוצאה. בנוסף, מאפשר התכנון היעיל של שרתי LC להריץ עומסי עבודה גבוהים ב- 94% בפעולה בסביבת נתונים הנגזרים מרשתות חברתיות, במסגרת נפח זהה בארונית המסד – הכל בהשוואה לשרת מקביל המבוסס על על מעבדי אינטל.
לדברי יורם בר-דוד, מנהל קבוצת מוצרי חומרה ביבמ ישראל, "אימוץ המודל הפתוח לחדשנות מאפשר לנו לבנות מערכות המסוגלות לתרגם כמויות ענק של נתונים לתובנות עסקיות, עליהן ניתן לבסס פעילות עתידית. שיתוף הפועלה עם התאגדות OpenPOWER מעמיד לרשות הלקוחות את רמת הביצועים הגבוהה הנדרשת להם, על מנת לנתח נתונים ולפעול על בסיס ניתוח זה, בזמן אמת".

 

דילוג לתוכן