יבמ חושפת פתרונות ענן ושירותי ייעוץ לניהול כוח אדם וכישורים מקצועיים בארגונים

יבמ מציגה שורת פתרונות ענן ושירותי ייעוץ בתחום ניהול כוח אדם וכישורים מקצועיים, המאפשרים לארגון לעשות שימוש בכלים אנליטיים, על מנת לזהות עובדים בעלי יכולות בתחומים מוגדרים, להעמיק את מחויבות העובדים ולנהל תהליכי שינוי המאפשרים להציע חוויית לקוח משופר יבמ מציגה שורת פתרונות ענן ושירותי ייעוץ בתחום ניהול כוח אדם וכישורים מקצועיים, המאפשרים לארגון לעשות שימוש בכלים אנליטיים, על מנת לזהות עובדים בעלי יכולות בתחומים מוגדרים, להעמיק את מחויבות העובדים ולנהל תהליכי שינוי המאפשרים להציע חוויית לקוח משופרת.
היצע הפתרונות החדשים של יבמ מוצע במסגרת מיזם כוח העבודה החכם אותו מקדמת החברה, ונשען על 25 שנות הניסיון אותן צברה יבמ בתחום מדעי ניהול משאבי אנוש, הנשענים על עולם מדעי ההתנהגות, ניתוח סטטיסטי ועקרונות פסיכולוגיים – על מנת לשפר את ביצועי העובדים ולהעמיק את מחויבותם לארגון. תחום הייעוץ החדש, לניהול כישורי כוח אדם ושינוי בארגונים, נשען על כ- 1,600 יועצים מומחים – ונתמך על ידי יותר מ- 100 מדענים וחוקרים הפועלים ביבמ בתחום מדעי ההתנהגות. כך, ניתן לסייע ללקוחות בשימוש בכלי רשת חברתית, ניתוח אנליטי ובניית חוויה דיגיטאלית על מנת לזהות את העובדים המציגים ביצועים גבוהים במיוחד, להעריך את רמת המוכנות של כוח העבודה למשימות ולשינויים הניצבים בפניו, ולהגן על העובדים מפני שחיקה – ועל הארגון מפני אבדן עובדים חיוניים.
על פי סקר מנהלים בינלאומי של יבמ, קצב השינוי הארגוני והיקפו משבשים ומשנים כל היבט של עולם העסקים. שניים מכל חמישה מנהלים שהשתתפו בסקר מעריכים כי האיום התחרותי הבא עימו יתמודדו, מגיע מכיוונם של ארגונים שאינם פועלים כיום בתחום התעשייה בו מתמקד העסק אותו הם מתנהלים – מה שמחייב חשיבה מקיפה מחדש בכל הנוגע למבנה כוח העבודה ולתהליכים העסקיים. אתגר מרכזי כאן, הוא המשיכה והשימור של עובדים בעלי כישורים גבוהים, תוך הבטחת פעילות סדירה ומעמיקה של העובדים הקיימים, לשיפור חוויית הלקוח.
מחקר חדש, שנערך על ידי מכון יבמ לערך עסקי, מעלה כי 87% מתוך כ- 1,400 מנהלים ומובילי עסקים מעריכים כי אין מיקוד מספיק בניהול השינוי. רק 20% חשים כי הם מצליחים במשימה זו, ורק 40% מעריכים כי יש בידיהם ובידי ארגוניהם הכישורים הנדרשים לניהול מוצלח. המחקר מצא גם כי ארגונים נדרשים לבנות תשתית שתהיה מסוגלת לתמוך ולהוביל מיזמים לשינוי, על בסיס טכנולוגיות חדשות ומתקדמות.
שירותי הייעוץ החדשים של יבמ בתחום ניהול כוח האדם והכישורים בארגון מסייעים בהיערכות לשינוי הנדרש, על מנת לבנות כוח עבודה חכם יותר ומקושר יותר. השירות כולל גישה למאגרי שיטות, כלים ומומחיות שנצברה בפרויקטים אותם ביצעה יבמ בשירות אלפי לקוחות, כמו גם במסגרת השינויים בחברה עצמה.
השירות נשען על שורת כלים טכנולוגיים של יבמ, ובכללם מערכות החיזוי האנליטי של יבמ SPSS. במסגרת הצגת השירותים החדשים, חושפת יבמ גם שלושה פתרונות מבוססי ענן המספקים תמונה מעמיקה ותובנה מקיפה יותר אודות השינוי הארגוני ומאגר הכישורים וכוח האדם הנדרשים, על מנת לבנות את הדור הבא של כוח העבודה.
מערכת החיזוי לגיוס כוח אדם, Kenexa Predictive Hiring, מספקת ניתוח אנליטי והערכת כישורים וביצועים של עובדים ומועמדים לעבודה. מערכת בחינת מוכנות כוח אדם, Kenexa Workforce Readiness, מעריכה את מידת ההיערכות לדרישות העסקיות הקיימות והעתידיות, ומערכת חיזוי שימור כוח אדם, Kenexa Predictive Retention, שומרת על הארגון מפני אבדן עובדים לטובת מתחרים.
במאי השנה פרסמה חברת הייעוץ ומחקר השווקים IDC הערכה מקיפה של תחום השירותים בעולם כוח האדם – תוך שהיא מדרגת את יבמ במקום הראשון בהכנסות בתחום כלי גיוס עובדים.

דילוג לתוכן