יבמ חושפת מערכות אחסון מבוססות פלאש לעומסי עבודה גבוהים בסביבת מחשוב קוגניטיבי

יבמ מציגה מערכות אחסון חדשות מבוססות זיכרון נדיף (Flash), המיועדות לארגונים בינוניים וגדולים המאופיינים בדרישות זמינות גבוהה ועבודה רצופה. המערכות בנויות על מנת להבטיח מהירות וזמינות בסביבת עומסי העבודה האופייניים למערכות תכנון משאבים כלל-ארגוני (ERP) וניהות תנועות פיננסיות – ובמיוחד ליישומים קוגניטיביים דוגמת מערכות למידת מכונה ועיבוד שפה טבעית. פתרונות האחסון החדשים של יבמ תומכים בפלטפורמות דוגמת Watson Explorer, המשמשות לגילוי וחשיפה של מגמות ודפוסים חבויים בכמויות גדולות של נתונים, על מנת לשפר תהליכי קבלת החלטות ושירות ללקוחות, ולהציע החזר מהיר על ההשקעה.
מאמצי הפיתוח של יבמ מתמקדים בהרחבת היכולות של פתרונות אחסון פלאש. המערכות החדשות מתוכננות על מנת להבטיח זמינות רצופה ב- 99.9999% מהזמן. בידול תחרותי נוסף ממנו נהנות המערכות של יבמ, נובע מהשילוב ההדוק עם צוותי הפיתוח של שרתי Power Systems ו- z Systems. מאמץ הפיתוח המשותף של הדור השני של מסדי אחסון פלאש לביצועים גבוהים – High Performance Flash Enclosures Gen2 (HPFE Gen2) – הובילו לשיפור של 90% בביצועים במשימות קלט-פלט לשניה (IOPS), ולספיקה כוללת של 12 גיגה-בייט בשניה: למעלה מפי שלושה בהשוואה לדור הקודם, ולזמני תגובה ברמה של מיקרו-שניות.
מיקרו-קוד מתקדם וייחודי, שפותח בשיתוף פעולה בין חטיבת האחסון של יבמ ובין חטיבת מערכות z Systems, מבטיח רמה גבוהה של שילוב בין המערכות האלה באופן ההופך את שרתי האחסון החדשים לפתרון האידיאלי להתמודדות עם עומסי עבודה בסביבת מחשוב קוגניטיבי, הדורשים רמת זמינות מירבים ואמינות מערכות אותן ניתן להבטיח בסביבת המיינפריים של יבמ ובשרתי Power Systems.
לדברי ניר קליינמן, מנהל קבוצת האחסון ב-IBM ישראל, מייעדת יבמ את המערכות החדשות למשתמשים החווים ביצועי אחסון בעייתיים הנובעים מהשהיה, ניצול נמוך של שרתים, צריכה גבוהה של זרם, זמינות נמוכה ועלויות תפעול גבוהות. "המשתמשים האלה למדו להבין את הערך המוסף הנובע ממעבר לעידן הקוגניטיבי. בשנה הקרובה, מצפה יבמ להתעוררות של ארגונים מכל תחומי המשק והפעילות, אשר לא רק ישתמשו במערכת ווטסון של יבמ – אלא גם יאמצו את יכלות הענן ההיברידי כחלק בלתי נפרד מסביבת האחסון שלהם. משתמשים קיימים וחדשים במערכת האחסון מוגדר התוכנה של יבמ ובכלי הווירטואליזציה של האחסון, Spectrum Virtualization, ייהנו משליטה טובה יותר בתהליכי האחסון של הנתונים שלהם – במקום בו הם עשויים להשפיע באופן היעיל ביותר על עסקיהם".
במסגרת קו המוצרים החדשים שלה, מציגה יבמ משפחה חדשה של מערכות DS8880 מבוססות פלאש, המיועדות למגוון רחב של יישומים ועומסי עבודה. כך, מתוכננת מערכת DS8884F במיוחד לעומסי עבודה בסביבות מסורתיות דוגמת מערכות ERP, עיבוד הזמנות, תנועות בבסיס נתונים, ניהול לקוחות וניהול כוח אדם. ברמת האחסון הכלל-ארגוני, מציעה יבמ את DS8886F, המיועד לעיבוד תנועות מקוונות, עיבוד מהיר של נתונים עסקיים, מחסני נתונים בעלי ביצועים גבוהים וכריית נתונים. בקצה העליון של קו המוצרים החדשים, נמצאות מערכות DS888F המיועדות לניתוח אנליטי, ומציעות זיכרון מטמון (CACHE) של 2 טרא-בייט ונפח אחסון כולל של עד 6.4 פטא-בייט – התומכים במשימות דוגמת חיזוי אנליטי, אופטימיזציה בזמן אמת, למידת מכונה, מערכות קוגניטיביות, עיבוד שפה טבעית ועיבוד וידיאו.
מערכות האחסון החדשות של יבמ זמינות לאספקה החל מהשבוע הבא (20.1.17).

דילוג לתוכן