יבמ חושפת את ספקטרום: משפחת כלי תוכנה חדשים לניהול אחסון בענן ובמרכז עיבוד הנתונים

מתבססת בין השאר על טכנולוגיות שפותחו ב- XIV בישראל – ומתכוונת להשקיע יותר ממיליארד דולר בחמש שנים בדור הבא של תוכנה לניהול אחסון
יבמ חושפת סל מוצרי אחסון מוגדר תוכנה, Software Defined Storage, המתמודדים עם אי-יעילות במערכי אחסון קיימים, באמצעות תוספת שכבת תוכנה חכמה. התוכנה יוצרת ומזהה דפוסים של התכנים המאוחסנים כדי להפנות כל פיסת מידע אל מערכת האחסון המתאימה, בעלות אופטימלית, תוך שיפור הביצועים ואבטחת המידע.

ככל שיישומים חדשים מחייבים אספקה או פריסה באמצעות הענן, גדל הביקוש לאחסון נתונים בענן וגובר הצורך בגישה חדשה לניהול הנתונים. יבמ הופכת עתה לחברה הראשונה המציגה מפת דרכים מואצת, המאפשרת להפיק ערך חדש ממוצרי חומרת אחסון מסורתיים. כך לדוגמא, תוכנת IBM Spectrum Accelerateהמבוססת על פתרונות האחסון של XIV, שעיקר פיתוחם מתבצע בישראל, תאפשר ללקוחות להשתמש בכלים אלה במתכונת המועדפת עליהם: הן כחומרה משולבת תוכנה,  הן כתוכנה בלבד הפועלת באתר הלקוח והן כשירות מנוהל באמצעות ענן SoftLayer.

ביסוס לכיוון בו בחרה של יבמ, מספקים אנליסטים בחברת הייעוץ גרטנר החוזים כי עד 2019 יהיו 70% מהמוצרים הפועלים כיום במסגרת מערכי אחסון, זמינים גם כמוצרי "תוכנה בלבד". בשנת 2020, יוחזקו על פי התחזית הזאת 70-80% מנפחי המידע הבלתי מובנה במערכות אחסון בעלות נמוכה, שינוהלו באמצעות סביבות אחסון מוגדר תוכנה.

כדי להאיץ את פיתוח הדור הבא של אחסון מוגדר תוכנה, מתכוונת יבמ להשקיע בחמש השנים הקרובות יותר ממיליארד דולר במוצרי תוכנת אחסון, באופן שיבסס עוד יותר את עמדת ההובלה של יבמ בתחום טכנולוגיות האחסון. זאת, לאחר שלאחרונה דורגה כבר על ידי חברת מחקר השווקים IDC כספקית מספר 1 של פלטפורמת אחסון מוגדר תוכנה בשלושת הרבעונים הראשונים של 2014. ההשקעה תתמקד במאמצי מו"פ לפיתוח תוכנה חדשה לאחסון בענן, אחסון אובייקטים וטכנולוגיות אחסון פתוחות, לרבות OpenStack.

לדברי אורי באואר, מנהל הפיתוח העולמי של מערכות XIV ומנהל מעבדת פיתוח המערכות של יבמ בישראל, "נדרשת גישה חדשה, שתסייע ללקוחות להתמודד עם בעיות עלויות ומורכבות הניהול, הנולדות יחד עם הזינוק בכמויות הנתונים".

"הכיוון שאליו מובילה יבמ, המאפשר בחירה בין פתרונות אחסון, בין אם חומרה משולבת תוכנה, תוכנה בלבד או שירות מנוהל, יאפשר ללקוחות לבחור את הפתרונות המותאמים ביותר לצרכיהם.  עם הצגת משפחת ספקטרום  מחוללת יבמ מהפכה בתחום האחסון. היא מסייעת ללקוחות למנף באופן יעיל יותר את השקעות העבר שלהם בתחומי חומרת האחסון  ולהפיק ערך עסקי מירבי מהנתונים המנוהלים על ידם", מוסיף באואר.

הארכיטקטורה של XIV, המוצעת עתה גם כמוצר תוכנה וכשירות ענן, הוכיחה עצמה בסביבות ענן גדולות במיוחד, ובשירות לקוחות דוגמת חברת המדיה המקוונת נטפליקס. לאחרונה, החליפה נטפליקס 16 מערכות קודמות בשלוש מערכות אחסון XIV Gen3. מהלך זה איפשר חיסכון של 80% בשטח הרצפה ושיפור משמעותי במספר התנועות, אותן ניתן לבצע בכל דקה בבסיס הנתונים.

משפחת "אחסון ספקטרום" של יבמ, Spectrum Storage, משלבת יותר מ- 700 פטנטים של החברה, ומסייעת במעבר לעבודה בסביבת ענן היברידי, תוך ניהול כמויות עתק של נתונים במקום בו הם נדרשים, באופן המבוקש – ובאופן מהיר וקל לתפעול, מתוך לוח בקרה אחד. התוכנה מסייעת למשתמשים להעביר נתונים אל המיקום המתאים להם, בעיתוי הנכון – החל מאחסון פלאש המאפשר גישה מהירה במיוחד, ועד לאחסון בקלטות מגנטיות ובסביבת ענן, בעלויות נמוכות ביותר.

דילוג לתוכן