יבמ ותים חוברות לשיתוף פעולה אסטרטגי

תים תמכור מעתה גם מחשבים מרכזיים, System P, אחסון, כלי תוכנה ושירותים עם דגש על שרותי ענן  יבמ וקבוצת מל"מ-תים חתמו על הסכם אסטרטגי שירחיב את שיתוף הפעולה ביניהן לרוחב קווי המוצרים של יבמ. במסגרת ההסכם, תמכור תים שורת מוצרים ופתרונות נוספים של יבמ בשוק הישראלי, ובכללם מחשבים מרכזיים מדגמי System Z וכלי תוכנה הפועלים עליהם. בצד מערכות מחשוב מרכזי, תמכור תים גם שרתים ממשפחת System P, המבוססים על מעבדי Power בסביבת מערכות ההפעלה לינוקס ויוניקס AIX, כמו-גם מערכות אחסון של יבמ, מכל הגדלים.

הפעילות המשותפת עם תים תכלול גם את תחום התוכנה השירותים. במסגרת זו ינתן דגש מיוחד לפתרונות הענן,אבטחת מידע ,מובייל וביג דטה.
במסגרת הפעילות בענן תשווק תים את פתרון הענן הציבורי של יבמ, כאשר תים תמכור את תשתיות הענן של SoftLayer. קצת יותר משנה לאחר רכישתה ע"י יבמ, מהווה כיום SoftLayer את הכוח המניע, המבסס את יבמ בצמרת שוק שירותי הענן. יבמ שהשקיעה 2 מיליארד דולר ברכישת SoftLayer ממשיכה בהשקעותיה הנרחבות בתחום הענן, ביניהן, הרחבת הנוכחות הכלל-עולמית של יבמ לעשרות מרכזים ברחבי העולם המציעים מגוון רחב של תשתיות SoftLayer. לאחר שבחנה חלופות אפשריות, בחרה תים לבסס את פעילותה בתחום זה על טכנולוגיות הענן של יבמ.

לדברי ריק קפלן, מנכ"ל יבמ ישראל, "החלטתה של מל"מ-תים לחבור אל יבמ ולהציע את מוצרי החומרה והתוכנה שלה ללקוחות בארץ, מבטאת הכרה מצידו של אחד השחקנים הבולטים והמובילים בשוק הישראלי באיכויות השרתים ומערכות האחסון של יבמ – ובמיוחד במקומו המרכזי של המיינפריים גם בזירת המחשוב העתידי".
אודי וינטראוב, מנכ"ל תים, מסביר כי מדובר בבחירה אסטרטגית של תים ביבמ. "מגוון ורוחב הפתרונות של יבמ, יאפשר לנו, כגוף האינטגרציה המוביל בארץ, להציע ללקוחותינו את מיטב הפתרונות. יבמ היא חברה עולמית מובילה והטכנולוגיות המעולות שהיא מציעה, יאפשרו לנו להרחיב את פעילותינו לתחומים נוספים, לתועלת לקוחותינו".

דילוג לתוכן