יבמ ושניידר אלקטריק התקינו במכון וייצמן מכולה לעיבוד נתונים – ראשונה במגזר האזרחי בישראל

המרכז הלאומי הישראלי לרפואה מותאמת אישית על שם ננסי וסטפן גרנד, הפועל במכון וייצמן, התקין מרכז מחשוב עתיר ביצועים במכולה ניידת. הפתרון מבוסס על מתודולוגיה של יבמ וציוד של שניידר אלקטריק, בהשקעה של מאות אלפי דולרים. הפרויקט שהוא הראשון מסוגו במגזר האזרחי בישראל, בוצע בשיתוף פעולה בין יבמ ובין שניידר אלקטריק APC . עם השלמתו, הועבר מכלול פעילות טכנולוגיות המידע של המרכז אל סביבת המכולה.
המכולה יכולה לעבוד באופן עצמאי ללא תלות בתשתיות האתר. היא מבטיחה שרידות גבוהה, בזכות תצורת N+1, שבה קיים גיבוי לכל אחד מהרכיבים הקריטיים במערך האנרגיה והתשתיות. המתקן החדש כולל את כל המערכות החיוניות התומכות בתצורה התואמת לתקן Tier3, לרבות מערכות חשמל, גנרציה, אל-פסק, מיזוג, מערכות מתח נמוך, ניטור ובקרה. תשתיות חשמל בהספק כולל של 100KVA תומכות בכ-15 מסדי ציוד (racks), המתוכננים ליעילות אנרגטית מיטבית. מסדי הציוד תומכי במרכז עיבוד הכולל מאות יחידות עיבוד מקבילי ופתרונות אחסון מתקדמים.
תפעול הציוד מתבצע באופן מלא מתוך המכולה, המופרדת ומוגנת מהסביבה החיצונית. הפתרון מודולארי לחלוטין – באופן המאפשר הרחבה עתידית לחוות מכולות מרכזי עיבוד ומחשוב, שישרתו פרוייקטים מחקריים עתידיים.
מכולת מרכז עיבוד הנתונים תוכננה ועוצבה על ידי מומחי יבמ ושניידר אלקטריק, על בסיס מתודולוגיה בינלאומית של יבמ למרכזי מחשוב במכולה, IBM PMDC – Portable Modular DataCenter. מכולות מחשוב דומות סופקו כבר על ידי יבמ לעשרות לקוחות ברחבי עולם.
הפרוייקט מבוסס על מכולה סטנדטית באורך 40 רגל, שיוצרה על ידי חטיבת APC של שניידר אלקטריק. חטיבת APC של שניידר סיפקה את מגוון המערכות התומכות ותשתיות החשמל והמיזוג, המותאמות לתנאי הסביבה ולתקנים הישראליים.
המרכז הלאומי הישראלי לרפואה מותאמת אישית על שם ננסי וסטפן גרנד
(G-INCPM) הוקם במכון וייצמן במהלך 2012. המרכז מציע לחוקרים באקדמיה, ובתעשיית הביו-רפואית את הפלטפורמות המתקדמות בעולם בתחומי המחקר הגנומי, זיהוי חלבונים, גילוי תרופות וביו-אינפורמטיקה.
לדברי שרון דהן, מנהל היחידה למערכות המידע במרכז הלאומי הישראלי לרפואה מותאמת אישית במכון ויצמן (G-INCPM):
מרכז המחשוב החדש תוכנן להבטיח גמישות מירבית עבורנו. "אנחנו פועלים בתחום הולך ומתהווה, וחוזים צמיחה מהירה בהיקפי הידע והמידע המדעי מצד אחד ויכולות המחשוב הנדרשות על מנת למנף את הידע הזה ולהמשיך בהרחבתו מצד שני", אומר דהן. "המבנה המודולארי של מרכז המחשוב מאפשר לתמוך במגוון רחב של תסריטי פעילות, בתוך המערכת הקיימת ובשילוב מערכות עתידיות, ולספק לחוקרים במרכז ומחוצה לו את תשתיות הטכנולוגיה הדרושות להם".
רועי פולניקוויאט, מנהל תחום שירותי דטה סנטר והמשכיות עסקית (Resiliency Services ) ביבמ ציין את זמני ההקמה של מרכז המחשוב במכולה במכון וייצמן. המתודולוגיה היחודית של יבמ ופתרונות מובילים של APC מקבוצת שניידר אלקטריק, איפשרו לתכנן, לבנות ולספק את המרכז בתוך שישה חודשים בלבד, תוך קיצור של למעלה משנה בהשוואה להקמת מרכז קונבנצינאלי, מה שאיפשר תמיכה מהירה יותר במחקרים המתבצעים במרכז הרפואי.
דורון קרופמן, מנהל חטיבת APC בשניידר אלקטריק, מעריך כי המהלך אותו ביצע המרכז הלאומי הישראלי לרפואה מותאמת אישית, עשוי להוות דוגמא לפרוייקטים דומים בעתיד – בכל המגזרים. "חידושים טכנולוגיים נוטים לחלחל בין תחומים שונים. היעילות המוכחת והביצועים הגבוהים של המרכז במכון וייצמן צפויים להתניע תהליכים ופרוייקטים דומים בארגונים המתמודדים עם הצורך במחשוב עתיר ביצועים, בעל שרידות גבוהה וטווח הרחבה גמיש במיוחד".

דילוג לתוכן