יאיר רביב, יו"ר עמותת קאנה – העמותה הישראלית לקנאביס אחראי: "מדיניות האכיפה החדשה מתכחשת למציאות"

"החל מהיום, מיליון צרכני קנאביס ישראלים ירדו מהכוונת של המדינה ובהגדרה הפכו מעבריינים לצרכנים. אנחנו אמנם בכיוון הנכון, אבל זהו צעד קטן מאוד בדרך ארוכה לעשיית צדק וללגליזציה מלאה. להחלטה יש בעיקר ערך סמלי – המדינה מודה לראשונה שהשד של הקנאביס אינו נורא – אך באופן מעשי, אין כאן בשורה או שינוי דרמטי בשגרה של צרכני הקנאביס הישראלים. נוסף על כך, קיים החשש שהמדינה פועלת לא מתוך דאגה לציבור הצרכנים, אלא מתוך מניעים כלכליים הרצון של חיסכון באכיפה אל מול מקור הכנסה חדש בדמות הטלת קנסות על גבם.
מדיניות האכיפה החדשה מתכחשת למציאות ומלאה בסתירות ותחומים אפורים. נדרשת הסדרה של סוגיות מהותיות כמו גידול ורכישה לצרכים פרטיים כפי שמקובל במרבית מדינות אירופה וארה"ב. הקנאביס הוא חלק בלתי נפרד מתרבות הפנאי בכל העולם, לגיטימי בכל החוגים בחברה הישראלית ועל סגולותיו הרפואיות אין עוררין, לכן אין כל סיבה הגיונית שהצרכנים שלו לא ייהנו ממוצר טוב שעובר בקרת איכות וניתן לרכוש אותו בדרכים נורמטיביות".

כחודש לאחר הכרזת "אי-הפללה באחריות" של משתמשי קנאביס, רשת 'הידרושופ' מדווחת על עלייה של למעלה מ- 8% במכירות הארציות. ברשת הארצית בת 13 הסניפים למכירת ערכות לגידול עצמי וביתי של צמחייה, מדווחים כי העלייה נובעת בעיקר מרכישה של מערכות ביתיות על ידי לקוחות חדשים. עוד דווח, כי ממועד חלה עלייה ניכרת במכירות של המדריך לגידול קנאביס של עמותת קאנה (נכתב ע"י יאיר רביב ופלד פסטיג) ובגידול של 50% בכניסות לאתר האינטרנט 'הידרושופ' שמספק מידע שימושי ואפשרויות לרכישה מקוונת.

לצפייה בסרטון ההומוריסטי החדש של החברה המציג את ערכת הגידול לקנאביס: http://bit.ly/2kKOyGI (סיסמה: (nurit)

דילוג לתוכן