טריפל סי מציעה מודל ענן ראשון מסוגו בישראל

בעקבות חתימת הסכם VSPP מול ענקית התוכנה VMware, המובילה העולמית בוירטואליזציה ותשתיות מחשוב ענן, תאפשר חברת טריפל סי לראשונה בישראל יישום מלא של מחשוב ענן ציבורי, יכולות ענן היברידי לחיבור ענן פרטי של לקוח, תוך שיתוף נתונים ויישומים בין שני חלקי הענן. חברת טריפל סי השיקה לפני כשנה את הענן הציבורי הגדול בישראל, בהיקף השקעה של מעל 40 מיליון ₪. תהליך הפתוח ליכולות היברידיות נמשך מספר חודשים בעלות של עשרות אלפי דולרים. חתימת ההסכם נעשה מול חברת Arrow ECS, שבנוסף להיותה מפיצה של VMware בישראל מונתה לאחרונה גם כ-Aggregator  של חברת VMware בישראל. בכנס VMware Forum, שיתקיים בתאריך 20.7 במלון הילטון ת"א, תחשוף טריפל סי הדגמה חיה לתרחיש Hybrid Cloud של לקוח, המתממשק וצורך משאבים מבוססי vCloud מהענן הציבורי במודל 'שלם לפי שימוש'.
חתימת טריפל סי על הסכם VSPP מול VMware פותחת עידן חדש במודל הענן המוצע בישראל. על אף שבעולם ישנן למעלה מ- 5,000 חברות ISP, המספקות שירותי ענן המבוססים על מודל זה חברת טריפל סי הנה הראשונה להציע את השירות בארץ. מהלך זה אפשר לטריפל סי לפתח ולקשר את פלטפורמת VMware אל מערכות הענן הציבורי שלה (ccccloud.com). כתוצאה מכך, יכולה החברה להציע כיום ללקוחותיה שרתים וירטואליים מבוססי VMware, על פי מודל ייחודי של 'שלם לפי שימוש'. למעשה, מציעה טריפל סי פיתרון מקצה לקצה עבור Virtual Data Center במודל (IT as a Service) IaaS.
רון קוהבלום, מנהל פעילות VMware בישראל התייחס להסכם החדש: "טריפל סי מוכיחה את עצמה כמובילת שוק בתחום הענן הודות למגוון התשתיות הרחב, המוצע על ידה ומודל רישוי מתקדם של VMware המאפשר השכרת רישיונות וירטואליים".
רמי נחום, מנכ"ל טריפל סי מחשוב ענן, מסביר את המניעים להסכם ייחודי זה, בדרישת הלקוחות לעבוד במודל עסקי, בו יוכלו להשתמש בתשתיות ובפלטפורמת VMware ולשלם רק על פי שימוש ולא בשיטת רכש הרישיונות המסורתית. "בשלב זה, מוצע המודל על ידי VMware לספקי אינטרנט (ISP) בלבד וטריפל סי הינה הראשונה והיחידה בארץ לספקו ללקוחותיה. בתכנון לטווח ארוך, השימוש במודל החדש מאפשר לחברות קטנות, בינוניות וגדולות להשיג חסכון בהוצאות של יישומים ותשתיות מוגדרים מראש. "עבור חברות מבוססות וגדולות, ניתן להשיג חיסכון ניכר, גם בתכנון לטווח קצר יחסית, בהשקעות בפרויקטים זמניים כמו בדיקות ומעבדות".
דורון דרייר, מנכ"ל Arrow ECS, המפיצה של VMware בישראל מוסיף ואומר כי "פיתרון זה מספק ללקוחות טריפל סי יכולות ענן היברידי ((Hybrid Cloud, תוך חיבור הענן הפרטי של הלקוח, לענן הציבורי של ספק השירות. יתרונה של טכנולוגיית VMware, מצוי ביכולתה לאפשר שיתוף של נתונים ויישומים, תוך שמירה על שני חלקי הענן כישויות נפרדות. בכך, מושג שילוב של Data Center פרטי עם משאבי Cloud Computing מחוץ לארגון".
חברת VMware (סימול: VMW) הינה החברה הבינלאומית המובילה באספקת פתרונות וירטואליזציה ומחשוב ענן לעסקים בכל הגדלים. עם פלטפורמת הוירטואליזציה המובילה בתעשייה-™VMware vSphere, מסייעת VMware בהפחתת הוצאות המימון והתפעול, שיפור היכולות והגמישות, בהבטחת המשכיות עסקית ובאספקת פתרון ירוק. עם הכנסות של 2.9 מיליארד דולר ומעל 250,000 לקוחות ו-25,000 שותפים עסקיים בשנת 2010, VMware הינה המובילה בוירטואליזציה ועומדת בראש סדר העדיפויות של מנהלי מערכות מידע בכל העולם. משרדי הנהלת החברה נמצאים בעמק הסיליקון בארה"ב ולחברה סניפים ברחבי העולם.

דילוג לתוכן