טלפון חכם של נוקיה? 96% אמרו – "בהחלט כן"

סקר שנערך בארה"ב מצא שבעלי הסמארטפון נוקיה Lumia 900 מאוהבים בטלפון שלהםהטלפון החכם המתקדם ביותר של נוקיה, Lumia 900, שהושק לפני מספר חודשים, אמור להיות התשובה של ענקית הסלולר הפינית (השוקעת, יש לומר) ללהיטים הסלולריים של אפל וסמסונג. ללומיה 900, בעל מערכת ההפעלה "ווינדוס פון", יש את כל מה שצריך – מסך איכותי בגודל של 4.3 אינטש, מצלמה אחורית ברזולוציה של 8MP ותקשורת סלולרית מהירה. אבל האם הוא מממש את ההבטחה ועומד בציפיות? מסקר שערכה חברת המחקר "נילסן" בארה"ב בקרב משתמשים בנוקיה לומיה עולה שבהחלט כן – 96% מבעלי הטלפון "מרוצים מאוד" מהשימוש בו.

נוקיה שכרה את חברת הסקרים, נילסן, שביצעה סקר בקרב 810 אנשים שרכשו את הלומיה 900 לפני מספר חודשים. התוצאות היו חד משמעיות: מעבר לשביעות הרצון הגבוהה מהמכשיר עלה כי 95% מהמשיבים מוכנים להמליץ על הטלפון לאחרים בסביבתם וכי 83% מהמשיבים אמרו כי הטלפון עלה על הציפיות שלהם. 85% אף מוכנים לחזור ולרכוש אותו.

נתון מעניין נוסף הוא ש-91% מבעלי המכשיר חושבים שהוא אף טוב יותר ממכשירים אחרים הנמצאים בשוק.

דעה של IT Portal: הנתונים מרשימים בהחלט ומצביעים על שביעות רצון גבוהה, וזה לא מפתיע לנוכח הרקורד שיש לנוקיה כחברה המוכרת מכשירים איכותיים ובעלי ממשק משתמש נוח. אבל, צריך לזכור גם הטיות הנגרמות לרוב בסקרים כאלה. אנשים שכבר רכשו את המכשיר והשקיעו בו מכספם – ייטו יותר לתמוך ברכישה שלהם ולהצדיק אותה מאשר להתכחש אליה. בנוסף, הסקר נעשה לפני שנודע כי כל הטלפונים החכמים מבוססי מערכת ההפעלה "ויינדוס פון" לא יזכו לעדכון ל"ווינדוס פון 8". במקום זה, יתאפשר עדכון ל"ווינדוס פון 7.8", המביא עמו רק חלק מהמאפיינים שיש ל"ווינדוס 8". האם תוצאות הסקר היו זהות אם בעלי הלומיה 900 היו יודעים שהמכשיר שלהם אינו עומד לקבל עדכוני תוכנה משמעותיים בהמשך?

 

דילוג לתוכן