טלדור תספק למקורות מערכת ענן לצורך שמירה על ניהול זכויות, פטנטים וקניין רוחני

TTM  הינה פלטפורמה ייחודית אשר פותחה בטלדור ומיועדת לחברות הממסחרות ידע בגופים עסקיים ואקדמיים. המערכת, שתנהל כ-200 פטנטים, נאמדת בעלות של כ-300 אלף שקלים

 

המרכז ליזמות ומחקר בתחום המים של חברת מקורות WaTech®, בשיתוף יחידת מערכות המידע של החברה, בחר בחברת טלדור לאספקת מערכת ענן לניהול זכויות חוזיות ומחקריות, פטנטים וקניין רוחני. מערכת TTM (Technology Transfer Management) לניהול חוזים, מחקרים וקניין רוחני, הינה מערכת כחול-לבן שפותחה ע"י אגף הפיתוח של חברת טלדור ומיועדת לחברות הממסחרות ידע כגון חברות עסקיות, גופים אקדמאים ובתי חולים, ומסוגלת לנהל אלפי פטנטים, חוזים, טכנולוגיות ואנשי קשר. הטמעת הפרויקט החלה בתחילת השנה ומסתיימת ביימים אלו.

תוכנת ה- TTM אופינה במקור ע"י תמיר הוברמן מנהל מידע ב"יישום", החברה לפיתוח המחקר בע"מ של האוניברסיטה העברית, בה מנהלים את כל  זכויות הקניין הרוחני. טלדור רכשה את הזכויות למערכת מ"יישום".

מדובר בהטמעת מערכת מרכזית אחת לניהול כולל של הפטנטים והקניין הרוחני, ומעניקה ללקוח יכולות ניהול מחזור החיים של הפטנטים. חשיבותה הרבה היא במעקב אחרי תאריכי היעד בחיי הפרוייקט, ההסכם המסחרי או הפטנט, כאשר לעמידה בתאריכים אלו משמעות פיננסית גדולה לארגון – הן בגלל העלויות הגבוהות הנמשכות לאורך זמן רב והן בזכות ההכנסות העסקיות מפעילות החדשנות, מעקב אחרי חוזים וזכויות ממסחור ידע וקניין רוחני.

המערכת עוקבת אחר כל שלבי החיים של הידע הארגוני – משלב פיתוח הטכנולוגיה ועד מסחורה באמצעות הסכמים או רישיונות. מערכת TTM הינה מערכת מבוססת ענן אשר יכולה להתממשק למערכות ארגוניות אחרות  כמערכות פיננסיות במידת הצורך.

מרכז WaTech®  של 'מקורות' הוא הלקוח העסקי הראשון שזיהה את הפוטציאל הרב במערכת זו.

המערכת כבר הותקנה ופועלת בהצלחה רבה בגופי אקדמיה ומחקר נוספים בארץ כגון: האוניברסיטה העברית, הטכניון, אוניברסיטת ת"א, בית החולים איכילוב, מרכז הרפואי הדסה עין כרם ומשרד החקלאות.

לדברי נתן פרידחי, סמנכ"ל קבוצת מערכות בטלדור: "אנו שמחים ומברכים על כך שחברת מקורות בחרה בנו לספק לה מערכת מתקדמת לניהול פטנטים. לטלדור ניסיון של למעלה מעשור בפיתוח ואספקת פתרונות לניהול פטנטים ואנו ממשיכים ומעדכנים את המערכת כך שתתאים לדרישות הטכנולוגיות המתקדמות של היום".

מו'יטק נמסר: "למקורות ידע נצבר בתפעול מערכות מים מורכבות, על בסיסו הקמנו את ®WaTech ושמנו לנו ליעד לקדם חדשנות, יזמות ומחקר  יישומי בתחום המים. מערכת TTM של טלדור תאפשר לנו לבצע אופטמיזציה ומקסום זכויות  מפעילות החדשנות ומפיתוח הקניין הרוחני ולבצע זאת באופן שוטף על ציר זמן של שנים רבות, הכולל ידע מקצועי רב".

דילוג לתוכן