טכנולוגיית הדפוס הדיגיטאלי של HP Indigo שימשה להדפסת ספר ייחודי על חתני פרס נובל לשלום

חברת HP Indigo הדפיסה זו השנה השלישית את הספר Being Nobel, המציג את סיפור חייהם של חתני פרס נובל לשלום. הספר חולק למשתתפי הפסגה העולמית ה- 15 של חתני פרס נובל, שהתקיים בברצלונה. לצד חתני הפרס, השתתפו באירוע גם כוכבי קולנוע אמריקאים, כמו גם ראש עיריית ברצלונה, ואישים אחרים.
הספר נכתב על ידי ליביה מלכנג'יו, (Livia Malcangio), והודפס בגרמניה על ידי Elanders, אשר בחר במכונת הדפוס הדיגיטאלית HP Indigo 10000. הבחירה במכונה נולדה על מנת לאפשר להפיק איכות גבוהה במיוחד של תמונות צבע המשולבות בטקסט, ולקצר את הזמן הנדרש להכנה לדפוס ולהדפסה עצמה.
מלכנג'יו, עתונאית איטלקית ופעילת זכויות אדם, עובדת מאז 2001 בשירות מזכירות הפסגה העולמית של חתני פרס נובל לשלום. לדבריה, "הספר Being Nobel מאפשר לי לחלוק את ההתלהבות שלי לנוכח סיפורי החיים רבי ההשראה של הדמויות היוצאות מן הכלל שאיתן שיחק מזלי לעבוד. הספר מתמקד בחשיבות השינוי באופן שבו מלמדים היסטוריה ומבינים אותה בקרב בני נוער בכל העולם – ובמיוחד במשמעות גיבוש התפיסה של היסטוריה באמצעות הלימוד של שלום, ולא של מלחמות".
עם יותר מ- 170 תמונות, איורים ומפות, מביא הספר את סיפוריהם של חתני פרס נובל לשלום בשנים האחרונות, החל ממיכאיל גורבצ'וב ודזמונד טוטו ועד למללה יוסאפזאי בת ה- 18, כלת פרס נובל הצעירה ביותר בכל הזמנים. הספר ערוך על פי מפתח גיאוגרפי, יבשת אחר יבשת – ומשלב צילומים ואיורים עשירים. כל פרק משלב את סיפוריהם של מי שעיצבו את ההיסטוריה העולמית של 60 השנים האחרונות – בין אם במקרה ובין אם מתוך כוונה מוקדמת.
לדברי אשלי וודס, מנהלת הפקת הדפוס "מדי שנה אנו ניצבים בעת הבאת הספר לדפוס בפני מגבלות זמן צפופות, הנובעות מכך ששמות חתני הפרס החדשים מוכרזים סמוך מאד למועד הפסגה הבינלאומית של מקבלי הפרס. מול זמן סבב קצר כל כך, שינויים הכרחיים המתבצעים רק ברגע האחרון, יחד עם הצורך להתאים אישית כל אחד מהעותקים המודפסים על פי זהות האדם שלו נועד העותק הזה – סיפקה הבחירה בטכנולוגיה של אינדיגו את רמת הביטחון הנדרשת באיכות התוצאות", אמרה וודס.
מערכת הדפוס הדיגיטאלי HP Indigo 10000 זכתה בפרס החדשנות הטכנולוגית של InterTech לשנת 2013. הבחירה במערכת נבעה מהאפשרות אותה היא מציגה להפקת כל מספר נדרש של עותקים, באיכות הדפוס הגבוהה ביותר, ובמגוון רחב של גדלים ופורמטים: החל מתיקיות-כיס, דרך עלונים שיווקיים בני שישה עמודים, עבור לפוסטרים ועד לספרים דוגמת Being Nobel. המכונה עושה שימוש בעד שבע תחנות הדפסה בצבעים שונים, באופן המאפשר להבטיח טווח צבעים רחב ועמוק, לרבות דיו אלקטרוני לבן HP Indigo ElectroInk white, אזורי צבע נקודתיים וצבעים מיוחדים. המכונה מסוגלת להדפיס עד 4,600 דפי B2 בצבע מלא לשעה, ולעבוד בשילוב עם מגוון מערכות גימור, כריכה וחיתוך.

 

דילוג לתוכן