טכנולוגיה שהופכת את מכשירי החשמל הביתיים לנקודת מכירה

טכנולוגיה שהופכת את מכשירי החשמל הביתיים לנקודת מכירה, רחפן לניטור אתרי בניה, ולבלב מלאכותי: אלו הסטראטאפים שינסו לשכנע את המשקיעים ב"פורום השקעות היי-טק ישראל-סין"

China-Israel Hi-tech Investments Forum, June 6-7

חברת VADI הישראלית, בבעלות סינית מלאה, יוזמת מפגש ראשון של סטארטאפים ישראליים עם משקיעים סינים מסוג חדש. האירוע: 'פורום השקעות היי-טק ישראל-סין' יתקיים ב- 6-7 ליוני במלון דיוויד אינטר-קונטיננטל בת"א ויוקדש לחיבור בין יזמים ישראלים למשקיעים סינים מחברות סיניות קטנות ובינוניות, רובן חברות תעשייה, המחפשות השקעות אסטרטגיות כדי להכניס חדשנות לתעשייה שלהן. הרעיון מאחורי הכנס הוא, שלא בהכרח מתאים לסטארטאפים לפנות דוקא לחברות הענק הסיניות, שכולנו מכירים. לא כולן מתאימות או יכולות להשקיע בכל חברת הזנק ישראלית, אך ישנם משקיעים סינים פוטנציאליים שעד היום פחות הגיעו לארץ, ועבורם נערך הכנס.
ב-7 ביוני יקבלו כ- 20 סטארטאפים ישראלים מבטיחים הזדמנות להציג את הטכנולוגיות שלהם בפני 100 משקיעים סינים פוטנציאליים, המתעניינים במיוחד בתחומים: אינטרנט ומובייל, בינה מלאכותית ומציאות מדומה, בריאות דיגיטלית, ציוד רפואי וקלינטק. לאתר הכנס לחצו כאן

בין החברות שיציגו בכנס:

1. Sizer – סטארטאפ המשלב טכנולוגיה ואופנה .סייזר מאפשרת לרוכשי בגדים באונליין ובחנויות פיזיות לדעת את מידת הבגד המתאימה להם ביותר בכל בגד – מבלי למדוד את הבגד.סייזר השיקה אפליקציה המשתמשת במצלמה הקדמית של הסמארטפון כדי לאפשר לצרכנים למדוד בקלות, בפרטיות וברמת דיוק גבוהה את מידות גופם. האפליקציה משתמשת בטכנולוגיה פורצת דרך בתחום הראיה הממוחשבת שפותחה ע״י סייזר. לאחר מדידה, הצרכנים יכולים לקבל המלצת מידה עבור הבגדים השונים של קמעונאי אופנה שהתממשקו למערכות סייזר. ההמלצה נעשית באמצעות מנוע המלצות מתוחכם הלומד את הקולקציה של קמעונאי האופנה וממשק קל לשימוש – באתר הקמעונאי או באפליקציה סייזר.
https://www.youtube.com/watch?v=KciIW5SQgEM

2. Dronomy– חברה המפתחת את הרחפן האוטונומי הראשון, המיועד לניטור אתרי בנייה. בעזרת תוכנת הראייה הממוחשבת שפיתחה החברה, הרחפן יוכל לטוס בכוחות עצמו, ללא מטיס וללא מגע יד אדם, בנתיב שהוגדר מראש. דרונומי מנצלת את היכולת לצורך בקרה על אתרי בניה: הרחפן מנווט אוטונומית בתוך אתר הבניה תוך התחמקות מהמנופים, הבניינים ושאר מכשולים, ומצלם את האתר מזוויות שונות וברזולוציה גבוהה. מחשב מתרגם את התמונות למודל תלת מימדי של המבנה, בדיוק גבוה.

3. Betalin Therapeutics – חברה המפתחת לבלב מלאכותי ביולוגי שנועד להחליף לתמיד את הזרקות האינסולין היומיומיות, בעזרת השתלה תת עורית חד פעמית. כיום החברה נמצאת בשלב ניסויים פרה קליניים שנעשים באוניברסיטה העברית בירושלים, במעבדות של הממציא פרופסור אדוארד מיטרני יחד עם צוות חוקרים העובדים סביב השעון בכדי לקדם את המוצר. https://www.youtube.com/watch?v=QBdxWzw4l8c
4. Salient eye – חברת סליינט איי מאפשרת לכל אחד, בכל מקום, להגביר את רמת האבטחה האישית שלו באמצעות שימוש בסמארטפון או טאבלט. האפליקציה הופכת את המכשיר לגלאי תנועה אשר ברגע שהוא מזהה תנועה הוא מצלם את האירוע ללא הפסקה, מעלה את התמונות לענן ושולח למשתמש אונליין התראות סמס ואימייל עם קישור לתמונות שצולמו. כמו כן המערכת יכולה להפעיל גם צופר אזעקה (מהמכשיר עצמו).שהמשתמשים שלנו יוכלו לקבל פתרון "קצה לקצה": גם מערכת אבטחה ביתית המבוססת על מכשירי סמארטפון או טאבלט מיותרים/לא בשימוש שברשותם וגם שירותי 24/7 של פטרול ומוקד.

5. Newsight Imaging – החברה מפתחת צ'יפ מצלמה מתקדם הכולל יכולות ניתוח ספקטרלי ועיבוד תמונה ומותאם באופן ספציפי למכשירים רפואיים ואחרים, וזאת תוך שיתוף פעולה הדוק עם שותפים בעלי טכנולוגית ייצור מובילה המאפשרת רגישות יוצאת דופן ושילוב מצלמה עם ניתוח תמונה דיגיטלי על אותה פיסת סיליקון.

6. Linkr – חברה העוסקת בתחום הIOT- בבית החכם בכלל, והמטבח המקושר בפרט. החברה מפתחת ומשווקת פלטפורמת תוכן לבית החכם. לינקר תספק ליצרני מכשירי החשמל החכמים, מכשירים מקושרים הכוללים מסך, חווית משתמש (UX) ומערכות תוכנה יחודיות שיאפשרו חיבוריות עם ספקי תוכן, שירותים והפרסום דיגטליים. הטכנולוגיה של לינקר תעניק לצרכנים מגוון רחב של יישומים ושירותים דיגטליים באמצעות מכשירי החשמל החכמים, ליצרני המכשירים החשמליים – ערוצי רווח חדשים ולספקי התוכן, השירותים והפרסום הדיגטלי ערוצי הפצה שלא קיימים עבורם היום. החברה נוסדה על ידי אירי זוהר, יזם סדרתי בתחום הפרסום הדיגטלי שבשנת 2015 מכר את חברת אקסלייט מדיה(eXelate Media) לתאגיד המידע האמריקאי נילסן ב-200 מיליון דולר.

7. MercuRemoval – חברת מרקיו-רימובל הנה חברת הזנק שנוסדה ב 2015 במסגרת חממת האצ'יסון-כנרות שבבעלות Hutchison Water. החברה מפתחת טכנולוגיה פורצת דרך בתחום הסרת הכספית מגזי פליטה המיושמת בתהליך כימי-הנדסי חדשני. לטכנולוגיה יתרונות משמעותיים על פתרונות אחרים שבשימוש – ביעלות, בעלויות השוטפות ובשמירה על סביבה נקיה (מזיהום) במהלך התהליך. הטכנולוגיה פותחה במשך שנים באוניברסיטה העברית ע"י חוקרים מובילים בתחום הכימיה הסביבתית/תהליכית. לחברה מספר פטנטים לטיפול בגזי פליטה ולאחרונה אף נבחרה בין אלפי חברות בעולם להשתתף ב GES 2016 – כנס יזמות שנתי המתקיים בסיליקון וואלי בחסות הנשיא אובמה. החברה התקינה מתקן ניסוי (פיילוט) בתחנת כוח של חברת החשמל ומנהלת מגעים עם שותפים בינ"ל להטמעת הטכנולוגיה בשווקי חו"ל.

8. Wakingapp – פלטפורמה פורצת דרך המאפשרת לכל אחד, ללא כל צורך בידע מקדים בתכנות, לייצר בקלות ובפשטות תוכן אינטראקטיבי למציאות רבודה ווירטואלית. יצירת התוכן מתבצעת תוך זמן קצר ובלחיצת כפתור התוכן עולה online וזמין בכל המכשירים בהם: סמארטפונים, טאבלטים או משקפיים חכמות המובילות בתחום וללא צורך בהתקנים נוספים.
חברת WakingAppשואפת לבנות ולפתח את האקו-סיסטם של VR & AR עלידי פניה ליוצרי תוכן (כגון: אמנים, מעצבי 3Dאנימטורים, עורכי וידאו) וליצרני טכנולוגיה, ומציעה להם לקחת חלק בשוק הולך וגדל המפיץ ומציע את התוכן, המוצרים והשירותים שלהם.

9. Freshub – הטכנולוגיה של Freshub משנה לחלוטין את הדרך שבה אנחנו קונים. החברה מקנה לקמעונאים נוכחות קבועה במטבח ובמקביל מאפשרת לצרכנים דרך קלה לחדש את מלאי המצרכים ישירות מהמטבח – על ידי סריקה של ברקוד או באמצעות פקודה קולית – בכל זמן שהם מגלים כי אחד ממוצרי המזון חסר להם בביתם. החברה הופכת את תהליך הקניה להיות פשוט וידידותי, הופכת כל מטבח למטבח חכם, וכל מסך של מכשירי החשמל במטבח לנקודת מכירה. באמצעות Freshub ניתן היום לנהל כל הזמנת מזון מקוונת או לייצר רשימת קניות לטלפון החכם, לשימוש בזמן ביקור בחנות עצמה.
10. https://www.youtube.com/watch?v=2pjRYw411QA

11. NCF- חברת NewCO2Fuels (NCF) הינה פיתחה מוצר ההופך את גז החממה דו תחמוצת הפחמן (CO2) ומים למוצרים נדרשים כדוגמת דלקים סינטטיים, דשנים וכימיקלים שונים. המערכת משתמשת באנרגיה מתחדשת כדוגמת חשמל וחום שיורי מתעשיות עתירות אנרגיה לשם הנעת התהליך ובכך הופכת למערכת עצמאית וידידותית לסביבה. עלות הייצור של המוצרים הסופיים, למשל מתאנול, מתאן או אמוניה המיוצרים מתוצר המערכת של NCF הינה נמוכה דיה על מנת לאפשר מכירה במחירי השוק לסחורות המקבילות ולייצר הכנסות ורווחים למשתמשים בה.

12. Onysus – חברה המפתחת סביבת עבודה גרפית ואינטואיטיבית המאפשרת למשתמשים לבנות אפליקציות וחוויות שימוש סוחפות תוך שימוש ביכולות של מציאות רבודה (AR), מציאות מדומה (VR) וזיהוי מחוות וכל זה ללא ידע טכני קודם או ידע בתכנות. אוניסוס מנגישה את הטכנולוגיות החדישות ביותר ומאפשרת ליצרני התוכן להביא את הדמיון למציאות. לחברה שתופי פעולה עם חברות בינלאומיות רבות (אינטל,סמסונג ועוד(.
13. קבוצת לוויתן אנרגיה- עוסקת בייצור טורבינות חדשניות להפקת חשמל מאנרגיית רוח וגלי ים. הטכנולוגיות של הקבוצה כוללות טורבינות רוח אנכיות ומאוזנות, טורבינות מים לנהרות וטורבינות הידרואלקטריות לצנרות.

14. Spark- ספארק נותנת מענה לתהליך החניה כולו, מקצה לקצה: החל מהניווט אל הק"מ האחרון,על ידי מתן מסלול מותאם אישית למציאת חניה ברחוב או מחוץ לרחוב, וכלה במידע חנייתי מלא ומעודכן, הכולל : תמרורי חניה ואפשרויות תשלום סלולאריים. כל זאת, תוך אופטימיזציה מתמדת ובזמן אמת של היצע החניות ביחס לצרכי הלקוח, וניהול זמן המשתמש הכולל את המרחק מן היעד. לאחרונה השיקה החברה את פולי, אפליקציית החנייה שלה בפריז בחודש אפריל.

15. היפ-הופ- חברת היפ הופ פיתחה חגורה לבישה המזהה אירועי נפילה בזמן אמת, לפני הפגיעה בקרקע החגורה מנפחת שתי כריות אוויר בצידי הגוף ומגנה משבירת האגן. במקרה של נפילה הודעה נשלחת לבן משפחה ולמרכז בקרה. החגורה מצוידת בכפתור מצוקה ובמגוון סנסורים יחודיים שמאפשרים זיהוי נפילה באופן מדויק ביותר. החיישנים בחגורה אוגרים מידע באופן רציף על תנועתיות הלובש ומאפשרים ניטור מרחוק של רמות תנועה במשך היום וזיהוי מוקדם של מצבי כמעט נפילה.

16. Medivisor – אנשים המתמודדים עם מחלות מוצפים בכמויות מידע לא רלוונטיות, מיושנות או לא אמינות. Medivisor מסייעת לאנשים המתמודדים עם מחלה קשה או כרונית לקבל מידע רפואי מותאם אישית, עדכני, מהימן ואמין שמותאם למצב הרפואי הייחודי של החולה ומגיש לו אותו מסוכם בשפה פשוטה ונוחה.

17. פפטיקום – פפטיקום היא החברה הראשונה שפיתחה תוכנה לגילוי פפטידים ביו-אקטיביים באמצעות בינה מלאכותית. שיווקי היעד של הפפטידים הם שוק התרופות (שוק עיקרי), חקלאות, תעשייה, איכות הסביבה וקוסמטיקה. פפטיקום כבר גילתה חומרים פעילים לסרטן, מחלת אלצהיימר, שפעול מערכת החיסון, ונירולוגיה. החברה פיתחה בהתנדבות תרופה אפשרית למחלה הנדירה APBD.לפפטיקום מספר שיתופי פעולה פעילים לפיתוח מוצרים מובילים עם חברות ברחבי העולם, כולל חברת "אדמה" מתחום החקלאות.

בכנס ישתתפו גם הסטארטאפים VocalZoom, RespiDx, Njoin, ו – Ninispeech.
אודות VADI:

 

דילוג לתוכן