חידושי גוגל: הדפסה בעננים

הדפסה מכל מכשיר לכל מדפסת דרך שירותי ענן, גרירת קבצים להודעת דואר בחשבון Gmail והוספת פגישה ישירות מתוך מיילהענן של גוגל הולך ומתנפח ושירותים נוספים עושים את דרכם אל שולחן הפיתוחים ומשם בטיסה – לענן. לפני כשנה כשגוגל הציגו את מערכת ההפעלה chrome os אשר מושתת על אפליקציות ווב Web Apps , רבים תהו מה יעלה בגורל ההדפסה. היום Google מאפשרת  למפתחים להתבונן במעבדה החדשה שתופקד על שירותי ההדפסה דרך הענן. החזון של גוגל הוא להדפיס מכל מכשיר שמחובר לרשת אל כל מדפסת שמחוברת לענן.
נשמע הזוי? לא ממש !
מכיוון שכל התוכנות במערכת ההפעלה של גוגל הינן אפליקציות ווב, אין תלות בחומרה ודרייברים. שירותי הדפסת הענן של גוגל יאפשרו לכל מחשב,PC , טלפונים סלולאריים ויישומים ניידים להדפיס דרך ה- CLOUD ללא תלות במערכת ההפעלה או מכשיר.
 
 
 

שני חידושים נוספים נחשפים היום על ידי גוגל בשירותי הדואר Gmail.
הראשון ( כמה פשוט ? ) יאפשר למשתמש לגרור קבצים ישירות מתוך שולחן העבודה אל מייל בדפדפדן. אין עוד צורך ללחוץ על כפתור 'הוספה' במייל ולנווט אל הקובץ הרצוי. מעכשיו פשוט בתכונה המוכרת של drag and drop :
 

 
 
החידוש השני בשירותי הדואר של ג'ימייל הוא תוסף בצורת לחצן נוסף המאפשר להוסיף וליצור זימון לפגישה ישירות מתוך הודעת דואר. השילוב בין יישום הדואר ליומן הפגישות מתהדק והופך פשוט יותר ואם המוזמן לפגישה משתמש בשיתוף יומנים, נוכל לראות את זמינותו באותו חלון.
 
 

דילוג לתוכן