חוקרים מציעים להשתמש בתבניות וסמלים במקום בסיסמאות

חוקרים מאוניברסיטת פלימות' פיתחו שיטת להזנת סיסמא חדשה שהם מאמינים שיכולה לשפר את האבטחה. שנקראת GOTPass, היא משלבת דפוסים, דימויים, וסיסמה חד פעמית ליצירת מערכת שכנראה תהייה בטוחה יותר וגם קלה יותר לזכירה מאשר סיסמאות מסורתיות.
GOTPass דורש התקנה חד פעמית, שבה המשתמש צריך לצייר איזה שהוא דפוס על רשת 4X4 בדומה לתכנית הנעילה של אנדרואיד. לאחר בחירת תבנית, הם יהיו מוצגים עם רשתות של שלושים תמונות Emoji אקראיות, תתבקשו לבחור אחת. לאחר איסוף מארבע רשתות, תהיה לכם "סיסמא".
כאשר מגיעים לתהליך ה-Login , התהליך פשוט למדי: יש להזין את שם המשתמש שלך, ואז לצייר את מנעול הדפוס. השלב הבא מציג 16 תמונות, שמתוכן שניים הן מהארבעה שנבחרו במהלך התקנה, ו -14 הם פיתיונות. בחר את התמונות הנכונות, ואתה מקבל סיסמה חד פעמית להיכנס לתיבה הרלוונטית.
כל זה נשמע מסובך להחריד, אבל במציאות התהליך לא ייקח הרבה יותר זמן מאשר הקלדה של סיסמא פשוטה. לדברי הצוות הנושא הוכח כקל לזכירה, ומחזיק מעמד היטב נגד פריצות. באמצעות שילוב של מתודולוגיה ממוקדת ואקראית, הם ניסו לפרוץ חשבונות 690 פעמים. מבין אלו, 23, או 3.33%, היו מוצלחים. זה התחלה טובה, והחוקרים מתכננים כעת בדיקות נוספות כדי לבדוק את היעילות ואת השימושיות שלה.

דילוג לתוכן