חדשנות של סמסונג בנגישות לטלוויזיה זוכה להכרה מהמכון המלכותי הלאומי לעיוורים בבריטניה

המכון העניק את "אות החברה המכילה" לסמסונג על מאפיינים חדשניים בטלוויזיה המאפשרים לאנשים שאיבדו את ראייתם

סמסונג אלקטרוניקס זכתה להכרה מטעם המכון המלכותי הלאומי לעיוורים בבריטניה (RNIB) על התקדמות מרשימה בטכנולוגיית נגישות במכשירי הטלוויזיה שלה ב-2015. פרס "החברה המכילה" (Inclusive Society Award) המכובד של RNIB מביע הוקרה לשותפי המכון על חידושים טכנולוגיים המאפשרים לאנשים שאיבדו את הראייה לנהל חיים יותר עצמאיים.
סמסונג משתפת פעולה עם RNIB מאז 2012 בבדיקה וסקירה של מוצרים שנועדו להקל על השימוש והנגישות, במיוחד בהיבט שיפור חוויית בצפייה לאנשים עם אובדן ראייה.
הדחף של סמסונג להמשיך ולפתח את טכנולוגיית הטלוויזיה עם פונקציונליות מתקדמת ואינטואיטיבית ומאפייני נגישות חדשים מסייע להעניק לצרכנים חווית צפייה משופרת בטלוויזיה. סמסונג מציעה מאפיינים שנועדו במיוחד לאנשים כבדי ראייה או עיוורים, לרבות המרת טקסט לקול וממשק משתמש בעל חדות גבוהה.
מאפיין "המדריך הקולי" של סמסונג מקל על הפעלת מגוון פונקציות בטלוויזיה על ידי אנשים שאיבדו את ראייתם. הוא כולל פעולות יומיומיות כגון החלפת ערוצים, מתאר תכניות המוצגות במדריך התוכניות האלקטרוני, כיוון המכשיר, דפדוף באינטרנט וצעדים אחרים אשר בדרך כלל אינם מוצגים על המסך. משתמשים בעלי ראייה חלקית ועיוורים יכולים הודות לכך "לתקשר" עם הטלוויזיה בפקודות קוליות על מנת לנהל את האפליקציות, להקליט תוכניות עתידיות ולבקש מידע כגון זמני שידור. ממשק המשתמש הגרפי בטלוויזיות של סמסונג מעניק יכולת קריאה טובה יותר הודות לרמת ניגודיות ואיכות תמונה משופרות.
"הארגון שלנו מספק משאבים ומידע לשיפור חיי היומיום של אנשים שאיבדו את הראייה," אמר ניל הסלופ, מנהל הפתרונות ב-RNIB. "סמסונג משתפת עימנו פעולה שנה אחר שנה לשיפור חוויית הצפייה ואנו מוקירים לה תודה על כך בפרס זה".
"סמסונג מבינה את החשיבות של יצירת ממשק משתמש קל וחלק לכל הצופים, בכל רמה של יכולת גופנית," אמר סטיב פארק, מנכ"ל מכון המחקר של סמסונג אלקטרוניקס בבריטניה (SRUK). "המוצרים שלנו שואפים להציע את הנגישות הטובה ביותר שקיימת כיום בשוק וכבוד לנו לזכות בפרס של RNIB. אנו נמשיך לעבוד עם שותפינו על שיפור הטכנולוגיה והנגישות בכל המוצרים והשירותים שלנו."
מאז ההטמעה של המדריך הקולי הראשון וממשק המשתמש בעל הניגודיות המשופרת ממשיכה סמסונג ומשפרת עוד את הפונקציונליות מדי שנה. לאחרונה זכו מאפייני הנגישות של הטלוויזיות החכמות של סמסונג להכרה ב-CES. דגם הטלוויזיה החדש ביותר קיבל את פרס "החדשנות הטובה ביותר" של CES 2016 בקטגוריית "טכנולוגיה נגישה", זו השנה השנייה ברציפות.
לאחרונה השיקה סמסונג עמוד אינטרנט המוקדש לנגישות (www.samsung.com/uk/accessibility/main.html) המיידע את המשתמשים על יכולות הנגישות של מוצרי החברה.
למידע נוסף, בקרו ב-news.samsung.com/global/samsung-electronics-honored-for-innovations-in-tv-accessibility-by-royal-national-institute-of-blind-people-in-the-uk

דילוג לתוכן