חגי ישראל בתלת מימד: האקתון עיצוב בתלת מימד במודיעין

השבוע נערך האקתון בתלת מימד לתלמידי תיכון- לכבוד חג החנוכה עוצבו בתלת מימד עשרות סמלי החג, ביניהם סביבונים וכדי שמן.

השבוע נערך  בMesh שבמודיעין האקתון בעיצוב ובניית מודלים בתלת מימד לתלמידי תיכון. האירוע נועד לנערים ונערות שאוהבים טכנולוגיה ועיצוב, במטרה לאפשר להם להתנסות באופן ישיר במידול בתוכנה ובהדפסה בתלת מימד. המשתתפים חולקו לקבוצות והתחרו ביניהם בתכנון, מידול, עיצוב והדפסת סמלי חג החנוכה באמצעות מדפסת Replicator2 של MakerBot.

ההאקתון נערך על ידי שי רפפורט, פיזיקאי (PH.D) ויועץ מדעי ועל ידי משה פורת, יזם סדרתי ומנכ"ל Mesh, בשיתוף סיסטמטיקס, הנציגה הבלעדית של חברת MakerBot העולמית, המובילה בתחום מדפסות התלת מימד השולחניות.

אריק שפט, מנהל תחום הדפסות תלת מימד בסיסטמטיקס סיפר "תמיד מעניין לראות איך החשיפה  של צעירים כישרוניים לטכנולוגיה מתקדמת וחדשנית מביאה לרעיונות ולביצועים מקוריים. התחרות התאפשרה בזכות קלות השימוש והאיכות של מדפסות  MakerBot, גם בהדפסת מודלים מורכבים".

לדברי רפפורט "זו יריית הפתיחה בהקמת מעבדת Makers שתשרת את קהילת היזמים בפיתוח אבי טיפוס ומוצרים יחודיים באמצעות הטכנולוגיה הקיימת בשוק כבר היום כל אחד ובכל גיל יכול להגיע לפיתוח מוצרים חדשניים ופורצי דרך. כל מה שצריך הוא לקבל הכשרה וטיפת ניסיון. נוכחותם של נצגי סיסטמקטיס-מייקרבוט, ההרצאה המרשימה של מר אריק שפט, והפגנת יכולות ההדפסה, היוו חלק משמעותי בפעילות ותהליך הלמידה. אני מקווה להמשך שיתוף פעולה פורה בינינו לחברה"

 

" Mesh שמחה לתמוך בכישרונות הצעירים של התעשייה הטכנולוגית בישראל ",אמר פורת, "נמשיך לקדם את מודיעין כמרכז ליזמות וחדשנות ולפתח אירועים ומיזמים בשיתוף עם תושבי העיר".

במסגרת ההאקתון ניתנו לתלמידים מספר הרצאות מומחים והוצגו הדפסות בתלת מימד, כמו כן, נבחנו יכולות התכנון, העיצוב והשיווק של המשתתפים. הדגמים שהעפילו לגמר נבחנו לפי פרמטרים טכניים (לדוגמה, הסביבונים נבחנו לפי אורך זמן הסיבוב וחלוקת שיווי המשקל) ולפי אהדת הקהל. הזוכים היו לירן פיאדה ואיתי אלמוג, שיצרו סביבון בצורת כוכב נינג'ה, שמלבד לעיצוב מעניין ומקורי, היה יציב ובעל כושר סיבוב ארוך במיוחד.

בתמונה

תמונה 1: סביבון בצורת כוכב נינג'ה

 

 

 

 

דילוג לתוכן