חברתFireEye מציגה שירות סיוע לקורבנות עוקץ הביטקוין Cryptolocker

השירות יוצע ללא תשלום בשיתוף פעולה עם חברת Fox IT ויספק מענה לארגונים שמחשביהם נפגעו על ידי התוכנה הזדונית שדורשת תשלום כופר תמורת נכסי המידע הארגוני הרגיש חברתFireEye , מובילה עולמית בפתרונות לאיומי סייבר מתקדמים, וחברת Fox IT, ספקית פתרונות ההגנה נגד סייבר המובילה באירופה, הכריזו היום (ד', 6.8) על Decryptolocker, שירות חדש שמטרתו לסייע לקורבנות Cryptolocker Ransomware.
איום Cryptolock הוא תוכנה זדונית, המכוונת לרוב כנגד תאגידים ודורשת מהם לשלם כופר בביטקוין תוך 72 שעות או להסתכן באיבוד כל נכסי המידע היקרים שלהם. למרות שמשרד המשפטים האמריקאי הודיע כי איום Cryptolocker נוטרל, מומחי אבטחה מזהירים כי הסכנה עדיין קיימת, מאחר והתשתית שעומדת מאחוריו לא נפגעה כלל, ומעריכים כי למעלה מ- 130,000 מחשבים נגועים בתוכנה הזדונית, בארה"ב בלבד.
"אנו נרגשים לעבוד עם Fox IT ולהציע ללא תשלום פתרון ייחודי שיסייע לאלפי חברות שנפגעו מהפצת Cryptolocker במהלך החודשים האחרונים", אומר דריאן קינדלונד, מנהל תחום מודיעין האיומים ב- FireEye. "לא משנה מהו סוג תקיפת הסייבר שפגעה בארגון, המטרה שלנו היא לפתור אותה ולהחזיר ארגונים לתפקוד נורמלי כמה שיותר מהר".
"פושעי הסייבר ממשיכים למתוח את הגבולות של כולנו. הצוותים של Fox IT ו-FireEye שיתפו פעולה תוך ניצול הידע והמומחיות שלהם במטרה לספק שירות חינמי לאלו שהפכו לקורבנות לפושעים" אומר אנדי צ'נדלר, סמנכ"ל ב-Fox IT.

את השירות החדש מציעות החברות למשתמשים ברחבי העולם ללא תשלום וללא רישום מוקדם באתר: ((www.decryptolocker.com. ארגונים החושדים או יודעים בוודאות שהותקפו יכולים להיכנס לקישור ולעקוב אחר הצעדים הבאים:
1) לזהות קובץ מקודד של Cryptolocker שהם מאמינים שהוא מכיל מידע רגיש.
2) להעלות את הקובץ המקודד לתוך פורטל Decryptolocker.
3) לאחר קבלת אישור מהפורטל יתקבל קישור להורדת כלי קידוד שירוץ על המחשב שנפגע וישלח קוד אישי.
4) הרצת כלי הקידוד תקודד את כל הקבצים המוצפנים בכונן שלהם.

דילוג לתוכן