חברת VMware משיקה:ניהול זהויות ארגוני לענן

בעזרת Horizon App Manager יוכלו משתמשים ארגוניים לגשת בצורה מאובטחת לשירותי ענן ציבוריים מכל מכשיר, בכל מקום ולפי הצורךחברת VMware, המובילה העולמית באספקת פתרונות וירטואליזציה ותשתית ענן, מכריזה היום על שירות חדש לניהול הזהויות- Horizon App Manager. שירות הניהול החדש פותח דרך חדשה לעבודה בענן, שכן מאפשר ליצור תשתית פתוחה וממוקדת משתמש, כדי לגשת ליישומים ושירותים בענן מכל מכשיר, בכל זמן ומקום שבו המשתמש זקוק להם.
 
בעזרת ההכרזה של היום, עומדת VMware מאחורי החזון של "Project Horizon", אותו חשפה במהלך כנס VMworld 2010. שירות הניהול החדש מאפשר גישה מאובטחת ומנוהלת ליישומים ומידע ממגוון מכשירים. גרסאות עתידיות של VMware Horizon יעניקו למשתמש גישה למגוון של יישומים, סביבות עבודה וירטואליות מבוססות Windows ומשאבי מידע; כל זאת תוך שמירה על האבטחה והשליטה הנדרשת לעסקים. בעזרת השירות תתאפשר יצירת חווית משתמש שקופה בגישה למשאבים עסקיים בסביבות ענן פרטיות וציבוריות, ללא קשר למכשיר, באמצעותו ניגש המשתמש. 
 
"בעידן של ניידות ומחשוב ענן, יש צורך בגישה מכל מכשיר ליישומים, מתוך ומחוץ לסביבת הפיירוול המאובטחת של הארגון", אומר בריאן ביון, סגן נשיא ומנהל כללי של חטיבת יישומי הענן ב-VMware. "תחום הענן מציג אתגרים חדשים לדרך הניהול והאבטחה המסורתית בארגונים. בעזרת VMware Horizon App Manager ניתן להתמודד עם אתגרים אלו, על ידי יצירה מחדש של זהות משתמש הקצה וניהול יישומים כשירות בענן. כל זאת תוך מתן דרך פשוטה למחלקות ה-IT והמשתמשים לאמץ דרך חדשה לעבודה", אומר ביון.
 
רון קוהבלום, מנהל פעילות VMware ישראל: "כיום יותר מבעבר, ארגונים מתמודדים עם שתי בעיות וכואבות בכל הנוגע למשתמשי הקצה. האחת, היא שמירה על גישה מאובטחת למידע הארגוני למרות שהעובדים הופכים לניידים. השנייה, היא ניהול של מגוון המידע, היישומים והמכשירים הנדרשים לניהול עסקים כיום. האתגרים בהתמודדות עם הבעיות הללו נובעות מכך שמחשוב ענן יוצר מהפכה של ממש בעידן של אחרי ה PC. בעידן הזה ניתן לראות כי: 58% מהעסקים משתמשים עתה בישום ענן אחד או יותר, 75% מיישומים חדשים בארגונים הם מבוססי ענן ו- 65% מהעסקים ברשימת פורצ'ן 100 בוחנים שימוש באייפדים בתוך הארגון. בסביבת כזו נדרשת דרך חדשה לעבודה ומגוון הכלים ההולך וגדל של VMware למשתמשי הקצה, מעניק גמישות למשתמשים ולמחלקות ה-"IT.
 

 
בעזרת הכלים של VMware, יכולים הארגונים להשתחרר מ-20 שנים של שירותי מחשוב מסובכים שהיו מרוכזים סביב החומרה, ולעבור למחשוב ממוקד משתמש תוך יצירת חווית ענן פשוטה גם ברמה הארגונית. הגישה הזו למחשוב אישי מאפשרת לארגונים לנצל משאבי ענן ציבוריים תוך שמירה על אבטחה גבוהה ומתן גישה ליישומים ומידע מכל מכשיר, במקום ובזמן שהמשתמש זקוק לו.
 
יצירה של מערך חדש של מחשוב למשתמשי הקצה היא חלק עיקרי מהחזון של VMware ל- IT as a Service – המהפך של IT לשירות ממוקד עסקי, חסכוני בתפעול, תחרותי ומגיב במהירות. משמעות החזון היא מעבר של מערך ה-IT  מהפקת שירותי IT  למיטוב וצריכה של השירותים הללו בדרכים שמתאימות לצרכים העסקיים. כך ניתן להפוך את מערך ה-IT  בארגון מגורם עלות למרכז של ערך אסטרטגי.
 
שירות VMware Horizon App Manager מציע "זהות כשירות" (identity as a service). בעזרת השירות ניתן להרחיב את הזהות של משתמשים קיימים במערכות כמו Active Directory של מיקרוסופט ומערכות דומות, אל יישומי ענן ציבוריים כמו box.net, Broadvision, Google, Salesforce.com, WebEx ו-Workday. כך ניתן לפשט בצורה ניכרת את ניהול הגישה לשירותים שונים, דבר שהופך להכרחי עם הגידול במספר יישומי הענן הנמצאים בשימוש בארגון טיפוסי.
 
שירות VMware Horizon App Manager זמין במחיר של 30$ למשתמש, בשלב הזה ללקוחות נבחרים בצפון אמריקה ובאזור אסיה-פסיפיק. כדי ללמוד עוד על השירות החדש ניתן לגשת לכתובת: www.vmware.com/go/horizonappmanager
http://www.youtube.com/watch?v=LrKnEJea8oo
http://www.facebook.com/pages/VMware-Horizon/115185821894332

דילוג לתוכן