חברת VMware הוכרה כבעלת החזון ברביע הקסם של גרטנר

בדו"ח האחרון שהוציאה חברת גרטנר, הוצבה VMware (NYSE: VMW) ברביע הקסם שעוסק ברישות הדטה סנטר בצד הימני כמובילה בחזון. דו"ח זה מהווה את הפעם הראשונה בה ספק תשתיות תוכנה טהור נכנס לרשימהעפ"י גרטנר "כיום, רשת הדטה סנטר עוברת מהפך באמצעות ארכיטקטורות, טכנולוגיות וספקים חדשים שמתמקדים באופן ספציפי בפתרונות שנועדו לענות על הדרישות הגוברות לשיפור ופישוט מערך הפעילויות של הרשת, כך שיתאימו יותר למטרות העסקיות, ירחיבו את הגמישות וישנו את הגודל והצפיפות של הדטה סנטר". בהמשך הדו"ח נכתב כי "ההפרדה של החומרה והתוכנה מייצגת את הפוטנציאל לשיפור משמעותי בדרך שבה הרשת מעוצבת, מנוהלת ומתפתחת. הפוטנציאל לחדשנות ארוכת טווח שתוכל לפרוץ עם שוק פתוח מבוסס SDN (Software Defined Networking) עלול לשבש את המודל ממוקד החומרה של היום". לבסוף, הדו"ח מציין כי "במקום לעצב מחדש את הארכיטקטורה של הרשת הפיסית, טכנולוגיות ממוקדות תוכנה מתעוררות בתכיפות בשיחות בין מתכנני רשת וארכיטקטים של דטה סנטר".
"אנחנו מאמינים שהעובדה שגרטנר הציבה את VMware ברביע כמובילים, היא ראיה לכך שעולם הרשתות משתנה לעד" מפרט סטיב מלוני, סגן נשיא בכיר ומנהל כללי של תחום הרשת והאבטחה בחברת VMware. "כעת, ללקוחות יש שתי ארכיטקטורות מובדלות לדטה סנטר לבחור מהן. אחת מוגדרת על ידי תוכנה ואחרת על ידי חומרה. החזון של VMware מתמקד בהפרדה בין החומרה לתוכנה על מנת לספק את הדטה סנטר של העתיד. פלטפורמת ה-NSX שלנו מבטיחה לשחרר לקוחות מהקשיחות, המחיר והמורכבות של גישת החומרה המסורתית".
חברת VMware נכנסה לדו"ח של גרטנר בזכות היכולת שלה להוציא לפועל את החזון שהחזיקה. פלטפורמת NSX הינה תוכנה שמבצעת וירטואליזציה לרשת ומספקת את הרשת בשלמותה יחד עם מודל האבטחה מ L2-L7 בתוכנה. הפלטפורמה מפרידה את הרשת מהחומרה הבסיסית ועם זאת מנצלת את התשתית הקיימת ללא שינויים, על מנת לאפשר רמות חדשות של מהירות, גמישות וחסכון בעלויות.

דילוג לתוכן