חברת Visteon מאפשרת ניווט ותקשורת לאופנועים, בתערוכת ( CES) 2015

ספקית הרכב Visteon שמייצרת מערכות לוחות מחוונים מחוברות מתקדמות למכוניות, מציגה עכשיו מערכת לאופנועים שמאפשרת ניווט ותקשורת לרוכבים.

 

לאס וגאס – בעשור האחרון, התקדמות אלקטרונית בלוח מחוונים של מכונית אפשרה כוון פניה אחרי פניה, דיבוריות שיחות טלפון ומקורות מוסיקה דיגיטליות, אבל אופנועים נותרו במידה רבה מחוץ לתמונה.

ב- CES 2015, ספקית הרכב Visteon הראתה והציגה הרעיון שמעניק בבטחה לרוכבי אופנוע רבים את אותן האפשרויות כמו ניווט, דיבורית, טלפון, מוסיקה ותקשורת בין רוכבים.

הרעיון משולב בלוח הבקרה וקסדת הרוכב התצוגה בשחור-לבן, ליד מד המהירות, מציגה כיווני ימינה שמאלה פשוטים, ומאפשרת לרוכבים יכולת ניווט מבלי לעצור ולהתייעץ עם מפה.

במקום להתרכז בלוח הבקרה, המערכת מסתמכת על טלפון חכם שמחובר ל- Bluetooth שפועל באמצעות אפליקציה מיוחדת.האפליקציה מאפשרת ניווט, גישה לספריית מוסיקה או מוסיקה של הטלפון, מאפשרת שיחות טלפון ללא ידיים. לשימוש offboard, האפליקציה מוסיפה פונקצית הרכב-finder והיכולת לתכנתו ביעדים. כולל תושבת הרכבה נוחה לטלפון.

 

הקסדה מוסיפה חיבור שמע Bluetooth פשוט, ומאפשרת את הפקודות הקוליות לשימוש הרוכב על מנת לשלוט בפונקציות היישום. כמו כן, הרוכב יכול להאזין למוסיקה, לקבל שיחות ולשמוע את קול הוראות הניווט שביקש דרך מערכת Bluetooth ללא ידיים.
מערכת כגון זה הינה ככל הנראה מטרה לאופנועי תיור . בשלב זה  אין הגדרת זמן למתי יחל ייצור המערכת הודיעה חברת וVisteon .

דילוג לתוכן