משמאל לימין, מייסד ומנכ"ל וולוקס, מריאן קופלר

חברת Velox הישראלית, הפועלת בתחום הדפוס הדיגיטלי התעשייתי, מגייסת 32 מיליון דולר, להאצת כניסה לשוק האריזות העולמי

חברת Velox, פורצת דרך בהדפסה דיגטלית Direct-To-Shape (DTS), מדווחת על השלמת סבב גיוס הון בהיקף 32 מיליון דולר ממשקיעים אסטרטגיים ופיננסיים. החברה שהוקמה בשנת 2012 נחשבת למובילה בפיתוח טכנולוגיית הדפסה דיגיטלית והיחידה המאפשרת הדפסה בקצבים המתאימים לייצור סידרתי על גבי אריזות. וולוקס מתמחה בפיתוח פלטפורמת דפוס גנרית ופורמולציות דיו בעלות פונקציונליות ייחודיות המגובות במספר רב של פטנטים והעומדות בסף שמגדיר השוק העולמי. החברה מעסיקה למעלה מ-60 עובדים ופועלת ממשרדים בראש העין. את החברה ייסדו האחים מריאן קופלר, המכהן כמנכ"ל החברה ואדריאן קופלר, סמנכ"ל הפיתוח.

עולם הדפוס הדיגיטלי נחשב חדשני ומתפתח במהירות. המעבר מאנלוגי לדיגיטלי ניכר בתחומים שונים בעולם האריזות, בזכות יכולתו לספק תגובה מהירה לצרכים דינאמיים ובמקום הזה בדיוק נכנסת וולוקס. בזכות הטכנולוגיה החדשנית, מאפשרת וולוקס לחברות המותגים לממש את יתרונות הדפוס הדיגיטלי לא רק לסדרות מיוחדות אלא גם לריצות ארוכות וכחלק בלתי נפרד ממהלכי השיווק להשגת בידול וגמישות רבה.

 

Velox מפתחת ומייצרת פתרונות דפוס דיגיטלי תעשייתי, המשמשים לדקורציה של גופים קשיחים כמו שפורפרות פלסטיק ואלומיניום, ארוסולים, פחיות, בקבוקים ועוד. מדובר בטכנולוגיה ייחודית בשלושה מימדים:

·         הדפסה ישירה על אריזות קיימות (Direct-To-Shape), בניגוד לרוב טכנולוגיות הדפוס הדיגיטלי הקיימות כיום המדפיסות של מצע שטוח.

·         איכות דקורציה גבוהה מאד, הרבה מעבר לפתרונות הקיימים היום.

·         מהירות הדפסה שמשתווה ואף עולה על מהירות קווי היצור של אותם גופים.

 

החברה פיתחה טכנולוגיית DTS-Inkjet בלעדית המתבססת על פורמולציות דיו עם פונקציונליות ייחודיות (למשל היכולת להדפיס על כל סוג של חומר) וארכיטקטורת מכונה המותאמת להנחת הדיו על גופים אילו בדיוק מירבי ובאיכות גבוהה.

 

בזכות גישה חדשנית ופורצת דרך ופיתוח מכונה יעודית. Velox היא היחידה בעולם המציעה פתרון דקורציה דיגיטלי שלם בקצבים תעשייתים לייצרניות בעולם ולכן מאפשרת החלפה מלאה של טכנולוגיות הדפסה אנלוגיות הקיימות כיום בשוק הן מבחינת איכות ומהירות הדפסה והן מבחינת עלות יצור כוללת.

 

בנוסף מדובר בפתרון דיגטלי תעשייתי לשלב הדקורציה המאפשר ליצרניים שעד היום היו מוגבלים בכמויות הייצור, מספר הצבעים, זמני אספקה ועוד, את הגמישות להגיב לצרכי השוק בזריזות, לאפשר יותר חופש עיצובי ללקוחות שלהם (חברות הברנד) ולספק כל כמות שתדרש.

 

את הגיוס הובילו קרן ההשקעות JAL Ventures עם O.R.T. Technologies בעלות נסיון רב בבניית חברות טכנולוגיה גדולות, אליהן הצטרפו שני משקיעים אסטרטגיים: ענקיות הכימיקלים הגרמניות, חברת ALTANA וחברת Evonik. בנוסף השתתפו בסיבוב משקיעים קיימים, קרן  Michael Ilan Management & Invesmtment, ד"ר שלמה שמיר ומשקיעים פרטיים נוספים.

 

יהושע לוינברג, שותף  ומייסד בקרןVentures  JAL: "בזכות שילוב של טכנולוגיה מתקדמת בעלת ערך מוסף גבוה וולוקס ממוצבת היום בחזית התעשייה עם פוטנציאל שוק עצום".

תמר רז, מנכ"לית O.R.T. Technologies: "התגובות הנלהבות של יצרני האריזות הגדולים ובעלי המותגים הגלובליים, ממחישות את בשלותה של הטכנולוגיה היחודית של Velox ואת הצורך העז הקיים בשוק".

 

מייסד ומנכ"ל וולוקס, מריאן קופלר: "ההשקעה מהווה פרק חדש בהתפתחות החברה ותשמש להאיץ את אסטרטגיית הפיתוח העסקי, בנוסף לחיזוק המובילות הטכנולוגית. שיתוף הפעולה האסטרטגי עם ALTANA  ו-vonikE בנוסף  ל-JAL Ventures ו-O.R.T. Technologies עם ניסיונן המוכח יאפשרו לוולוקס להגיע מהר יותר להישגים חדשים בתחום הדפוס הדיגיטלי התעשייתי. אנו חשים גאווה על כך שקבוצה זו של משקיעים אסטרטגיים ופיננסים הביעה את אמונה בחברה ובעתידה".

 

פתרונות ההדפסה הדיגיטליות התעשייתיות של Velox מאפשרות החלפה מלאה של טכנולוגיות הדפסה אנלוגיות הקיימות כיום בשוק הן מבחינת איכות ומהירות הדפסה והן מבחינת עלות יצור כוללת, זאת בנוסף לגמישות מירבית ויעילות.

דילוג לתוכן