חברת Vayyar בחרה במעבדי Tensilica של קיידנס עבור פתרון הרדאר התלת-ממדי שלה

 

החברות קיידנס ו-Vayyar Imaging – מובילה עולמית בתחום הדימות התלת ממדי, הודיעו כי Vayyar Imaging בחרה במעבד ה-Tensilica Vision DSP של קיידנס עבור פתרון הדימות התלת ממדי המתקדם שלה המבוסס על טכנולוגיית גלים מילימטריים. המערכת של Vayyar היא חיישן ברזולוציה גבוהה שעוקב אחרי סביבתו בזמן אמת, ללא מצלמה. החיישן נמצא על מערכת על-גבי שבב (SoC) שמכסה פסי מכ"ם ודימות מ-3 ועד 81 גיגה-הרץ, עם 72 משדרים ו-72 מקלטים בשבב יחיד. השילוב הזה מאפשר לחיישן להבדיל בין אובייקטים לבין אנשים, לקבוע מיקום תוך כדי מיפוי של אזורים גדולים, וליצור תמונת תלת ממד של הסביבה עם רמות גבוהות מאוד של דיוק. ה-Tensilica Vision DSP מאפשר ל-Vayyar לבצע אלגוריתמי דימות מורכבים ולעבד אותות מכ"ם מה-back-end בזמן אמת, על השבב, ללא צורך במעבד חיצוני.

 

Vayyar בחרה במשפחת ה-Tensilica Vision DSP בגלל מערך הפקודות רחב ההיקף ועתיר הביצועים שלה, שטח הליבה הקטן, דרישות ההספק הנמוכות, ופרופיל הביצועים/מילי-וואט המצוין שלה, בהשוואה ל-CPUs ול-GPUs. התכונות הייחודיות הללו מאפשרות להריץ את שכבת היישום המלא בתוך ה-SoC, מה שהופך את יישומי הדימות המורכבים למאוד אינטגרטיביים, עם יחס עלות/תועלת אטרקטיבי במיוחד. בנוסף, השימוש בחבילת compiler-profiler  הממוטבת של ה-Tensilica Vision DSP והספריות עתירות הביצועים, מאפשר ל-Vayyar להאיץ את זמן הפיתוח ובמקביל להשיג את הביצועים הרצויים, מה שמקצר מאוד את זמן היציאה לשוק. כמו כן, המנוע המתכנת של ה-DSP עוזר להבטיח התאמה של התכנון לעתיד ולספק ללקוחות Vayyar את הגמישות הרצויה להם, ושפת ה-TIE (Tensilica Instruction Extension) מאפשרת להוסיף פקודות כדי לשפר את הביצועים עבור האלגוריתמים הספציפיים ללקוח.

 

"מעבדי ה- DSP של Tensilica נמצאים היום בשימוש במגוון יישומים בתחום המכ"מים. הם הופכים את הנהיגה לבטוחה יותר עם העיבוד של חיישני רכב זולים, מגדילים את היעילות של רובוטים תעשייתיים המייתרים עבודת אדם, מאפשרים אינטראקציה קלה יותר עם מוצרי צריכה באמצעות זיהוי תנועה, ומקטינים את חשבונות החשמל בנכסים מסחריים תודות לחיישנים המזהים נוכחות," מסביר לזר לואיס, מנהל בכיר בחטיבת ניהול ושיווק מוצר עבור Tensilica IP בקיידנס. "הפתרון החדשני של Vayyar משתמש ב-Tensilica Vision DSP כדי לעבד אותות מכ"ם מה-back-end בזמן אמת ממכ"ם של מערכת מרובת אנטנות ולחולל תמונה תלת ממדית ברזולוציה גבוהה."

 

 

דילוג לתוכן