חברת SAP נבחרה להשתתף בוועדה עולמית לקידום החקר והטיפול בסרטן בראשות סגן נשיא ארה"ב ג'ון ביידן

SAP היא החברה הטכנולוגית היחידה שנבחרה לקחת חלק פעיל בקבוצת עבודה עולמית זו, המקדמת מציאת תרופה לסרטן
ענקית התוכנה SAP, הפועלת גם בישראל באמצעות סניף מקומי, נבחרה לקחת חלק בקבוצת עבודה עולמית בראשות סגן נשיא ארה"ב ג'ון ביידן, לקידום המחקר והטיפול במחלת הסרטן. קבוצת העבודה התכנסה במסגרת פאנל ייעודי בוועידת דאבוס שהתקיימה לאחרונה, בראשות ג'ון ביידן, ביל מקדרמוט', מנכ"ל SAP העולמית, ובהשתתפות חוקרים מובילים בתחום הסרטן. מטרת הפאנל היתה להתוות את הצעדים הבאים במלחמה במחלת הסרטן.
הפאנל הייחודי הדגיש את הצורך והחשיבות בסטנדרטיזציה גלובלית בניהול המידע והנתונים בתחום הרפואי, בניתוח מתקדם של ביג דאטה (נתונים בהיקף עצום) לאיתור וזיהוי תוכניות טיפול טובות יותר ושיתוף המידע והתובנות עם אלו הנאבקים במחלה.
לג'ון ביידן וביל מקרדמוט' מנכ"ל SAP העולמית קשר אישי כואב למחלת הסרטן. ביידן שכל את בנו בשנה שעברה לאחר מאבק ממושך בסרטן המוח ומקדרמוט' שכל את אימו שנכנעה למחלה. בנוסף אישתו החלימה מסרטן השד. השניים נרתמו לנושא יחד עם חוקרי סרטן מובילים כדי למצוא פתרונות למחלה אחת ולתמיד.
עבור ענקית הטכנולוגיה SAP, שחלק מחזונה הוא לסייע לעולם להתנהל בצורה טובה יותר ולשפר את חיי האנשים, פעילות זו שמוביל ג'ון ביידן מתאימה לה באופן טבעי, שכן היא מזמנת ל-SAP הזדמנות ייחודית להמחיש את היכולות והעוצמה של SAP HANA – פתרון הטכנולוגיה מבוסס In-Memory הייחודי שלה לאיסוף, ניתוח ועיבוד כמויות עצומות של מידע ליישום טיפולים רפואיים מותאמים אישית לשיפור בריאות הציבור.
כמו כן, שיתוף פעולה זה מהווה המשך לפעילות ש-SAP מקדמת בגרמניה, בארה"ב ובמקומות אחרים בעולם כדי לסייע במאבק במחלת הסרטן ובראשה פלטפורמת המידע הרפואי CancerLinq . פלטפורמה זו, שפותחה על ידי SAP בשיתוף עם האגודה האמריקאית לאונקולוגיה קלינית (ASCO) אוספת, מעבדת ומנתחת נתונים רפואיים אמיתיים סביב טיפול בחולי סרטן ממיליוני רשומות אלקטרוניות ובכך מסייעת ומאפשרת לרופאים לספק טיפול מותאם אישית לחולי סרטן.
מחלת הסרטן היא מגורמי התחלואה והתמותה העיקריים מסביב לעולם. על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי משנת 2012 בכל שנה מאובחנים 14 מיליון חולים חדשים במחלה ו-8.2 מיליון איש נפטרים ממנה או מסיבוכיה.
ביידן עצמו, שכבר הכריז שלא ירוץ לנשיאות ארה"ב ב-2016 ציין כי יקדיש את פעילותו מעתה ואילך לנושא ויפעל לזרז ולקדם את המחקר ואפשרויות הטיפול בתחום תוך רתימת גופי ממשל וציבור והגדלת תקציבים לנושא. לדברי ביידן חברות מובילות מתעשיות ה-IT והתרופות נדרשות להיות מעורבות בנושא לצד חוקרי רפואה וגופי וממשל. לדבריו לחברות טכנולוגיות שמובילות באיסוף, עיבוד וניתוח מידע רב, תפקיד משמעותי בקידום המחקר.

לדברי ביל מקדרמוט, מנכ"ל SAP העולמית, SAP מכירה באחריותה לנושא והוא מדגיש כי פתרון SAP HANA לאיסוף, עיבוד וניתוח ביג דאטה כבר ממלא תפקיד משמעותי במגוון פתרונות לקידום מחקר וטיפול רפואי, ושמאבק במלחמת הסרטן הוא מיסודו אתגר של ניהול וניתוח נתונים בהיקף עצום. כדוגמא ציין את עלות מיפוי הפרופיל הגנטי של המטופלים שצומצמה משמעותית לאורך השנים ובזכות זאת יש מידע על פרופיל גנטי של יותר ויותר חולים במחלת הסרטן. חוקרים רפואיים כבר משתמשים בפתרון SAP HANA כדי לזרז את עיבוד וניתוח נתוני הגנום של המטופלים ולקצר משמעותית את הזמן של השגת התובנות הרפואיות מהנתונים הגולמיים, המאפשרת לזרז את הריפוי מהמחלה.
מקרדמוט מוסיף כי ל-SAP מומחיות וניסיון מצטבר בתחום של רפואה מותאמת אישית באמצעות שילוב פתרונות טכנולוגיים, המאפשרים לאסוף מידע רב כגון מידע ביו-רפואי, מידע מרשומות אלקטרוניות ומניסויים קלינים. אלו מאפשרים למומחים רפואיים להשתמש במידע במטרה לזהות מגמות טיפול, אופני טיפול חדשים ולזהות תרופות יעילות לריפוי מהמחלה.
בנוסף, רותמת SAP את הידע והניסיון שלה לטובת עובדיה ובני משפחותיהם שחולים בסרטן והיא הוצגה כמעסיקה הראשונה בעולם שלוקחת חלק בתוכנית הגלובלית Corporate Oncology Program for Employees, במסגרתה העובדים מקבלים ללא עלות אנליזת גידול סרטני גנטי מולקולרי בליווי ייעוץ מקצועי. תוכנית זו שפותחה בשיתוף Molecular Health מסייעת לרופאים לקבל החלטות טובות יותר ומתאימות יותר לחולים.

דילוג לתוכן