חברת NXP מציגה את המעבד i.MX 8 המאפשר פיתוח מוצרים דיגיטליים חדשניים ומאובטחים בתחום ממשק אדם-מכונה

החברה מציגהאת המעבד i.MX 8 המאפשר פיתוח מוצרים דיגיטליים חדשניים ומאובטחים בתחום ממשק אדם-מכונה
NXP Semiconductors הציגה לראשונה את הפוטנציאל האדיר של ממשקים מאובטחים ואינטראקטיבים המגולמים בדור הבא של מעבדי האפליקציה i.MX 8. כמו כן הציגה NXP ערכת פיתוח רב-חושית (MEK – multisensory enablement kit) המבוססת על i.MX 8, משפחת מעבדים רב-חושיים הצפויה לשנות את האינטראקציה היומיומית עם מערכות ממוחשבות, באמצעות שימוש במולטימדיה מתקדמת וממשקי תצוגה במגוון יישומים עתירי מדיה וכוח מחשוב.
ערכת הפיתוחi.MX8-MEKהחדשה מבוססת על משפחת המעבדים הגמישה ביותר בשוק, ומתאפיינת ברמת אבטחה גבוהה ובצריכת הספק נמוכה במיוחד. הערכה מאופיינת באפשרות ליצירת מחיצות מערכת (system partitioning), דבר שיקל על המפתחים להתמקד בפיתוחמוצרי תוכנה חדשניים, תוך אבטחה ופרטיות גבוהה ברמת החומרה. בין היישומים העיקריים שהערכה מיועדת לשמש בהם נכללים כלי רכב מקושרים, מכשור רפואי מקושרומכשור תעשייתי מקושר. הודות לארכיטקטורה החכמה של i.MX 8 ניתן להפיק נתונים בצורה קלה ומאובטחת, כדי ליצור מידע משמעותי וערך מוסף לצרכניםולגורמיםעסקיים.
"אנחנו נכנסים לעידן של מחשוב חדשני, שישנה את האופן שבו אנו עובדים, חיים ומשחקים," אמר ג'ף ליס, סמנכ"ל בכיר ומנכ"ל תחום המיקרובקרים ב-NXP. "בעולם החדש של המעבדים הגרפיים, הצרכנים יכולים לצפות לחוויות אינטראקטיביות מדהימות עם מכונות והתקנים מקושריםשסביבם. ארכיטקטורת i.MX 8 מעניקה ללקוחות את החופש לעוף על כנפי הדמיון, וליצור אינטראקציות אדם-מכונה מציאותיות כחלק מפעילויות יומיומיות עם כל המכשירים בהם אנו משתמשים בחיינו."
חוויה רב-חושית ומציאותית עם כל אובייקט או משטח
ה-i.MX 8 מיועד לשפר את האינטראקטיביות באמצעות שימוש במנועמדיה רב-עצמה. בין היתר, המערכת כוללת ביצועי וידאו וגרפיקה באיכות 4K, שניתן להציג על רוב המשטחים או האובייקטים הרלוונטיים לחוויות וירטואליות או חוויות מציאות מוגברת. הטכנולוגיה פותחת אפשרויות חדשות לפיתוח ממשקי אדם-מכונה כגון ראייהרובוטיתוזיהויחזותי, רחפנים אישיים לצרכיםמשפחתייםאועסקיים, והתקנים לבישים שמאפשרים סריקה לצורכי אוטומציה תעשייתית ויעילות.
אינטראקציה אישית שנשארת פרטית
הארכיטקטורה החכמה של i.MX 8 מאזנת בין ביצועים וזמינות לבין בטיחות ואבטחה ברמה הגבוהה ביותר. זוהי ארכיטקטורה חדשה לחלוטין שמשולבת בה אבטחה מתקדמת. הארכיטקטורה כוללת הפרדה מובנית בין מרכיבי החומרה והתוכנה, ואפשרויות התאוששות מקריסה שנועדו להגן על זהויות דיגיטליות ולאפשר אינטראקציה עם ממשקים דיגיטליים מקוונים באופן בטוח ומאובטח.
נגישות ובטיחות ביישומים קריטיים
טכנולוגיית i.MX 8 מאפשרת פיתוחים חדשים בתחום הבקרה הרב-חושית, לרבות בקרה באמצעות מחוות אינטואיטיביות, זיהוי קול, זיהוי דיבור טבעי והאצתשמע(audio acceleration). במטלות קריטיות כגון יישומים רפואיים או תעשייתיים וכלי רכב מקושרים, טכנולוגייתi.MX 8 לומדת את המשתמש, ומתאימה עבורו את הממשק. לדוגמה, במכוניות מקושרות/חכמות, המערכת מסוגלת להציג מידע מגוון במספר תצוגות, לרבות לוח מחוונים דיגיטלי ותצוגה עילית. כמו כן, המערכת מתאימה את נתוני הכיסא, את עוצמת המוזיקה ואת הקישוריות של המכשירים האחרים שברשות המשתמש, במטרה לשפר את ההנאה בנהיגה ואת הבטיחות.
זמינות
ערכת NXP i.MX 8 MEK זמינה כבר עכשיו ללקוחות נבחרים. הערכה כוללת את המעבד, כלים ותוכנה, לרבות קושחה ו-BPS. למידע נוסף, פנו לנציג NXP או בקרו ב-www.nxp.com/iMX8-MEK

 

דילוג לתוכן