חברת NXP חשפה את פתרון המיקרובקר האלחוטי הראשון בתעשייה התומך בריבוי פרוטוקולים

מיקרובקר Kinetis בשבב יחיד, מאובטח ובעל קישוריות עם זיכרון מוגדל, יכולות הצפנה ובעל צריכת הספק נמוכה מאפשר יצירת פתרונות IoT
NXP סמיקונדקטורס הודיעה על זמינות של המיקרובקר (MCU) האלחוטי התומך בריבוי פרוטוקולים הראשון בתעשייה המבוסס על שבב יחיד ובעל יכולות יישום מקיפות: משפחתKinetis KW41Z . בנוסף לתמיכה בהפעלה בו-זמנית של Bluetooth® low energy (BLE) בגרסה 4.2ופרוטוקול Thread המבוסס על תקןIEEE 802.15.4, משפחת המיקרובקרים הנוכחית בעלת זיכרון גדול (עד512KBפלאשו-128KBSRAM) בכדי להריץ גם יישומים מלאים. המשפחה מבוססת מעבד ליבהARM® Cortex®-M0+ ומציעה תכנת BLE (stack) בעלת הסמכה ותכנת Thread(stack)הצפויה לעבור הסמכה בקרוב. אלה מוצעות על-מנת לפשט את אתגרי הפיתוח הכרוכים ביצירת רשתות של התקנים מחוברים בצורה חלקה. ילאור הביקוש הגובר להתקני IoT המתקשרים זה עם זה באופן אמין, Thread מציעה טכנולוגיית רישות mesh יציבה מבוססת IP לרשת ייעודית מאובטחת, אמינה וניתנת להרחבה. במקביל גדל הביקוש גם שההתקנים המחוברים יכללו פרוטוקולי BLE ובכך לאפשר בקרה וניטורל התקנים אלו היישר ממכשיר חכם כמו טבלט או טלפון חכם כמו גם להשתתף ברשת Thread לבקרה וניטור עקיפים בבית או באמצעות הענן. בנוסף, טכנולוגיית BLE מספקת דרך קלה להוסיף התקן IoT לרשת Thread באופן מאובטח. ה-Kinetis KW41Z עם יכולת התמיכה בריבוי הפרוטוקולים הוא פתרון חסכוני הממלא את הדרישות האלו וגם מפחית את עלות ומורכבות התכנון תוך השגת ממדים פיזיים קטנים ביותר.
"עם המיקרובקרKinetis KW41Z של NXP, בעל יכולות ריבוי הפרוטוקולים, אנו יכולים להקים רשת mesh המורכבת ממספר רב של התקנים העושים שימוש ב-Thread ותקשורת נל"ן(Point-to-Point) באמצעות BLE. באופן זה אנו מספקים ללקוחותינו את הגמישות וקלות השימוש האולטימטיביות הדרושות לפקח על תאורת ה-LED והמשאבות שבאקווריום," אמר כריס קלאו, נשיאC2 Development, Inc..
"אספקת קישוריות חלקה וקלה לשימוש הינה קריטית להתפתחות ה-IoT," אמרעמנואל סמבווי, סגן נשיא לתחום המיקרובקרים ומוצרי קישוריות ב-NXP. "העובדה שאנו הראשונים בתעשייה שמציעים פתרון מלא באמת ליצירת מוצרים מבוססי Threadו-BLE המוכנים לשוק מאפשרת למפתחים לתרום להתפתחות התחום ולעצב אותו."
שותפים ומפתחים בחברות צד שלישי של NXP, כגון Rigado,ממנפים את ה-KW41Z בכך שמציעים מודוליםמוכנים להטמעה ובעלי הסמכה רגולטורית. מודולים אלה מוצעים עם כלי חומרה וקושחה, תמיכה בתכנון הנדסי ושירותי התאמ ההמאיצים באופן ניכר את הפיתוח וזמן היציאה לשוק.
"הודות לשילוב הייחודי של Threadו-BLE ב- KW41Z, מודולה- R41Z החדש שלנו מציע למפתחים פתרון המקצר את משך זמן היציאה לשוק ובמקביל מבטיח שהיסודות של המוצר המקושר שלהם מאובטחים וסקלביליים," אמר קווין טייל,מנהל השיווקהראשי של Rigado.
מאפיינים חדשים בולטים במשפחת המיקרובקר Kinetis KW41Z
• חבילת תוכנה מלאה, לרבות:
• Certified BLE v4.2, BLE mesh, Thread, IPv6 over BLE, Generic FSK, 802.15.4 MAC וחבילת תוכנה SMAC (Simple Media Access Controller).
• פרוטוקולי אבטחה בתוכנה
• כלי פיתוח ידידותיים למפתח לרבות Kinetis SDK 2.0, וסביבות פיתוח Kinetis Design Studioו-IAR.• אקוסיסטם מבוססת המעניקה מספר עצום של אפשרויות לערכות פיתוח, מודולים אלחוטיים, Gateways, תוכנה, כלים ושירותים.
• פתרון של שבב יחיד המאפשר קישוריות אלחוטיתThread ו-BLE v4.2 בו-זמנית שהינה אידיאלית לכל רמה בפתרון IoT – נקודות קצה, נתבים ו-gateways
• רדיו מרובה פרוטוקולים עם balun על השבב לתכנון RF פשוט יותר, ממדים קטנים יותר ועלויות חומרים (BOM) נמוכות יותר.
• המיקרובקר והרדיו בעלי צריכת הספק נמוכה המאריכה את חיי הסוללה.
• תצורת זיכרון מורחב עם עד 512KB זכרון פלאש ו-128KB SRAM התומכים במספר רב של תהליכי קישוריות ויישומים בשבב יחיד.
• מאיץAES-128 ומחולל מספרים אקראיים (TRNG) להגנת נתונים.
• אפשרויות תאימות פינים למיקרובקר התומך ב- BLE בלבד (Kinetis KW31Z)ו-802.15.4 בלבד ( Kinetis KW21Z) למתן מענה למקרי שימוש שונים באותה פלטפורמה תוך אפשרות שימוש חוזר למתכננים.
• ערכה שלמה לפיתוח חומרה הכוללת לוחות Freedom עם הסמכת RF(FRDM-KW41Z)עם KW41Z, אנטנה מודפסת ומחבר לאנטנה חיצונית או ציוד בדיקה, גישת קלט/פלט ומספר חיישנים המספקים יכולת פיתוח מהירה של אבטיפוס ופיתוח של התקני IoT מרושתים, USB dongle עםהסמכתRF(USB-KW41Z) לשימוש כרחרחן פרוטוקולים (sniffer).
• גרסת מארזWLCSP קטן ממדים ליישומים המוגבלים במקום וגרסה העומדת בדרישותAEC-Q100 הפונה לשוק האוטומוטיב המגלה עניין הולך וגובר בטכנולוגייתBLE לשימוש בכלי רכב.
המיקרובקרים האלחוטיים KW41Z, KW31Z ו-KW21Z וכן כלים לרבות פלטפורמת פיתוח (FRDM-KW41Z) ו-dongleUSB (USB-KW41Z) לסניפר וליישומים אחרים זמינים כעת.

דילוג לתוכן