חברת Nutanix השלימה סבב גיוס של 140 מיליון דולר

החברה, אשר פיתחה פלטפורמה מאוחדת הכולל מיחשוב מרכזי ופלטפורמת אחסון, הגיעה לשווי של 2 מיליארד דולר , אשר פיתחה פלטפורמה מאוחדת הכוללת מיחשוב מרכזי ופלטפורמת אחסון, השלימה סבב גיוס חמישי בסך של 140 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילו שתי חברות השקעות מבוסטון. עד כה גייסה החברה באופן מצטבר 312 מיליון דולר. לאחר הגיוס עומד שווי החברה על 2 מיליארד דולר. הוא סולל את הדרך להנפקה ציבורית של החברה לאחר 5 שנות פעילות בלבד.

Nutanix היא חלוצה בתחום תשתית ה- Web Scale אשר אומצה על ידי חברות כמו גוגל ופייסבוק. פלטפורמת המיחשוב הוירטואלי של Nutanix מאחדת את שכבת השרתים ושכבת האחסון בהתקן אחד עם יכולת גידול שאינה מוגבלת. הפלטפורמה ניתנת למימוש על גבי תשתיות וירטואליות גנריות (VMware, Microsoft, KVM). בחודש יוני הודיעה החברה על הסכם OEM במסגרתו תשולב שכבת התוכנה Nutanix במודל OEM בסדרת השרתים החדשה שלDell מסוג PowerEdge XC אשר יכללו את שכבת התוכנה של Nutanix בתוכה.

"תהליכי הקונסולידציה של שרתים, אחסון ורשתות ב-Data Center הקיימים יצרה את אחת ההזדמנויות העסקיות הגדולות ביותר ו-Nutanix נמצאת בלב מוקד השינוי" – אמר דיראג' פנדיי, מייסד שותף ומנכ"ל Nutanix. עוד הוסיף פנדיי כי הוא רואה את סך היקף השוק הפוטנציאלי ל-Nutanix ביותר מ-50 מיליארד דולר. לחברה כיום מעל 1,000 לקוחות וביניהם Airbus, Honda, Philips, Toyota, eBay, Yahoo, הצי האמריקאי, הבנק הפדרלי, אוניברסיטאות ענק, בתי חולים ועוד.

לדברי נדב טוביאס, מנהל הפעילות האזורית של Nutanix: "אנו מאמינים בארכיטקטורה של Nutanix כפלטפורמה המתאימה לצרכים מגוונים בשוק ה-IT בישראל עבור ארגונים בינוניים וגדולים. היתרון היחסי של Nutanix בא במיוחד לידי ביטוי בסביבות הולכות וגדלות. הפתרון של Nutanix מיישם את תפיסת ה-Web Scale עבור Any Scale. החברה מעסיקה כיום כבר יותר מ- 700 עובדים, היא נחשבת לאחת החברות הצומחות במהירות בתעשיית ה-IT ומגודרת על ידי גרטנר כחלוצה בתחום".

דילוג לתוכן