חברת HP השיקה את HP SDP 3.0

הפלטפורמה החדשה תעניק לחברות טלקום לפתח מהר יותר יישומי Web 2.0 ובכך להגדיל את מקורות ההכנסה בהשקעה נמוכה יחסית. בנוסף, הפלטפורמה תקצר משמעותית את שילובם של יישומים חדשניים ברשתות סלולאריות, גם אם פותחו ע"י מפתחי תוכנה חיצוניים שאינם מתמחים בטלקום
חברת HP השיקה את HP SDP 3.0 – דור שלישי לפלטפורמת אספקת השירותים הייעודית לחברות טלקום. הדור החדש מאיץ פיתוח יישומי Web 2.0, ובכך מאפשר ללקוחות להגדיל את מקורות ההכנסה בהשקעה נמוכה יחסית.
 
HP SDP 3.0 מעמידה לרשות ספקי שירותי תקשורת מסגרת מאובטחת ומאוחדת ליצירת ולאספקת שירותים חדשים, לרוחב מגוון רשתות (נייחות, ניידות ורחבות-פס) ודורות. זאת, תוך יצירת מאגר משאבים משותפים המשמשים שירותים שונים. באמצעות HP SDP, ניתן להשיק שירותים מהר יותר, ולהפחית את מורכבות הניהול ואת עלויות התפעול.
 
הגרסה החדשה מפשטת במיוחד את פיתוח היישומים על ידי מפתחי תוכנה חיצוניים (ISVs) ומעניקה להם כלים לשילוב מהיר של שירותים, יישומים ווידג'טים (Widgets) ברשתות סלולריות – גם אם אינם מתמחים בפיתוח לטלקום. עוד היא תומכת בפרסונליזציה רחבה של צריכת השירותים.
 שירותי Web 2.0 מערבים ערוצי גבייה מורכבים, המקיפים לעתים יצרני תוכן, מפתחים וספקי שירותי תקשורת. כמענה לכך, הושם דגש ב-HP SDP 3.0 על האפשרות להגדיר ולנהל ערוצי גבייה זעירה (Micro transaction) תוך יצירת מודל רווחי ואבטחת התשלום לכל השותפים.
 אוטביו קרפרלי, מנהל חטיבת פתרונות התקשורת והבידור ב-HP, מסר כי "ספקי שירותים ניצבים כעת על נקודת זינוק טובה יותר ליצירת רווח משירותי Web 2.0. המפתח להרחבת ההכנסות נמצא בידי מפתחי היישומים היצירתיים, ו-HP SDP 3.0 הינה הכלי למשוך אותם, להתחבר אליהם ולמנף את יכולותיהם".
 
משה טוהר, מנהל תחום פתרונות התקשורת והמדיה ב-HP ישראל, מסר כי "ספקי תקשורת ישראלים ניצבים כעת, עם המעבר לרשתות הדור החדש,מגוון מפתחי היישומים היצירתיים בישראל ובצרוף היכולות שמקנה HP SDP 3.0, בנקודת זינוק מצוינת ליצירת רווח משירותי Web 2. ".
 
בין מרכיבי HP SDP 3.0 נמנים:
 
HP SDP Service Governance RESTFul Gateway – מבצע התאמה אוטומטית של שירותי רשת לממשק REST, המשמש את מרבית קהילת ה-Web 2.0.
HP SDP Enabler Enhancements – מאפשר פיתוח שירותים תואמי NGIN, לגישה מהירה יותר לנתוני במאגרי וידאו, מאגרי מנויים, ניהול פרופילים ועוד.
HP SDP Revenue Management Module – תומך ביצירת ומימוש מודלים מורכבים לגבייה, חלוקת הכנסות ורווחים.
HP SDP Service Orchestration Manager – לאספקת שירותים מהירה וקלה מאי-פעם, ובכלל זה שירותים מתקדמים היוצרים הכנסות גבוהות.
HP SDP Storefront Portal – פורטל ייעודי לקהילת המפתחים, אשר מעודד חדשנות ומאיץ את זמן ההגעה לשווקים של טכנולוגיות חדשות.

דילוג לתוכן