חברת F5 משיקה פתרונות לעידוד מוכנות ספקי השרות ל- IoT ו- 5G

מגוון חדש של שירותים ויכולות הוצגו במהלך כנס המובייל העולמי – MWC בברצלונה

F5 Networks מכריזה על מגוון חדש של פתרונות ויכולות מותאמים ל- 5G ו- IoT במטרה לסייע לספקי השרות הגלובליים לבצע אופטימיזציה טובה יותר, לאבטח ולהפיק הכנסות מהרשתות שלהם. סדרת הפתרונות החדשה נחשפה במהלך כנס המובייל העולמי שהתקיים בברצלונה, ספרד.
F5 משתפת פעולה עם לקוחות ספקי השרות שלה על מנת להדגים כיצד הטכנולוגיה שלה יכולה לסייע לאמץ מגמות משתנות דוגמת 5G, IoT, NFV ופריסות מרובות-ענן.
"הפתרונות שלנו לספקי השרות תוכננו ספציפית מתוך ראייה לעתיד, מיזוג ואופטימיזציה של רשתות לעידן ה- 5G וה- IoT על מנת לצמצם את עלות הבעלות הכוללת וכמו גם לסייע לקידום אבטחה מרובת שכבות מקצה לקצה, אשר מקיפה מגוון התקנים, רשתות ויישומים" אמר מליק טטיפמולה, סגן נשיא לספקי שרות ופתרונות IoT ב- F5 Networks. "המפתח הוא לאפשר קיומם של שירותים ומודלים עסקיים חדשים וחדשניים אשר ישפרו את שימור הלקוח ויגדילו את נתח השוק".
העדכונים העיקריים כוללים:
• הכרה בפוטנציאל של NFV
על מנת לסייע לספקי השרות למנף את הסערה המושלמת של 5G, IoT והענן, F5 מציגה גרסה וירטואלית רבת ביצועים NFV 40G Virtual Edition, המרחיבה את יכולתם של ספקי השרות להגדיל רשתות עם ארכיטקטורות גמישות יותר.
• קידום IoT
על מנת לסייע לספקי השרות לבצע אופטימיזציה ולאבטח את הרשתות שלהם לקראת הגידול העצום בתעבורת IoT, חברת F5 מכריזה על תמיכה בפרוטוקולי IoT, דוגמת Message Queuing Telemetry Transport – MQTT). היכולת הראשונה הממוקדת ב- IoT היא MQTT Message Delivery, עם היכולת לנווט את תעבורת ה- IoT בצורה אינטליגנטית וליישם מדיניות ספציפית. F5 מחזקת את תמיכתה ב- IoT עם פתרונות לאבטחת IoT, גישה ואימות.

• שיפורים ל- SGi-LAN
F5 Networks מחזקת את הובלתה בשוק שירותי רשתות SGi-LAN Layer 4-7. יכולות חדשות כוללות שיפורים ב- F5® BIG-IP® Policy Enforcement Manager™ (PEM), דבר שמוסיף אפשרויות לרישוי גמיש ומציע רמה חדשה של גמישות ושליטה ברשת. בנוסף, SGi-LAN TCP Optimization עודכן עם יכולות כוונון אוטומטי והוא גם מוצמד למנוי על מנת לאפשר יכולות משופרות. התוספות החדשות משלימות את השירותים הקיימים של SGi-LAN, כולל Intelligent Traffic Steering, Carrier-Grade NAT (CGNAT), DNS, Firewall ו- Service Chaining.
• SP Security Carrier Class Firewall
שיפורים משמעותיים ב- Carrier Class Firewall הדינמי של F5 כוללים מודעות מנוי/מדיניות ל- F5® BIG-IP® Advanced Firewall Manager™ (AFM), יכולות DDoS משופרות ואינטגרציה של אבטחה ורישום עם SevOne. הללו מספקים פלטפורמה לניטור בתשתית דיגיטלית לקבלת תובנות ברות ביצוע. יתרה מכך, האינטגרציה של Carrier Class Firewall ו- Carrier Grade NAT מאפשרת לספקי השרות להתמודד בקלות עם העברת הרשתות שלהם ל- IPv6.
החדשות של F5 מגיעות בעקבות תחזית IDC כי שוק ה- IoT יגדל עד 1.29 טריליון דולר עם CAGR של 15.6% עד 20201, שנה בה פרוסט וסאליבן מעריכים כי כל אדם יהיה בעל 5.1 התקנים מחוברים2.
מגמת ה- IoT נכנסת גם לסדר היום של ישיבות ההנהלה האסטרטגיות סביב העולם. דוח שפורסם לאחרונה3 על ידי ה- Internet of Things Institute ציין כי 65% מתוך 1,000 מנהלים בעסקים גלובליים שנסקרו, הסכימו כי יעמוד יתרון משמעותי לארגונים הממנפים IoT.
בינתיים, על פי ה- Ericsson Mobility Report, צפויים כ- 550 מיליון חיבורי 5G עד שנת 2022. יהיו גם 29 מיליארד התקנים מחוברים בשימוש – 18 מיליארד מקושרים לאינטרנט של הדברים (IoT) 4 .

 

דילוג לתוכן