חברת EdenShield קיבלה אישור לרישום פטנט לתכשיר שפיתחה מצמח מרפא מדברי

עדן שילד (EdenShield), חברת פורטפוליו של "טרנדליינס אגטק" מקבוצת טרנדליינס, מדווחת על קבלת אישור לרישום פטנט לחומר שפיתחה שמקורו צמח מרפא מדברי. "הפטנט בארה"ב מהווה הכרה בחדשנות של עדן שילד המציגה גישה מניעתית להגנת הצומח ע"י שימוש בתמצית ידידותית לסביבה של צמח מדברי להסוואת ריח הגידול המהווה גורם משיכה מרכזי למזיקים רבים. עדן שילד הוכיחה כי באמצעות ריסוס היקפי (ולא על הגידול) של מוצר הסוואת הריח שפיתחה, הגישה המניעתית מביאה להפחתה משמעותית של מחלות, וירוסים ונזקים הנגרמים מתריפס, עש טבק וטוטא אבסולוטא. כל זאת תוך הפחתה של מעל 80% בשימוש בחומרי הדברה קונבנציונליים", מסר גיא מלחי, מנכ"ל משותף עדן שילד.
מערכת "שומר הסף" הנה מערכת ממטירים ייעודית למוצר Eden Shield Net המותקנת בכניסה לחממה ואינה מרססת את הצמחים הגדלים בתוכה. היא פועלת בפולסים קצרים, מספר פעמים בכל שעה, בשעות היום בעונות המזיקים הרלוונטיות. המרכיבים הארומטיים של מוצר ה -Eden Shield Net המומטרים על פתחי החממה ויריעותיה מסווים את הריח של הגידול בחממה.
במקביל למכירות של המערכת בישראל, וארצות נוספות, לאחרונה השלימה עדן שילד סדרת ניסויי שדה שהתבצעו על גידולי מלון ועגבניות בשת"פ עם חברת Pelemix בחממות בחבל Almeria בספרד. לורנזו מונטויה, מנהל המכירות של Pelemix באלמריה עדכן בכנס מגדלים שנערך לאחרונה כי המערכות הראשונות של "שומר הסף" שהותקנו בחממות מלון ועגבניה הפחיתו את הפגיעות ממזיק התריפס ב 75% וכנימת עש הטבק ב 86%. דיווח זה מצטרף לתוצאות החיוביות ממערכות דומות המותקנות בחממות בישראל, איטליה ויוון, שהביאו להפחתה משמעותית של מקרי וירוס צהבון האמיר TYLCV ולהפחתה של מעל 80% בשימוש בחומרי הדברה קונבנציונליים. ניתן להשתמש בחומרים שפיתחה EdenShield בכמה אופנים: המוצר הראשון של החברה (NET) מיועד לריסוס על גבי הרשתות בחממות. המוצר השני של החברה (DIRECT) מיועד לריסוס ישיר על צמחי פרחים, כגון ורדים, וכן על קנביס רפואי.
לדברי יניב קטרון, מייסד ומנכ"ל משותף "עדן-שילד", "עדן שילד הינה חלק מהמגמה המואצת לשימוש בחומרים ממקור ביולוגי להגנת הצומח, במקביל להפחתת השימוש בחומרי הדברה עקב התפתחות עמידות או איסור שימוש עקב רעילות. בנוסף, הפוטנציאל לפיתוח מוצרים ממקור צמחי לטובת החקלאות (11% מהמוצרים) מנוצל הרבה פחות בהשוואה, לדוגמא, לתחום התרופות (50%)".
עדן-שילד תציג את מערכות "שומר הסף" המותקנות אצל מגדלים מובילים במסגרת יום הסיור למשתתפי כנס אגריווסט שייערך ב 28/9/2016

דילוג לתוכן