חברת Compass של אורי אלון גייסה 75 מיליון דולרים בהובלת Wellington Management

בכך, משלים הסטארט-אפ של אורי אלון, בעלי קבוצת הכדורסל הפועל ירושלים, גיוסים בהיקף של 210 מיליון דולרים מאז הוקם ב-2013. Wellington Management מנהלת נכסים בהיקף של כטריליון דולרים

חברת הסטארט אפ קומפאס (Compass), שהוקמה על ידי ד"ר אורי אלון, הבעלים של קבוצת הכדורסל הפועל ירושלים, הודיעה על השלמת גיוס של 75 מיליון דולרים, בהובלת Wellington Management המנהלת נכסים בהיקף של 969 מיליארד דולרים. בכך משלימה החברה, אשר פיתחה פלטפורמה טכנולוגית בתחום הנדל"ן, גיוסים בהיקף של 210 מיליון דולרים מאז הוקמה בשנת 2013. קומפאס מציגה מחזור מכירות שנתי של שבעה מיליארד דולרים.
הסבב הנוכחי כלל גם גיוס ממשקיעים מובילים בחברה, בהם, Institutional Venture Partners (IVP) אשר הובילה את סבב הגיוסים הקודם של קומפאס בספטמבר 2015 אז גויסו 60 מיליון דולרים, והקרנות Thrive Capital, 406 Ventures וכן קרן ההון סיכון Founders Fund המנוהלת על ידי פיטר ת'יל, מהמשקיעים הראשונים של פייסבוק וממייסדי PayPal.
"הגיוס ישמש להאצת הצמיחה של קומפאס לשווקים חדשים ולהשקעה נוספת בטכנולוגיה", אמר אלון המכהן כיו"ר דירקטוריון החברה, "אנו גאים בכניסתו של שותף כמו Wellington Management, אחת מחברות ההשקעות הגדולות בעולם. יחד נמשיך להביא את הטכנולוגיה של קומפאס לערים נוספות ברחבי ארצות הברית, ולהפוך את התעשייה ליותר שקופה ונגישה".
אלון הקים את קומפאס עם שותפו העסקי, רוברט רפקין, לשעבר יועץ בבית הלבן וראש לשכת מנכ"ל ונשיא גולדמן סאקס. לקומפאס 24 סניפים בערים ראשיות ברחבי ארצות הברית, בין היתר בניו-יורק (משרדים ראשיים), מיאמי, בוסטון, וושינגטון די.סי ולוס אנג'לס. בקרוב תפתח החברה סניפים נוספים בסן פרנסיסקו.
החברה מפעילה פלטפורמה טכנולוגית שמאפשרת למשתמשים ולסוכנים לקבל החלטות מושכלות בתחום הנדל"ן על ידי הצגת מידע מעמיק ואיכותי על מגמות תמחור ותנודות השוק בזמן אמת. בנוסף, הפלטפורמה מציגה מידע מפורט על אזורים, שכונות, עסקאות אחרונות שבוצעו, מקומות הבילוי והחינוך ועוד.
בתקופה האחרונה, רשמה קומפאס מספר הישגים משמעותיים. בתחילת 2016 השיקה קומפאס אפליקציה שמכונה Compass Markets שמציעה, בין היתר, דו"חות בזמן אמת וכן אפליקציית "סוכן" דיגיטלי שמספקת את כל שירותי השיווק במקום אחד (one-stop marketing). החברה היא השלישית בגודלה מבין חברות ההייטק הפועלות בתחום הנדל"ן במונחי מכירות בוושינגטון ובין חמש המובילות בניו יורק. בנוסף, קומפאס הייתה מעורבת בעסקה החמישית בגודלה בהיסטוריה של ארצות הברית בתחום הנדל"ן למגורים עם מכירת אחוזת איסט המפטון ב-110 מיליון דולר.
ד"ר אלון הציג בעבר שני אקזיטים מוצלחים כשמכר שתי חברות שהקים לגוגל ולטוויטר. האקזיט הראשון היה כשמכר את מנוע החיפוש Orion, פרי פיתוחו במסגרת הדוקטורט, אשר נקנה בשנת 2006 על ידי גוגל. לאחר המכירה, הצטרף אלון לצוות הניהולי של גוגל, ומנוע החיפוש שפיתח עמד בבסיס היכולת של גוגל להציע למשתמשיה חיפושים קשורים. ארבע שנים לאחר מכן, הקים את חברת הסטראט-אפ Julpan שפיתחה מנוע חיפוש לרשתות חברתיות, ונרכשה בשנת 2011 על ידי טוויטר. לאחר המכירה, הצטרף אלון לטוויטר בתפקיד מנהל מרכז הפיתוח שלה בניו יורק, תפקיד בו עבד במשך שנה, עד שעזב לטובת הקמת קומפאס.
אלון הוא הבעלים של קבוצת הכדורסל הפועל ירושלים שזכתה בשנת 2015, תחת ניהולו, באליפות הראשונה בתולדותיה. אלון, אשר גדל והתחנך בירושלים, הקים קרן השקעות שמשקיעה בחברות סטארט-אפ בישראל ובעולם.

דילוג לתוכן