חברת ASUS משיקה את לוחות האם Prime X299-Deluxe II ו-ROG Dominus Extreme החדשים

 

 

ROG Dominus Extreme ו-ASUS Prime X299 Deluxe II מעניקים רמות חדשות של ביצועים ואפשרויות למעבדים החדשים ממשפחת Intel Core™ X-Series

 

l        ASUS Prime X299-Deluxe II הוא לוח אם ATX שתוכנן במומחיות למעבדים החדשים מסדרת Intel Core™ X-Series ומיועד ליוצרי תוכן מקצועיים ומשתמשים כבדים שעובדים ומשחקים באופן אינטנסיבי.

l        ASUS ROG Dominus Extreme מגדיר מחדש את היכולות של לוח אם לביצועים הודות ליעילות חשמלית של 32 פאזות, קישוריות יוצאת דופן, אפקטי תאורה מהממים של Aura Sync RGB, הבחירה המושלמת לתחנת קרב בעלת 28 ליבות.

 

ענקית המחשבים ASUS, משיקה את פלטפורמת X299 למעבדי Intel X-Core Series החדשים, עם דגם מוביל המגיע לעד 18 ליבות הודות ל-Core i9-9980XE החדש. כעת נוסף שבב בלעדי עם 28 ליבות ופלטפורמה נפרדת לחלוטין שמגדירה מחדש מחשבים שולחניים מתקדמים. חברת ASUS עיצבה את לוחות האם החדשים עם יכולת לנצל את החוזקות של כל מעבד. לוח אם Prime X299-Deluxe II מעניק למקצוענים ולמשתמשים כבדים יסודות גמישים לעבודה רצינית והוא אינו לבד, המהנדסים של ROG עובדים גם על לוח אם Rampage חדש שמצויד לגיימרים וממהירים (אוברקלוקרים) כבדים, בעוד שלוח האם ROG Dominus Extreme מאפשר למשתמשים לפרוץ את הגבולות המסורתיים בשימושים אינטנסיביים הן למקצוענים והן לגיימרים.

 

Prime X299 Deluxe II

 

שלא כמו הדור האחרון של לוחות X299, Prime X299-Deluxe II לא כולל תמיכה במעבדי Kaby Lake-X מרובעי-ליבות כדי להתמקד בהענקת החוויה הטובה ביותר לשבבים בעלי ליבות רבות יותר וקישוריות רבה יותר. עם עד 18 ליבות, ארבעה ערוצי זיכרון ו- 44 נתיבי PCIe, מעבדים אלו תובעים הרבה יותר חשמל מאשר מעבדים רגילים של מחשבים שולחניים.

 

דרישות חשמל גבוהות יותר מאוזנות על ידי מפזרי החום הגדולים יותר שמאזנים היטב בין מסה לאזור משטח כדי למקסם את פיזור החום. קירור VRM כולל תקורה מספקת לדחיפת המעבד אל מעבר למהירויות הרגילות למשתמשים שרוצים ביצועים גבוהים יותר, ותוכנת 5-Way Optimization של  ASUSמקלה על המשתמשים להפיק את המרב מהשבב ומערכות הקירור במחשבים. Fan Xpert 4 מעניקה קירור יעיל שמסוגל לכוונן אוטומטית את ה- RPMs בהתבסס על קלט ממגוון מקורות, לרבות חיישנים מובנים, תרמיסטורים חוטיים ואף דיודת מעבד גרפי בכרטיסי מסך נבחרים.

 

תחנות עבודה רבות זקוקות לאחסון חיצוני במהירות גבוהה, כך ש- Prime X299-Deluxe II כולל מחבר Thunderbolt 3 עם ממשקים ברוחב פס מצטבר של עד 40Gbps. לוח ה-I/O האחורי כולל שני חיבורי Type-C Thunderbolt שתומכים בנתונים בנוסף ליציאת DisplayPort 1.4. בנוסף לוחות האם מסדרה זו מציעים קישוריות ברמה של 5G Ethernet לביצועי רשת מיטביים ומהירויות שיא.

 

אמצע הלוח נשלט על ידי צג LiveDash OLED בגודל 2 אינץ'. הוא ממוקם בנוחות לצפייה קלה ומסוגל להציג סטטוסים חיוניים של המחשב, כגון מהירויות שעון, טמפרטורות ומתחים. להתאמה אישית רבה יותר ניתן להוסיף טקסט ותמונות מותאמים אישית, כגון GIFs מונפשים.

 

ROG Dominus Extreme

 

מעבדי Core X-Series מיועדים למחשבים שולחניים בעלי ביצועים גבוהים, ולכן מסוגלים להרבה יותר מאשר מעבדים רגילים למחשבים שולחניים. המשפחה החדשה של Intel כוללת כעת שבב מבוסס Skylake-X עם 28 ליבות ליצירת המחשב השולחני האולטימטיבי, וכך עוצב לוח האם ROG Dominus Extreme סביב מעבד זה.

 

לוח זה כולל את כל הרגישויות של ROG, בקנה מידה גדול הרבה יותר. התושבת מוקפת בתריסר חריצי DDR4 DIMM שתומכים ב- RAM בגודל של עד 192GB, הזיכרון מגובה בשני מודולי DIMM.2 עם מקום לארבעה NVMe SSDs. שני חיבורי U.2 מעניקים קישוריות לכונני NVMe נוספים, וארבעה חריצי PCIe x16 מספקים מקום רב לכמות גדולה של כרטיסי מסך. כדי לעקוף צווארי בקבוק, כל אלו מחוברים ישירות למעבד.

 

פלטפורמה רבת-עוצמה שכזו זקוקה להמון חשמל, ולכן ניתן לחבר אליה שני ספקי כוח. מבין תשעת מחברי ה- EATX, שישה מיועדים אך ורק לחשמל 12V. כמות של 32 פאזות חשמל נמתחת לכל רוחב הלוח, מתחת למפזר חום גדול שמעניק קירור שקט ופעיל. ארבעה מאווררים חבויים בפנים ומסתובבים רק כשצריך. שאר אלמנטי הקירור המובנים מיועדים ללולאות נוזלים מותאמות אישית, החל מהראשים שתומכים בחישת טמפרטורה, ניטור זרימה וזיהוי נזילות לבלוקי מעבדים תואמים.

 

גם עיצוב לוח האם נמצא רמה אחת מעל ללוחות האחרים של ROG. השריון הוא אלומיניום, שמוסיף תחושה רבה יותר של איכות ומאובזר גם עם צג LiveDash OLED צבעוני בגודל 1.77 אינץ'. תאורת Aura Sync חודרת מבעד לשריון ולכיסוי ה- I/O באמצעות תאורת RGB קלה להתאמה אישית.

 

עדכוני BIOS ללוחות האם הקיימים בסדרת X299

 

ASUS פרסמה גם עדכונים ל- BIOS ללוחות אם קיימים מסדרה X299 והוסיפה תמיכה במעבדים ממשפחת Intel Core™ X-Series. עדכוני ה- BIOS החדשים ביותר זמינים כעת להורדה מהאתר הרשמי של ASUS.

ASUS ROG Dominus Extreme

דילוג לתוכן