חברת הסטארט אפ Eventer גייסה מיליון דולר להאצת חדירה לשוק העולמי למכירת כרטיסים למופעים ואירועים

חברת הסטארט אפ הישראלית Eventer, המספקת מערכת ממוחשבת למכירת כרטיסים ולניהול של מופעים ואירועים, גייסה מיליון דולר מקבוצת ההשקעות CoShare בסבב גיוס חיצוני ראשון, במטרה להאיץ את חדירתה לשווקי מכירת הכרטיסים למופעים ולאירועים בעולם ובישראל.
Eventer, שהוקמה בסוף 2014 על ידי היזם בן ה-29 ג'וליאן אזולאי, פיתחה מערכת ממוחשבת למכירת כרטיסים ולניהול כולל של מופעים ואירועים, המבוססת על מחשוב ענן (SaaS – תוכנה כשירות) ומותאמת לעבודה מקוונת ולעבודה לא מקוונת. החברה משרתת כיום יותר מ-600 לקוחות עסקיים בישראל, ארה"ב, מקסיקו ויפן הכוללים גופים מעולמות האמנות, המוסיקה והבידור וביניהם מפיקים, אמרגנים, להקות, מועדוני הופעות ומנהלי אמנים. המשתמשים במערכת, שאינם זקוקים לכל ידע טכני, מקבלים שם משתמש וסיסמה המאפשרים להם לעבוד הן בסביבת PC והן באפליקציה למכשירי סמארטפון, יוצרים במערכת אירועים ומופעים ומנהלים אותם באופן מלא. מעבר לטיפול הוליסטי במכירת הכרטיסים, מספקת מערכת Eventer מערך של כלי שיווק, remarketing, פרסונליזציה, הפקת דוחות סטטיסטיים ומעטפת של פונקציות לניהול יום האירוע עצמו.
לצד לקוחות מעולמות הבידור בישראל כגון המועדונים האנגר 11, הבלוק, החתול והכלב, הצוללת הצהובה, מועדון הפורום בבאר שבע ופסטיבל אינדי נגב, משרתת Eventer גם חברות גדולות דוגמת אמריקן אקספרס המפיקה את אירוע ה-Roundtables, חברת חשמל ועמותות כגון אנוש וגדולים מהחיים.
Eventer היא חברה צומחת ורווחית. הפלטפורמה של החברה הניבה מכירות כרטיסים בהיקף 38 מיליון שקלים וצפויה להניב מכירות בהיקף 70 מיליון שקלים בסיכום 2017. המודל העסקי של Eventer אינו דורש מלקוחותיה תשלום קבוע עבור המערכת, אלא מבוסס על עמלה של אחוזים ממכירה בפועל של כרטיסים. הכנסות Eventer בשנת 2017 צפויות להסתכם במיליוני שקלים עם קצב צמיחה של יותר מפי 4 בהשוואה להכנסות החברה בשנת 2015. Eventer צופה צמיחה בהכנסות בשיעור של כ-80% בשנת 2018. Eventer ממוקמת בתל אביב ומעסיקה 14 עובדים. בכוונת החברה לגייס בחודשים הקרובים 8 עובדים נוספים וביניהם מנהל פיתוח עסקי, מתכנתים ובכללם מפתחי Full Stack ומומחי WordPress, נציגי מכירות ונציגי שירות.
השוק העולמי למכירת כרטיסים לאירועים צפוי להסתכם בכ-30 מיליארד דולר בשנת 2017 לבדה. קצב צמיחה ממוצע (CAGR) של כ-14% לשנה צפוי להזניק את השוק ל-50.8 מיליארד דולר כבר בשנת 2021. בו בזמן, חלק ניכר מניהול האירועים מתבצע באמצעים ידניים או אמצעים דיגיטליים מיושנים. המירוץ לדיגיטציה של הענף מתבטא גם ברכישת חברות. בין היתר, באפריל 2017 רכשה חברת SeatGeek האמריקנית את חברת TopTix הישראלית, שפיתחה פלטפורמה ממוחשבת למכירת כרטיסים, תמורת 58 מיליון דולר.
"Eventer מחוללת טרנספורמציה דיגיטלית בעולם ניהול האירועים והמופעים", אמר מייסד ומנכ"ל Eventer ג'וליאן אזולאי. "אנחנו מציעים פלטפורמה שמאפשרת גידול מהיר מאד בהיקפי האירועים והפונקציות הנתמכים במערכת, תפירה של המערכת ופיתוח שירותים ופיצ'רים לפי צורכי כל לקוח, אפליקציית מובייל למפיקים ושירות לקוחות המאופיין ברמה גבוהה של זמינות, מקצוענות וגמישות. ההון שגייסנו יאפשר ל-Eventer לממש תכניות פיתוח ושיווק הכוללת גיוס של שותפים אסטרטגיים ומפיצים שיסייעו לחברה לשדרג את יכולות המערכת ולפתוח במהלכי מכירות יזומים שיכללו פתיחת שלוחות במדינות מרכזיות באירופה. כבר בעתיד הקרוב, כל עולם מכירת הכרטיסים ינוהל בצורה מלאה וקלה מהסמארטפון של הלקוח, ו-Eventer מתכוונת למלא תפקיד חלוצי הן ביכולות המובייל בתחום והן בשאר ההיבטים הטכנולוגיים והעסקיים בענף".
אזולאי הוסיף: "בחרנו לגייס כסף מקבוצת ההשקעות CoShare מכיוון שאהבנו את המודל של CoShare, המאפשר לנו לגייס הון שחשוב לצמיחת החברה תוך שמירה על רמה גבוהה של עצמאות וכושר תמרון. כל אלה מציבים אותנו בעמדה שמאפשרת לנו לחדור לשווקים מרכזיים בעולם ולהשיג בתוך זמן קצר שיעורי צמיחה גבוהים ביותר בשוק המבטיח שבו אנו פועלים".
קבוצת ההשקעות CoShare, שהשקיעה ב-Eventer, מאפשרת למשקיעים פרטיים בישראל לקחת חלק בהשקעה פרטנית בחברות היי-טק וחברות צמיחה פרטיות. CoShare הוקמה בתחילת 2016 על ידי נחי פינקלשטיין ושלום אשל. פינקלשטיין, לשעבר סמנכ"ל פיתוח עסקי בפולאר השקעות ודירקטור במגדל חיתום, מכהן כדירקטור במספר חברות. אשל כיהן במשך 17 שנים כמנהל השקעות ועסק בין השאר בניהול כספי נוסטרו בכלל פיננסים. Eventer היא ההשקעה השלישית של קבוצת CoShare. לצורך סבב הגיוס של Eventer גיבשו נחי פינקלשטיין ושלום אשל קבוצה של 28 משקיעים פרטיים, שכל אחד מהם, השקיע ב- Eventer סכומים שנעים בין 125,000 ל-350,000 שקלים.
נחי פינקלשטיין, שותף מנהל בקבוצת ההשקעות CoShare: "בחרנו להשקיע ב-Eventer משום שמצאנו בחברה שילוב של יזם יוצא דופן שהקים חברה שמציגה רווחיות מיומה הראשון, פועלת בשוק גדול, ובעלת צבר לקוחות מגוון. Eventer בשלה כיום לבצע את קפיצת המדרגה ולהפוך לשחקן משמעותי שמביא בשורה בכל הקשור לדיגיטציית שוק מכירת הכרטיסים למופעים ואירועים בישראל וברחבי העולם".

דילוג לתוכן