חברת המסרים המיידים הקנדית Kik רוכשת את חברת Rounds הישראלית

תשלב את שירותי הוידאו צ׳אט של Rounds במוצריה
ותקים מרכז פיתוח בישראל

Kik היא ה"וואטסאפ של הצעירים" בארה״ב והגיעה ל-40% מנתח השוק של הקהל האמריקאי הצעיר

26 לינואר, 2017 – קיק אינטראקטיב (Kik Interactive), מפעילת אפליקציית המסרים המיידים הפופולרית Kik, אשר אליה רשומים למעלה מ-300 מיליון משתמשים, הודיעה היום כי היא רוכשת את חברת Rounds, פלטפורמת הווידאו צ'ט הישראלית.

חברת Kik נוסדה ב-2009 ונחשבת ל״חד קרן״ (Unicorn) בעולם הסטארטאפים עם שווי של למעלה ממיליארד דולר. בין משקיעיה ניתן למצוא את Tencent, ענקית התוכנה הסינית ובעלת WeChat, אפליקציית המסרים הפופולרית ביותר בסין, קרן ההשקעות Union Square, ו-Spark Capital.

מבחינת קיק, מטרת המיזוג הינה חיזוק חוויות הוידאו צ׳אט של החברה, הרחבה של שירותי ה-LIVE במוצריה ופתיחת מרכז פיתוח ומוצר בינלאומי ראשון מחוץ למשרדיה הראשיים אשר בקנדה. אל 130 עובדי החברה, שמשרדיה נמצאים בווטרלו, ניו יורק ולאחרונה טורונטו, מצטרפים כל 35 עובדי Rounds מתוך מטרה להרחיב את הפעילות בתל אביב. הצוות המוביל של Rounds משתלב בהנהלה הבכירה של קיק.

״וידאו צ׳אט וחוויות לייב הם השלבים הבאים בכל אפליקציות הצ׳אט המובילות והם עונים על הצורך האנושי לבלות ביחד אונליין בדיוק כמו בחיים האמיתיים. אנחנו רואים ב-Kik כשותף המושלם – האסטרטגיה המוצרית, המיקום הדומיננטי בשוק וקהל היעד הצעיר, יאפשרו לצוות בתל אביב להביא לתרומה משמעותית לצמיחת החברה.״ אמר דני פישל, מנכ״ל ויזם שותף ב-Rounds. ״נדיר לראות שתי חברות שחולקות תרבות ארגונית כל כך דומה וחזון משותף. אנחנו מתרגשים לבנות את הדבר הבא ביחד.״
״צוות Rounds יודע לבנות מוצרים שהופכים את חווית הצ׳אט לעשירה ומעניינת ועבור המשתמשים הצעירים שלנו – זה שווה את משקלו בזהב״ אמר טד לווינגoסטון, יזם ומנכ״ל קיק. ״לצוות Rounds יש ניסיון, רקע ומקצועיות במוצר ובפיתוח ואנחנו להוטים לראות מה אנחנו מסוגלים לעשות ביחד״.

חברת Rounds נוסדה ב-2009 ע״י דני פישל ואילן לייבוביץ. פלטפורמת Rounds מאפשרת שיחות וידאו מרובות משתמשים עד 12 אנשים, אשר יכולים לצפות בסרטים ביחד, לשתף תמונות, לשחק משחקים ועוד, הכל ב-live וב-real-time. ל-Rounds למעלה מ-40 מיליון משתמשים רשומים והיא גייסה 24 מיליון דולר ממשקיעים מובילים כגון סקויה, סמסונג ונצ׳רס, רודיום, וריזון ונצ׳רס, סטארטאפ פקטורי, טים דרייפר מ-DFJ ומשקיעים פרטיים אחרים.

 

דילוג לתוכן