חברת המחקר STKI: יחידות מחשב ארגוניות צריכות לשנות את סדר העדיפויות שלהן וליישם containers כאבן בניין מהותית ובסיסית

containers הינם מעין "מערכות הפעלה פרטיות" הנמצאות בתוך מערכות ההפעלה ומספקות פונקציונליות דומה למכונות וירטואליות, אך יעילות יותר, קלות לתפעול, סטנדרטיות (פועלות גם בתוך הארגון וגם בענן) ומבוססות על קוד פתוח. האנליסט פיני כהן מ-STKI: יש לקחת בחשבון שטכנולוגיית ה- containers עשויה להאט את היישום של פלטפורמות ענן פנימי כגון Openstack מכיוון שארגונים עלולים להסיט משאבים מיישום Openstack ליישום containers

העדיפות הראשונה של יחידות מחשב ארגוניות וספקי תוכנות ארגוניות צריכה להיות יישום containers בתור אבן בניין מהותית ובסיסית בכל תהליך הפיתוח, התפעול והפצת התוכנה שלהם – כך קובעת חברת המחקר STKI.
containers (הנקראים לעתים גם dockers) הינם מעין "מערכות הפעלה פרטיות" הנמצאות בתוך מערכות ההפעלה ומספקות פונקציונליות דומה למכונות וירטואליות (virtual machine). אולם, בניגוד ל- virtual machine מדובר על תשתית יעילה יותר, קלה לתפעול, סטנדרטית (תעבוד גם בתוך הארגון וגם בענן) ומבוססת על קוד פתוח.

"יישום containers יאפשר פיתוח מהיר יותר של אפליקציות מכיוון שטכנולוגיה זו מאפשרת למפתחים לעבוד בסביבה יעילה יותר" אומר האנליסט פיני כהן מ-STKI. "בנוסף לכך, containers מפחיתים את הצורך בהתקנה חוזרת של מערכות בסביבות העבודה השונות ובכך מונעים תקלות בייצור".
"בענף רווחת הדעה ש- containers יבצעו מהפכה משמעותית לפחות כפי שביצעו מערכות הפעלה וירטואליות – אבל בחצי מהזמן" מציין כהן.
כהן מדגיש כי "תפיסת ה-containers תביא ל'סדר חדש' בשכבות הטכנולוגיות המקובלות. כיום, השכבות הטכנולוגיות המקובלות הן וירטואליזציה של שרתים, קונפיגורציה ואוטומציה של רכיבים תשתיתיים, ענן פנימי, פתרונות Devops למפתחים ואנשי תפעול, ואף פלטפורמת אפליקציות כשירות ((APaaS. לא ברור כלל כיצד שכבות אלו יבואו לידי ביטוי כאשר תפיסת ה- containers תבשיל”.
“יחידות מחשב ארגוניות צריכות לשנות את סדר העדיפויות שלהם ביישום ארכיטקטורה ולהציב את ה-containers בעדיפות ראשונה" אומר כהן. "הציפיה היא כי יישום containers ישפר את יעילות הפיתוח והתפעול, כולל שיפור הזמינות של המערכות. יחד עם זאת, שינוי העדיפות עלול להאט את היישום של פלטפורמות ענן פנימי כגון Openstack מכיוון שארגונים עלולים להסיט משאבים מיישום Openstack ליישום containers. כל עוד יחידות מחשב ארגוניות יחששו מהמורכבות של יישום Openstack אין לצפות ש- Openstack תהפוך לסטנדרט בקרב יחידות מחשב ארגוניות כפי שווירטואליזציה של שרתים הינה כיום".

דילוג לתוכן