חברת הטכנולוגיות החקלאיות הישראלית נען-דן ג'יין מסיימת שלושה פרוייקטי השקייה בסין בשווי כולל של 22 מיליון דולר

נען-דן ג'יין, חלוצת חברות ההשקיה הישראליות, חברה בין-לאומית מובילה ביצור והפצה של פתרונות טכנולוגיים לחקלאות, השלימה בהצלחה שניים מתוך שלושה פרויקטי ענק שתוכננו בסין וכעת היא בשלבי הטמעת המערכת בפרויקט האחרון. שלושה הפרויקטים, בשווי כולל של 22 מיליון דולר, הם חלק מההסכם הסינו-ישראלי בין ממשלות ישראל וסין. תפקידו של ההסכם הוא לעודד יצרנים ישראלים לייצוא סחורות לסין ובמסגרתו מוענק מתן אשראי כספי לממשלה הסינית, המיועד לרכישת מוצרים ישראליים מתחומים שונים ובניהם חקלאות. נען-דן ג'יין לוקחת חלק מרכזי השבוע בתערוכת אגריטך 2018 שנפתחת בתל אביב  ותיערך בין 8-10 במאי 2018, ובמסגרתה תכריז על מספר טכנולוגיות חדשות ועל הסכמי שיתוף פעולה גלובליים נוספים.

הפרויקטים נערכו בשלושה מחוזות שונים בסין וכללו אספקת מערכות כוללות לפתרונות השקיה עבור 51 אלף דונם של שטחים חקלאיים, אספקת הציוד והתקנתו במעל ל-100 אתרים שונים. שלושת הפרויקטים כוללים טיפול לוגיסטי מורכב במאות מוצרים בדרכם לאזורים שונים ברחבי סין.

הפרויקטים מתמקדים בהעברת הידע שצברה החברה לאחר שנים של פיתוח טכנולוגיות השקיה בטפטוף, שיפור יכולות העיבוד החקלאי של חוות קטנות בסין והעלאת המודעות לחיסכון במים.

אמיר בר, סגן נשיא החברה, אומר כי "מדובר בפרויקט בקנה מידה עצום. נען-דן ג'יין מפקחת על ההתקנה בכל האתרים על מנת להבטיח הטמעה בטוחה של המערכות ובנוסף, עורכת סמינרי הכשרה למהנדסי המים של הממשלה הסינית בתפעול ותחזוקת המערכות. הידע מועבר ליותר מ-5000 בעלי חוות קטנות באזורים הצחיחים בצפון סין ומאפשר להם לשפר את התפוקה החקלאית ולחסוך בצריכת המים."

דילוג לתוכן