חברת דואר ישראל השיקה בול חדש המציין יובל למשכן הכנסת

השירות הבולאי של חברת דואר ישראל השיק היום בול חגיגי לציון "יובל למשכן הכנסת". הבול עוצב על ידי רינת גלבוע וערכו עומד על 2.30 ₪.

הבול עוצב בהשראת הכנסת, היכל הדמוקרטיה וחופש הביטוי, המבטאת את ערכיה המובילים של מדינת ישראל. לא פעם, הוויכוח בכנסת הוא מר ונוקב, אך משנפלה ההכרעה הדמוקרטית ברוב קולות, היא מקובלת ומכובדת על-ידי כל. חופש הביטוי בכנסת הוא ערך מהותי ומרכזי, והכנסת מהווה, בפתיחות רבה, במה לכל דעה ולכל חבר וחברת כנסת באופן מלא ושוויוני.

על משכן הכנסת:
ב-1956 הכריזה נשיאות הכנסת, בשיתוף עם אגודת האדריכלים בישראל, על תחרות פומבית בין אדריכלי המדינה לתכנון משכן קבע לכנסת בקריית הממשלה בגבעת רם, ירושלים. הפרס הראשון הוענק פה אחד לאדריכל יוסף קלרווין. תשע שנים עברו עד שנסתיימה בניית משכן הכנסת בעזרת כספים שנתרמו על-ידי משפחת רוטשילד.

בי"ד באלול תשכ"ו (30 באוגוסט 1966) חנכה הכנסת את בניין הקבע שלה, החובק את צלע גבעת רם במערבה של ירושלים.

הבית משתרע על שטח של תשעים דונם: שש קומות פונות לדרום, ושלוש קומותיו שעל פסגת הגבעה פניהן צפונה. לפני הבניין רחבה המיועדת לאירועים ממלכתיים חגיגיים. יש בו חלקים המיועדים לשימושם הבלעדי של חברי הכנסת – אולם המליאה, אולמות לוועדות שצורתם משושה, אולמות קריאה, מזנון נפרד לחברי הכנסת ואף חדרי מנוחה.

דילוג לתוכן