חברת ברייטסורס נבחרה לתוכנית הפיילוט הסינית ״1.35 גיגהוואט (GW) תרמו-סולארי״

חברת ברייטסורס נבחרה לתוכנית הפיילוט הסינית ״1.35 גיגהוואט (GW) תרמו-סולארי״

תעריף תשלום תמורת אנרגיה מתחדשת (Feed-In-Tariff) למשך 20 שנה תומך בפרויקטים נבחרים

הפרויקט התרמו-סולארי Qinghai Delingha עם אגירה הוא המיזם המשותף הראשון של ברייטסורס ושנחאי אלקטריק
(אוקלנד) 26 בספטמבר 2016 – חברת ברייטסורס אנרג'י בע״מ, חברת טכנולוגיית תרמו-סולארית מובילה (CSP), הכריזה היום כי הטכנולוגיה שלה תוטמע בתוכנית פיילוט מסחרית, ״1.35 גיגהוואט (GW) תרמו-סולארי״ הנערכת בסין. פרויקט ייצור החשמל התרמו-סולארי Qinghai Delingha הוא אחד מ-20 פרויקטים אשר נבחרו על ידי מנהל האנרגיה הלאומי (NEA) של סין מבין 109 פניות. ההכרזה מגיעה בעקבות פרסומיה של ועדת הפיתוח והרפורמות הלאומית (NDRC), כי התעריף תמורת אנרגיה מתחדשת (FIT) של תוכנית ה-CSP הנסיונית יעמוד על 1.15 יואן/קילוואט (17 סנט לקילוואט) .

פרויקט Qinghai Delingha יהיה הראשון אשר ייבנה במסגרת המיזם המשותף של BrightSource עם קבוצתCompany Shanghai Electric (SEC), ויציג את טכנולוגיית השדות הסולאריים המוכחת של ברייטסורס, הכוללת אגירת אנרגיה תרמית, שמאפשר להפיק חשמל סולארי נקי ואמין על פי דרישה. המיזם המשותף ימנף את יכולותיהן של שתי השותפות על מנת לספק שירותים וטכנולוגיות הנדסה, רכש ובניה (EPC) לפרויקט.״סין מודעת לכך שטכנולוגיה תרמו-סולארית עם אגירה ממלאים תפקיד מרכזי בהפחתת פליטות גזי חממה, תוך שהם מסייעים להבטיח את אמינותה של רשת החשמל לטווח ארוך״, אמר דייויד רם, מנכ״ל ויו״ר ברייטסורס אנרג'י. ״התוכנית הניסיונית הזו היא בסדר גודל חסר תקדים, שיביא להפחתת עלויות לכל אורכה של שרשרת אספקת ה-CSP, ולהגברת התחרותיות של אנרגיה תרמו-סולארית ברחבי העולם״.

תוכנית הפיילוט היא התוצאה של שנים של מאמץ מתואם בין סין וארה״ב, ומגיעה שבוע לאחר ששתי המדינות חתמו על אמנת האקלים בפריז.

״סוגיית שינוי האקלים הפכה לאחד מעמודי התווך של מערכת היחסים בין סין וארה״ב״, אמר השגריר האמריקאי בסין מקס באקוס, ״תוכנית הניסוי הסינית (STE) תהווה מורשת מתמשכת של השותפות בין שתי המדינות למען קידום טכנולוגיות שמסייעות לפתח אנרגיה עולמית נקיה ומימוש יעדים בתחום האקלים״.

פרויקט Qinghai Delingha יהיה הראשון אשר ייבנה במסגרת המיזם המשותף של BrightSource עם קבוצתLtd Shanghai Electric (SEC), ויציג את טכנולוגיית השדות הסולאריים המוכחת של ברייטסורס, הכוללת אגירת אנרגיה תרמית, שמאפשר להפיק חשמל סולארי נקי ואמין על פי דרישה. המיזם המשותף ימנף את יכולותיהן של שתי השותפות על מנת לספק שירותים וטכנולוגיות הנדסה, רכש ובניה (EPC) לפרויקט.

תוכנית הניסויי הכוללת תעריף תשלום תמורת אנרגיה מתחדשת (Feed-In-Tariff) של סין מיועד להאיץ את פיתוח תעשיית ה-CSP

טכנולוגיה תרמו-סולארית (CSP) עם אגירה אנרגיה תרמית הוא משאב גמיש, אשר מסייע להתמודד עם תנודות האספקה שנוצרו בעקבות הייצור המתרחב במהירות של אנרגיית רוח ואנרגיה פוטוולטאית בסין. הטכנולוגיה יכולה למלא תפקיד חשוב בהשגת יעדי האקלים והאנרגיה הנקיה באמצעות אספקת חשמל כאשר הוא נחוץ ביותר, שיפור אמינות רשת החשמל והפחתת עלויות האינטגרציה של מערכות. בהכירה את ערכה של טכנולוגיית CSP, סין אימצה בתוכנית החומש האחרונה שלה יעד משודרג: השלמת 10 גיגהוואט של פרוייקטי תרמו-סולארי (CSP) עם אגירה אנרגיה תרמית עד שנת 2020.
אחת המטרות של תוכנית הניסוי היא להעריך טכנולוגיות שונות. על מנת לעמוד ביעד זה, הפרויקטים נדרשים להתחיל בפעילות עד סוף שנת 2018. רק פרויקטי CSP שאושרו השנה על ידי ה-NEA זכאים לקבל תעריף NDRC. בעתיד, הממשלה תעדכן את מדיניות התעריפים שלה בהתאם לקצב ביצוע הפרויקטים, הערכות הביצועים וההפחתה שהושגה בעלויות.
פרויקט ייצור האנרגיה התרמו-סולארית Qinghai Delingha

ברייטסורס ו-SEC הכריזו בנובמבר 2014 על הקמת יוזמה משותפת של שתי החברות, אשר תהיה אחראית על בניית מפעלי CSP תעשייתיים בסין. ״ברייטסורס מובילה את תעשיית ה-CSP עם טכנולוגיית השדות הסולאריים המתקדמת שלה. הניסיון המוצלח שיש לה בתכנון והפעלת מערכות CSP – לרבות כאלה הכוללות אגירה תרמית – משלים את יכולות ה-EPC המתקדמות שלנו״, אמרה איבון הונג, יו"ר הדירקטוריון למייזם האנרגיה המשותף ברייטסורס-שנגחאי(SEC-BSE JV) ״יחדיו, אנחנו מסייעים לסין להתמודד עם האתגרים הסביבתיים ואתגרי רשת החשמל הקריטיים שלה, באמצעות אנרגיה מתחדשת״.

פרויקט ייצור האנרגיה התרמו-סולארית Huanghe Qinghai Delingha, אשר ממוקם במחוז צ'ינגחאי שבצפון-מערב סין, מתוכנן לכלול שישה מגדלי 135 מגהוואט, הכוללים אגירת אנרגיה תרמית. מרבית האחזקות בפרויקט יהיו בבעלותה של חברת Huanghe (Huanghe Hydropower Development Co.,Ltd), החברה הבת של תאגיד State Power Investment (SPI) של סין. הפרויקט יעשה שימוש בטכנולוגיית קירור יבש, אשר מפחיתה את צריכת המים בשיעור של כ-90% בהשוואה לשיטות קירור קונבנציונליות.

 

דילוג לתוכן