אירית יניב, גלעד ליטווין, מחברת CorNeat Vision ועמי אפלבוים

חברות PixCell Medical ו- CorNeat Vision הן הזוכות בתחרות הסטארט-אפ החדשני ביותר בתחום מדעי החיים

היום (ה', 17.5)  הכריז ד"ר עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה, על חברות PixCell Medical ו-CorNeat Vision כזוכות בתחרות הסטרטאפ החדשני ביותר בתחום מדעי החיים.

חברת PixCell Medical פיתחה טכנולוגיה פורצת דרך לביצוע דיאגנוסטיקה של תאים חיים באמצעות בדיקת דם של דקירה בודדה באצבע וחברת CorNeat Vision פיתחה קרנית מלאכותית.

ההכרזה על הזוכות התקיימה במסגרת תחרות אותה הובילה רשות החדשנות באירוע MIXiii Biomed 2018, האירוע המוביל של תעשיית מדעי החיים

 

הבוקר (חמישי, 17.5), הכריז ד"ר עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה על חברת PixCell Medical שפיתחה טכנולוגיה פורצת דרך לביצוע דיאגנוסטיקה של תאים חיים באמצעות בדיקת דם של דקירה בודדה באצבע וחברת CorNeat Vision שפיתחה קרנית מלאכותית, כזוכות בתחרות הסטארט-אפ החדשני ביותר בתחום מדעי החיים.

ההכרזה על הזוכות התקיימה במסגרת תחרות סטארט-אפים שהוקדשה לחברות המציעות פיתוחים פורצי דרך בתחום מדעי החיים, אותה הובילה רשות החדשנות באירוע MIXiii Biomed 2018, האירוע המוביל של תעשיית מדעי החיים, שהתמקד השנה במגמות המעצבות את עתידן של מערכות הבריאות ומדעי החיים. מבין עשרות המועמדים שהגישו את הבקשה נבחרו 45 חברות להציג במתחם הסטארט-אפים הייחודי שהוקם בהובלת רשות החדשנות במסגרת התערוכה. מתוכן, 10 חברות זכו להשתתף בתחרות הסטארטאפים של הכנס, במסגרתו הציגו בפני המשתתפים את הטכנולוגיה פורצת הדרך שלהן.

חברת PixCell Medical פיתחה טכנולוגיה פורצת דרך לביצוע בדיקות דם במשרד הרופא ללא צורך בהעברתן למעבדה. ™  HemoScreen הינו מכשיר נייד, קטן וקל לשימוש אשר מבצע ספירת דם מלאה תוך 5 דקות באמצעות מחסנית חד פעמית. לביצוע הבדיקה דרושה טיפת דם אחת בלבד הנלקחת מדקירה באצבע. בנוסף המערכת מאפשרת אבחנה בין 5 סוגים שונים של תאי דם לבנים וכן זיהוי תאים חריגים המצביעים על פתולוגיות שונות. המכשיר אינו דורש תחזוקה או כיול ולכן ניתן להפעלה ע"י כל משתמש וללא צורך בתשתית מעבדתית. הטכנולוגיה מבוססת על שלושה עקרונות חדשניים: Viscoelastic Focusing תופעה פיזיקלית חדשה שהתגלתה בטכניון, הגורמת למיקוד של תאים תוך כדי זרימה ומאפשרת את האנליזה שלהם. מחסנית חד פעמית אשר מכינה את דוגמת הדם באופן אוטומטי ואלגוריתמים מתקדמים של ראיה ממוחשבת ואינטליגנציה מלאכותית לניתוח תמונות התאים. המוצר יאפשר מתן טיפול מהיר ואיכותי יותר במגוון נקודות טיפול כגון אונקולוגיה, טיפול נמרץ ורופאים כללים תוך כדי ייעול משמעותי של תהליך הטיפול.

חברת  CorNeat Vision מפתחת שתל קרנית מלאכותי. החידוש בשתל של CorNeat הוא היכולת לעגן עדשה סינטטית לעין באמצעות חומרים מלאכותיים בלבד. שתל זה בנוי מחלק אופטי מרכזי ומאלמנט אינטגרטיבי שאחראי על חיבור ארוך טווח עם דופן העין. החידוש בשתל הינו בנקודת העיגון בדופן העין ובחומר של האלמנט הביו-אינטגרטיבי. החברה מקדמת פלטפורמה של "ביולוגיה סינטטית" שמאפשרת הטמעת מרכיבים סינטטיים שונים לתוך רקמה ביולוגית עם דגש על העין וארובת העין.

החברות הנוספות שהשתתפו בתחרות הן (הרחבה על כל אחת מהחברות מופיעה בהמשך ההודעה): חברת Alpha Tau Medical , שפיתחה קרינת אלפא ממוקדת לפגיעה בגידולים סרטנים;  Neurosteer שפיתחה חיישן שמנטר את הפעילות החשמלית של המוח ומספק סממנים ביולוגיים ברמה גבוהה; NovaSight – אבחון פזילה ובעיות ראייה אצל ילדים באמצעות צפייה בסרטון; Brainvivo שמציעה זיהוי ואבחון מוקדם של מחלות מוח; חברת TempraMed פיתחו סדרת מוצרים שמאפשרת לשמור על טמפרטורה קבועה לתרופות; E-Motion Medical Ltd  משחזרים את תפקוד מערכת העיכול; BarimOte מספקים מענה בזמן אמת למנותחי קיצור קיבה באמצעות השתלת חיישן וחברת   SpacePharmaשמקדמת מחקר בתנאי חוסר כבידה.

ועדת השיפוט שבחרה את הזוכות בתחרות הורכבה מבכירים בתעשיית מדעי החיים בישראל: עמי אפלבום יו"ר רשות החדשות והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה, אניה אלדן סמנכ"לית רשות החדשנות וראש זירת הזנק, קרין מאייר־רובינשטין, מנכ"לית IATI, יקי ינאי, יו"ר משותף וראש תחום מדעי החיים ב-IATI וד"ר אירית יניב,  שותפה בקרן אקסלמד

עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשות והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה: "תחרות זאת הייתה מיקרוקוסמוס לחדשנות הישראלית במלוא הדרה. 10 החברות שהציגו בפנינו היו מרשימות באיכותן ובחדשנותם והבחירה אכן הייתה קשה. ממיקרו אורגניזמים ועד טכנולוגיות חלל הוצגו בפנינו מיטב החידושים של סטרטאפים בתחום הביומד. החברות הזוכות PixCell Medical ו- CorNeat Vision, הדגימו טכנולוגיות ייחודיות ואסטרטגיית פעילות גלובלית איתנה, ומהוות דוגמה ומופת למצוינות שנועדה לשפר את חייהם של בני האדם באשר הם״.

רותי אלון, מנכ"לית ומייסדת חברת Medstrada ויו"ר משותף של כנס MIXiii Biomed: "תחרות הסטארטאפים של אירוע MIXiii Biomed 2018, משמשת מקפצה עבור חברות מובילות בתחום מדעי החיים. אנו מברכים על ההזדמנות לסייע לחברות בפריצתן לשוק ולחשוף אותן לטובת חבירה ושיתופי פעולה שיספקו פתרונות שיטיבו עם האנושות כולה".

דילוג לתוכן