חברות התאגדות OpenPOWER מציגות: אלטרנטיבות חדשות בעולם השרתים

התאגדות OpenPOWER מציגה יותר מעשרה פתרונות חומרה חדשים, לרבות מערכות שרתים, לוחות אם וכרטיסים ליישומים שונים, כמו גם מיקרו-מעבד חדש המותאם במיוחד לצורכי השוק הסיני. הפתרונות החדשים, שנבנו במסגרת שיתוף הפעולה בין חברות ההתאגדות, ממנפים את היכולות הייחודיות של ארכיטקטורת POWERשל יבמ על מנת להציע מגוון רחב של אפשרויות בחירה, התאמה ייעודית וביצועים, עד לרמת מרכזי עיבוד הנתונים בקנה מידה גדול במיוחד.

ההתאגדות, המונה יותר מ-110 חברים הפועלים ב-22 מדינות, מהווה זירת שיתוף פעולה טכנולוגי, המעודדת אימוץ ארכיטקטורה פתוחה לשרתים במרכזי עיבוד נתונים. אבן הפינה של התאגדות זו היא ארכיטקטורת POWER של יבמ. מעבדי POWER8 של יבמ הם השבבים הראשונים שתוכננו מן היסוד לצורך טיפול ביישומי Big Data וניתוח אנליטי. שבבים אלה מציגים רמות מחיר נמוכות ב- 50% בהשוואה למקבילים בארכיטקטורות אחרות, ומאפשרים לבנות סביבם מערכות בעלות ביצועים טובים בכמעט 60% במונחים של תמורה לכל דולר הוצאה על מעבד.

רשימת המוצרים ואבות הטיפוס החדשים שנחשפה בכנס OpenPOWERשהתקיים החודש בסאן חוזה, קליפורניה, כוללת בין השאר אב טיפוס של שרת OpenPOWER ראשון מתוצרת יבמ המיועד לביצועים גבוהים ומציע נתיב הרחבה לטווחי שיא. השרת החדש משלב טכנולוגיות של מלנוקס ו- NVIDIA, והוא הראשון בסדרה מתוכננת במסגרת מפת הדרכים של יבמ למערכות OpenPOWER. יבמ מתכננת לספק על בסיס הטכנולוגיה הזאת שני מחשבי-על למעבדות הלאומיות האמריקאיות לורנס ליברמור ואוק רידג', הצפויות להציע ביצועים גבוהים פי 5-10 בהשוואה למחשבי העל המהירים ביותר הפועלים כיום.

חברת TYAN  מציגה את השרת הראשון הזמין על בסיס מסחרי מלא ומבוסס מעבדי OpenPOWER. השרת, שיהיה זמין לאספקה ברבעון השני של השנה, מיועד ליישומי ענן בקנה מידה גדול. יבמ תהיה אחד המשתמשים הראשונים בשרתים אלה, שיפעלו כחלק מתשתיות ענן SoftLayerויוצעו במתכונת Bare Metal.

שיתוף פעולה משולש, בין NVIDIA, TYAN ו- Cirrascale, שהצטרפה לא מכבר להתאגדות OpenPOWER, הוליד פלטפורמת פיתוח ראשונה ליישומי ניתוח אנליטי הנשענים על יכולות המאיץ הגראפי. פלטפורמת ההאצה החדשה מתאימה למשימות Big Data, למידה מעמיקה ויישומי מחשוב מדעי.

חברת Rackspace, העוסקת בתחום שירותי הענן המנוהלים, הציגה תכנון לשרת פתוח ואב טיפוס של לוח אם, המשלבים את עקרונות התכנון של OpenPOWER  ו- Open Compute. עיצוב המערכת החדש מיועד להתמודד עם שירותי OpenStack– וייושם במסגרת מרכזי העיבוד של Rackspace.

דגש מיוחד על השוק הסיני

חברות ההתאגדות חשפו גם שורת חידושים המיועדים לשוק הסיני, שם מאפשרת הפעילות הנרחבת סביב OpenPOWER לחברות מקומיות לבנות פתרונות ייעודיים ולהאיץ את קצב החדשנות והצמיחה. במרכז הפעילות בסין, עומד שבב CP1, המבוסס על ארכיטקטורת OpenPOWER ומתוכנן במיוחד לצורכי השוק הסיני, על ידי החברה המקומית PowerCore. מערכות ראשונות המבוססות על שבב זה יגיעו לשוק הסיני עוד השנה. חברת Zoom Netcom הסינית תבסס עליהן שרת ראשון מתוצרת סינית המציע שני מעבדים, וחברות סיניות נוספות מתכננות השקת שרתים מבוססי POWER8 עוד במהלך 2015.

בסתו האחרון הקימה ממשלת סין התאגדות תעשיה מקומית, בהשתתפות גופים מהסקטור הציבורי והפרטי, המיועדת לקדם את השימוש, היישום והפיתוח של פתרונות OpenPOWER  במסגרת הכלכלה הסינית.

דילוג לתוכן