זירוקס מכריזה מלחמה על השוק השחור ומחרימה אלפי ארגזי מחסניות מזויפות

השפעת זיופי הדיו והטונר בעולם מוערכת בסכום של כ-3.5-5 מיליארד דולר בכל שנה זירוקס, חברת שירותי ניהול ההדפסה המובילה בעולם מעלה מהלך במלחמתה מול הזייפנים. זירוקס כינסה צוותי מומחים ברחבי העולם במטרה להגן על מוצרי המותג, בכלל זה אבטחה ארגונית ומשפטית ובכדי להילחם בזייפני המוצרים. כמו כן, החברה משתפת פעולה עם היצרנים האחרים בתחום, רשויות אכיפת חוק מקומיות, רשויות המכס והסוכנויות השונות. לדברי קואליציית ציוד ההדמיה (ISC), ההשפעה של הזיופים בעולם מוערכת בסכום של 3.5-5 מיליארד דולרים בכל שנה.

רן גיל מנכ"ל זירוקס ישראל מציין כי "הזייפנים בוחרים להתמקד בתעשייה זו בגלל הקושי הרב להבחין בטונר כמזויף עד השימוש בו ולעתים קרובות הצרכנים כלל לא בוחנים את הטונר לפני הקניה. לשימוש בציוד מזויף יש מחיר החל מאיכות הדפסה ירודה ועד פגיעה באחריות המוענקת לציוד.

מאמציה של זירוקס וקואליציית ציוד ההדמיה במלחמתה בזייפנים הובילו לגל של החרמות ציוד מתכלה מזויף, שביניהם:
• החרמת יותר מ-1,500 ארגזי מחסניות טונר מזויפות הנראות כמו מוצרי זירוקס אותנטיים. ההחרמה בוצעה מחברת Zhuhai Warmth Electronic Co., Ltd, יצרנית סינית של מוצרים תואמים. בנוסף הוצאת צו חדילה מפעולה האוסרת על החברה להשתמש באריזות המזויפת. פעולה זהה הוגשה נגד חברות הבת וחברות קשורות נוספות של Zhuhai.
• שתי פשיטות מאורגנות בברזיל – אחת מהן בעיר מריגה שבה נתפסו והוחרמו מעל ל-1,000 ארגזים מזויפים של מחסניות טונר ממותגות זירוקס. פעילות דומה התרחשה בלונדרינה, שם יחד עם יצרנים נוספים, נתפסו יותר מ-1,800 ארגזים של מוצרי זירוקס מזויפים, כולל תוויות אבטחה ותוויות זיהוי חומרי המוצר.
• ההחרמה של כמעט 1,000 ארגזים של מוצרי זירוקס מזויפים בטורקיה: הפשיטה נערכה לבקשת זירוקס ויצרנים נוספים.
• הרשעתו של גבר מבולטימור הנידון ל-26 שנים על גניבה ומכירה של חומרים מתכלים שונים תוצרת זירוקס בשווי של כ-55,000 דולרים.

זיורקס מפרסמת דרכים להימנע ממוצרים מזויפים:
קונים יכולים להימנע מציוד וממוצרים מזויפים על ידי רכישתם ישירות מזירוקס או מהמשווקים המורשים. אמצעי הגנה נוסף הוא לחפש את תוויות האימות. לדוגמא, בחלק ממוצרי זירוקס תווית אבטחה הולוגרפית עם מספר סידורי ייחודי וברקוד. צרכן שנתקל במוצר החשוד כי המפיץ שינה, זייף או הסיר את המדבקות צריך ליידע את זירוקס על מקור הרכישה.
עוד מוסיף גיל כי "שוק הטונרים והמתכלים המזוייפים הוא נגע לכלכלה המקומית ופוגע בראש ובראשונה בצרכן הסופי. יש חשיבות רבה לשימוש במוצרים מקוריים על מנת לשמור על איכות ההדפסה והציוד לאורך זמן, מוצרים מזויפים עלולים לקצר את חיי המדפסת כתוצאה מנזילה או גרימת נזק לרכיבים פנימיים בשל חוסר התאמה פיזית".

דילוג לתוכן