זיילינקס מכריזה על משפחת ההתקנים UltraScale+ המתקדמת ביותר בתעשייה ב-16 ננומטר

זיילינקס (Xilinx), ענקית הרכיבים המתכנתים (FPGA), הכריזה על משפחת ה-UltraScale+™ בטכנולוגיית 16 ננומטר של FPGAעם 3D ICsו-MPSoCs, המשלבת  UltraRAMטכנולוגי חדש של זיכרון, 3D-on-3D(מעגלים משולבים בתלת-מימד) ו-SoCs בריבוי מעבדים (MPSoC), המספק דור אחד קדימה מבחינת ערך טכנולוגי. בנוסף, במטרה לאפשר רמה גבוהה עוד יותר של ביצועים ואינטגרציה, משפחת ה-UltraScale+כוללת את טכנולוגיית SmartConnect החדשה לחיוט אופטימאלי. רכיבים אלו מרחיבים את תיק מוצרי ה-UltraScale של זיילינקס המתפרסים היום על רכיבי3DIC, SoC ו-FPGA בטכנולוגיית 20 וב-16 ננומטר הממנפים שיפור משמעותי ביחס שבין ביצועים/לוואט מטרנזיסטורי 16FF+ FinFET 3D של TSMC. מבחינה מערכתית, רכיבי ה-UltraScale+ מספקים ערך גדול בהרבה מעבר למה שניתן להשיג במעבר לטכנולוגיה חדשה (16 ננומטר) באופן מסורתי, וזאת עם שיפור של פי שניים עד פי חמישה בביצועים/לוואט ברמת המערכת בהשוואה לרכיבים מטכנולוגיית 28 ננומטר, והרבה יותר אינטגרציה ובינת מערכות וכן את הרמה הגבוהה ביותר של אבטחה ובטיחות.

פורטפוליו רכיבי ה-UltraScale+ FPGA המורחב של זיילינקס כולל את המשפחות המובילות בשוקKintex® UltraScale+ ו-Virtex® UltraScale+ ואת ה-3D IC, בעוד שמשפחת ה-Zynq® UltraScale+כוללת את ה-MPSoCs המתוכנתים הראשונים בתעשייה. באמצעות פורטפוליו זה, מציעה זיילינקס פתרונות לקשת רחבה של אפליקציות לדור הבא, לרבות LTE Advancedויישומי אלחוט ראשונים לדור חמש (5G), תקשורת קווית בטרהביט, מערכות סיוע מתקדמות לנהג ויישומי IoTתעשייתי.

UltraRAM תוקף את אחד מצווארי הבקבוק הגדולים המשפיעים על הביצועים וההספק שלFPGA ו-Socבאיפשור אינטגרציה עם SRAM. טכנולגיה חדשה זו מאפשרת שימוש של זיכרונות גדולים בתוך ה-FPGA.

טכנולוגית ה-SmartConnect החדשה היא חיווט אופטימאלי חדשני ל FPGA, אשר מוסיפה בין 20% ל-30% בביצועים, הקטנת השטח ויתרונות של הספק.

טכנולוגיית ה-3D-on-3D: פורטפוליו מוצרי הקצה של UltraScale+™ ממנפת את העוצמה שבשילוב טרנזיסטורים תלת מימדיים והדור השלישי של  .Xilinx 3D ICsרכיבי ה-Zynq UltraScale+ MPSoCsהחדשים כוללים את כל טכנולוגיות ה-FPGA הנזכרות לעיל עם רמה חסרת תקדים של ריבוי מעבדים הטרוגני ופריסה של "המנועים הנכונים עבור המשימות הנכונות". ההתקנים החדשים הללו מספקים יחס ביצועים לוואט גבוה בכפי חמישה בהשוואה לחלופות קודמות. במרכזה של תת-מערכת העיבוד נמצא מעבד ARM Cortex-A53 של 64 ביט וארבע ליבות המסוגל לתמוך בוירטואליזציית חומרה, עיבוד אסימטרי ותמיכה מלאה בטכנולוגית ARM TrustZone®.

דילוג לתוכן